Jump to content

Dacia Sandero


AnArChY

Recommended Posts

Što nije novi 1.0Tce sa plinom, 100ks ?

Uglavnom, za sada nema primjedbi po internetima. Toči, vozi, ide.

Link to comment
Share on other sites

Pa mene je oduševio u Sanderu, vrlo živahan pogotovu od 3 do 6000 o/min. Ovjes bih volio da je s malo manje ljuljanja, ali motor je raketa za moj  1.6 16V scenic s nominalno 13 ks više

 

1421885071_WhatsAppImage2022-11-24at16_15_57.thumb.jpeg.d103cab46496664bf938bd65489fdcbb.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stepway kojeg sam vozio se jako ljulja na autoputu kao niti jedan drugi auto koji sam vozio. Štogod bi prošlo pored mene auto se osjetno zaljuljao. S druge strane lijepo upija rupe i ležeće.

Stoga je možda bolje ne uzimati Stepway osim ako ti baš ne treba tako mekan ovjes.

Link to comment
Share on other sites

kod mene nije Stepway, ali i dalje je lelujav. Vjerojatno manje od potonjeg, ali opet osjeti se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na Sanderu II, mi zeza lijeva rucica na volanu. jednom su mi je mjenjali u garanciji, ali istekla je i sada ponovo zeza. Prilikom paljenja dugih svjetla (blicanja) kao da kontakt ne prima dobro, nekad primi bezproblema, nekad ne primi pa moram jace povuc. Cekam toplije vrijeme da rastavim i pogledam, ali sumnjam da je napravljeno da se lagano rastavi i vidi kontakt.

Da li je netko imao slican problem?

Edited by GT3
Link to comment
Share on other sites

prvu su mi zamijenili nakon cca 2 godine i sada opet nakon cca 2 godine opet zeza. znaci da novougradena nije nista bolja...

da li je provjerena informacija da je 50 tak eura? zamjenske su dosta skuplje...

Link to comment
Share on other sites

Isprobao Sandera na putu ZG-Beč-ZG.

Što Frenchkey kaže, naprema 1.6 16V puno korisniji motor. Napravili smo po autoputu oko 500km sa tankom plina. Točili u Zagrebu, do Beča i onda još nekih 130km nazad dok ga nije nestalo. Bilo nas je 3 odraslih unutra. Mali koferi i laptopi, taman stalo sve u gepek. Sjedala sve ok. Tempomat na 110 ili koliko god je već u Austriji bilo dopušteno, kod nas 130kmh. BC kaže 7.8L plina AVG. I doista troši manje od Dustera i mog Megana 2, točno kak BC kaže oko 2L manje. Lelujavost nisam osjetio, podvozje, čak me iznenadilo. Vozio sam stari Sandero iz 2008 i to je 3 klase ispod od ovog novog.

4h vožnje, sve prošlo OK, nitko se nije pokočio ili nešto. 6 brzina fino smanji buku unutra.

Negativno:

- klima nema neku zlatnu sredinu oko 21-22. Ili ide hladan zrak ili topli :D

- iza nema svijetla za upaliti za čitanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Super! Je li to Stepway ili klasični?

Meni je trošio 10L plina pri 140km/h po BC u 6. brzini. Da li putni komp i dalje pokazuje samo prosjek potrošnje ili zna pokazati trenutnu potrošnju na plinu?

Link to comment
Share on other sites

Stepway je bio.

10L na 140 mi se čini kao ok. Iskreno, nisam gledao jel ima i trenutnu potrošnju, nisam se sjetio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 20. 01. 2023. at 12:22, GT3 said:

prvu su mi zamijenili nakon cca 2 godine i sada opet nakon cca 2 godine opet zeza. znaci da novougradena nije nista bolja...

da li je provjerena informacija da je 50 tak eura? zamjenske su dosta skuplje...

narucio sam preko ebaya za 35 eura. za sada radi ok.

koji antifriz ide u 0.9 TCE?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

@frenchkey i ostali koji imaju Sandero zadnje generacije - duga svjetla, kojeg tipa su žarulje H7 ili H1?

Link to comment
Share on other sites

H7

 

ne sviđa mi s eova kombinacija LED i klasične....imaš bijelo i "žuto" svjetlo istovremeno..... ali to je zbog cijene pa možemo oprostiti

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Senna said:

H7

 

ne sviđa mi s eova kombinacija LED i klasične....imaš bijelo i "žuto" svjetlo istovremeno..... ali to je zbog cijene pa možemo oprostiti

 

 

Ja bih, da ga imam, odmah frknuo LED i u dugo 😁

Ionako duga koristiš kad si sam na cesti 😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misli idu u tom smjeru... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Došla još jedna Dacia u kuću. Sandero Eco-G 100. 🙂 Od narudžbe do isporuke 3 mjeseca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Naš Marokanac je stigao nakon 9. mjeseci čekanja ....kao da je dijete....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.