Jump to content

Dacia Sandero

AnArChY

Recommended Posts

Za 100% grad je to realna potrošnja. 

Meni m3 1.5dci troši 7 i kusur po zimi. Ljeto 6.5.

• Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• ivan.martinko

33

• goran_sch

20

• zeko

13

• CRN11

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja mislim da bi on trebao otvorit na instagramu profil vezan uz renaulte  .. i bit influencer kam god odem iskace u svakom topicu     

Ja svog vozim😊 Odrađena 2x servisa 23.000km   Uskoro ide lift😊 Kaj bum pisal kad je dacija sprdnja🙄

To je auto i radi se o sredstvu koji ti u pravilu omogucuje odlazak na mjesta na koja zelis, meni je bitno da mi se sviđa, da ga mogu kupiti, odrzavati i cuvati koliko je u mojoj mogucnosti svaki auto

Posted Images

30kmh je super za grad. Nekoliko gradova gdje sam imao priliku potrošiti rezervat goriva i ne izaći iz grada brzi a je bila 15-18kmh.

Čisto za usporedbu. Stari vozi yarisa 1.3 benzin iz 2003 i po gradu mu je potrošnja 8.5-9.5l prosječna uvijek 17kmh. Grad je Osijek. U zadnje vrijeme (cca godinu dana) ima jednom mjesečno izlet u Srbiju. To bude 60km i prosječna potrošnja padne na 7.5l... a ja sam isti auto vozio na relaciji Osijek - Varaždin - Osijek dok sam bio na faksu uz prošnju ispod 5l (4.8-5.0). 

To je onda to. Ne možeš očekivati 50% manju potrošnju. Mora nastati energija iz nečega. Nije dizel toliko učinkovitiji od benzinca...

Isti motor u Logan MCV trenutno mi troši 5,5 L. Tak da to je to.

• 1 year later...
goran_sch

sander o 1.5.dci 75ks AdBlue

nakon 12tkm točio AdBlue (nije svijetjela rezerva još) manje od 7 litara ušlo.  Rezervar bi trebao biti 14l. Uzeo sam auto sa 6tkm ali pretpostavljam da nije adblu točen. Očekivao sam da će više toga trošiti. 

Točio na bengi sa pištoljem 5,5kn litra. Puno praktičnije od kupnje karnistra. ne ostane višak, ne trebaš voditi brigu o karnistru, dali će ti se preliti van,. Skroz zadovoljan i cijenom i potrošnjom

Prvo točenje u životu AdBlue.

• Like 1
Vladek

Imam isto iskustvo. Točio sam na 13 000 km i natočio sam cca. 6L 
Ja sam uzeo vrećice sa AdBlue tekućinom i naravno da mi se malo izlilo jer sam očekivao da će stati preko 10L. 
Prema riječima prodavača tank se potroši na 7 - 9 000 km što je potpuno krivo ako pogledamo naša 2 primjera. Tank bi mogao trajati i duplo više. Na prvom servisu sam dobio informaciju da nije dobro da AdBlue dođe do rezerve (kad nam se pali lampica upozorenja), jer da se onda zna nešto izblesirati. 

Nažalost nemam u blizini benzinsku pumpu koja ima AdBlue pa ću oprezno probati dolijati kad pređem preko 20 000 km. 

goran_sch

meni je rekao prilikom kupovine da cca 20tkm+ bi trebao izdržati tank, meni je to bilo malo previše baš zbog tih natpisa o cca 10l na 10tkm potrošnja da auti inaće imaju.

Isto sam ga točio jer sam pročitao tu na forumu da nije dobro čekati da se pojavi rezerva. a mislio sam da je već blizu

https://ags-hrvatska-doo.business.site/ možda ti nekad bude uz put nije da se mora često točiti. Ne znam gdje još ima benga gdje možeš na pištolj točiti.

Našao sam u oglasniku po 5kn litra inin AdBlue čak i blizu mene. onda sam si razmišljao koliko je ovo iz više aspekata elegantnije riješenje na bengi obaviti i stvarno je.

Flek

Ja bih rekao da je ova procjena da se lampica pali na 20 hiljada točna u slučaju 1.5dci motora. Kada sam bio na probnoj vožnji Clia sa tom mašinom upalila se lampica. Auto je taman imao 20k na satu a tetka iz salona je rekla da se eto tada prvi put upalila.

Inače, ta potrošnja AdBlue-a nije ista kod svih prizvođača/motora. Neki se žale da moraju točiti i svakih 5 hiljada. Takođe ovisi i o veličini tanka.

Da odgovorim i na pitanje na kojim pumpama ima AdBlue na pištolju. Vidio sam da ima bivši APIOS, sadašnji Shell.

Nego, jel taj pištolj radi na istom principu kao i onaj za gorivo, da sam prekine punjenje kada se tank napuni do vrha ili moraš paziti?

goran_sch

da naravno pištolj prekine kad je pun to je jedna od glavnih prednosti po meni

• Thanks 1
MB110

Ja sam imao službenog Riftera 1.5 HDI 130. Svakih 5.000 km 10 L Adbluea sam nadolijevao.

• Create New...

Important Information

Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja..