Jump to content

Uvoz auta iz Njemačke


Max

Recommended Posts

Ne mogu nigdje na forumu pronaci slicnu temu pa otvaram ovu. 

Molio bi pomoc i savjet za frrnda koji si je pronasao Alfu Giuliettu u Njemačkoj, Dillingen/Saar, oko 1000km od Zga. Zanima ga ima li kakva firma koja se bavu dovozom auta? Ima li tko kakav prijedlog? 

Link to comment
Share on other sites

Hvala @GTT, naplacuju 3750kn dovoz, to je fakat korektna cijena!

Kako se osigurat da covjek ne proda auto u iducih 10 dana dok ovi iz Horvata ne odu po njega!? Mislim, jel dat neku akontaciju da ga skine s oglasa ili kak to ide? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Max said:

Hvala @GTT, naplacuju 3750kn dovoz, to je fakat korektna cijena!

Apsolutno, ja preporučujem, meni su radili prijevoz Williamsa u Belgiju i dovezli mi auto kolegi iz Njemačke, sve je bilo odrađeno uvijek po dogovoru.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Max said:

Hvala @GTT, naplacuju 3750kn dovoz, to je fakat korektna cijena!

Kako se osigurat da covjek ne proda auto u iducih 10 dana dok ovi iz Horvata ne odu po njega!? Mislim, jel dat neku akontaciju da ga skine s oglasa ili kak to ide? 

Ako nije od privatnika, svakako novce uplacujes preko racuna. Ako je auto kuca, dogovoris se i uplatis novce

Link to comment
Share on other sites

Privatna osoba prodaje, pa je frenda frka da ne bi uplatio akontaciju a ovaj proda auto.  

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Max said:

Privatna osoba prodaje, pa je frenda frka da ne bi uplatio akontaciju a ovaj proda auto.  

Kod privatne osobe - solarno plaćanje (lovu na sunce) ništa unaprijed, ako je normalan sve se da dogovorit... al to morate ovjeravat onda kod bilježnika

Link to comment
Share on other sites

Evo javio se gospon kojo prodaje ovaj auto kojo bi frend uzeo

https://www.autoscout24.hr/ponude/alfa-romeo-giulietta-1-4-tb-16v-veloce-benzin-siva-5e284c06-bced-45cf-94f5-4853b1ec6884?cldtidx=2

Znam njemacki pa sam ga pitao koja je zadnja cijena i da bi iz Horvat Automobila dosli po njega ali tek 9.9. Sad cekamo zadnju cijenu i jel voljancekat. Kaj mislite jel ok auto? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

auto nije za njega.. dosta je rijedak, steta sto nema jacu masinu, al sto je tu je..

 

Izgleda super.. alfa je uvijek imala dizajn boli glava. A sad kvaliteta ne zaostaje za renoom jer se reno srozao..

Link to comment
Share on other sites

Oko 7500kn si je on racunao.. Prijevoz je 3750 tak da ukupno oko 10soma ojra bi bila. Nije jeftino al bas si to hoce.. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Max said:

Evo javio se gospon kojo prodaje ovaj auto kojo bi frend uzeo

https://www.autoscout24.hr/ponude/alfa-romeo-giulietta-1-4-tb-16v-veloce-benzin-siva-5e284c06-bced-45cf-94f5-4853b1ec6884?cldtidx=2

Znam njemacki pa sam ga pitao koja je zadnja cijena i da bi iz Horvat Automobila dosli po njega ali tek 9.9. Sad cekamo zadnju cijenu i jel voljancekat. Kaj mislite jel ok auto? 

Meni je Giulietta super auto, super dizajn, vozne osobine, motori itd. Kvaliteta je cisto ok takoder. Ovaj iz oglasa na prvu izgleda vrlo uredno.

Al po meni bolje gledat Multiair 1.4 (170ks) ako se ide na uvoz jer je dosta nizi co2 pa se razlika u cijeni pokrije s nizim davanjima, a u konacnici se dobije potentniji motor.

Link to comment
Share on other sites

Neka odmah pogledaju ispod alfe ima li ulja, jer ako nema, nema ga ni u njoj... Sori dečki, morao sam... inače su mi alfe pic pic auti!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Super su to sad izveli... Ko i renoli... Svi imaju ispod zaštite... pa se niš ne vidi... Dok ne skineš zaštitu...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, macan said:

Super su to sad izveli... Ko i renoli... Svi imaju ispod zaštite... pa se niš ne vidi... Dok ne skineš zaštitu...

Libresse invisible... sve dok ne procuri ?

Link to comment
Share on other sites

Sestra mi je na 159 ki potrla tu plastiku, reko buraz nekaj mi struze po podu, dok sam to odrezao i povezao, ovak sam ebony, a nakon posla sam bio ko ova nova najcrnja boja :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo cudo je imalo oznaku 2.4 , jedino kaj znam je da se to tak lepo zakucavalo, a ona kazaljkica gdje pise bar tak lepo pleše. Inace je auto bio lepi sta jest, jest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo nastavka price oko ove Alfe za koju sam gore pitao.. Ja ne znam kaj bi rekao na to, sve mi je nekak onak, malo cudno.. Molim misljenja! ?

Hallo und vielen Dank für Ihr Interesse,

Mein letzter Preis ist € 8.000. Das Fahrzeug wird wie in der Beschreibung angegeben verkauft, eindeutiges Eigentumsrecht, keine mechanischen Probleme, Serviceheft, alles ist in Top-Zustand.

Ich lebe in Stockholm - Schweden (S).
Ich habe in Deutschland gearbeitet (als Marineingenieur) und während dieser Zeit habe ich das Auto gekauft.
Jetzt bin ich wieder zuhause, und habe nur Probleme weil hier Versicherung und Anmeldegebühr sind sehr hoch.

Ich muss es schnell verkaufen, Sie können sich vorstellen, dass dies der einzige Grund ist, warum ich es zu einem so niedrigen Preis verkaufe.

Da das Auto in Deutschland registriet ist, wurde mir geraten, das Auto in Deutschland zu verkaufen, weil weniger kompliziert ist, als wenn ich versuchen, es zu hause verkaufen, wo ich bin.

Aufgrund Zeitmangels und meiner Arbeit muss ich das Auto über eBay verkaufen, da sie optional einen sogenannten eBay-Käuferschutz anbieten. Das heißt, dass die Bezahlung und die Registrierung auf Ihren Namen von ihnen abgewickelt wird. Wenn Sie interessiert sind, lassen Sie es mich bitte wissen, und ich werde Ihnen genau die einzelnen Schritte für den Abschluss der Transaktion erklären.

Das Verfahren ist einfach, eBay wird sich um alles kümmern. Um eventuelle Zweifel bezüglich des Autos zu vermeiden, haben Sie gleichzeitig 5 Tagen Zeit oder maximal 300km, um das Auto zu testen und die Papiere zu überprüfen, also eine Zeitspanne in der Sie entscheiden können, ob Sie das Auto behalten wollen oder nicht.

Das Auto und Dokumente sind jetzt in der eBay. Es ist verpackt und verladen auf einem Lastwagen in Kappeln Deutschland.

Dieser Preis beinhaltet Versandkosten und sonstige Gebühren. Sie müssen nur den Betrag für das Fahrzeug und nichts extra bezahlen. Die Lieferkosten an Ihre Adresse werden von mir übernommen.

Wo befinden Sie sich?
 
Mit freundlichen Grüßen, Joel

 

Jel to neka muljaza ili se isplati dalje gurat? 

Link to comment
Share on other sites

Joj što volim kad prodavatelj tako iskomplicira stvari... možda je muljaža možda nije...

Link to comment
Share on other sites

Osobno nikad nebi auto kupio na neviđeno, čak ni preko naših hvalevrijednih tvrtki koje sebave unosom auta.

Šta ja znam kakvi su kriteriji nekog tko gleda i isprobava auto o ispravnosti, utegnutosti auta, kako on gleda na ogrebotine na laku, a kako ja, stanju unutranjosti.

Zato sam i odustao od nabavke auta vani jer sam htio sam viditi auto, probati, pogledati i tek onda odlučiti ovisno o stanju da li je to vozilo prihvatljivo za mene.

A to je značilo naći nekoliko vozila koji su relativno blizu jedan drugome, otiči u D pogledati ih sve i onda odlučiti koji je "najbolji" i vratiti se po njega.

Cijela avantura minimalno 7 dana i hrpu eura uz velike šanse da mi se ni jedan auto ne svidi.

 

Još kad izroni neki ovaka email za mene je priča završena.

Možda nije ništa ali za mene je gotovo.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta kaže, sve on plaća. ? Motkom po leđima bi dobio kad bi se usudio pojaviti negdje osim na internetu i preko maila. ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.