Jump to content

Čudan zvuk tijekom vožnje


odix27

Recommended Posts

Bok ekipa,

ovak imam Megana IV 2016 godište 1.5 dci, Intens oprema, R-Link. Auto je uvezen iz Njemačke ali kupljen od čovjeka tu Zagrebu gdje i živim.

Kupljen sa 53tkm u 4om mjesecu 2019 sad ima 61tkm,. Imam jedan problem sa autom naime tijekom vožnje pri manjim brzinama se odozdo sa zadnje strane auta čuje nekakav zvuk kao klink-klank, mada nije konstatno i

nema pravila kad će se čuti. Taj zvuk čuje i neko ko stoji izvan vozila još i jače nego ja unutra. U početku tog nije bilo i sad se čuje do mjere da stvarno ide na živce. 

Bio sam kod svog majstora i on ga je pogledao i vozio i  na kraju rekao da sumnja na homokinetički lijevi s obzirom da je on taj zvuk najčešće dobio kad je smotao volan puni lijevi i malo jače krenuo.

Malo mi je to bilo čudno s obzirom na kilometražu i na činjenicu da mi se taj zvuk 2-3 puta čuo dok sam izlazio iz parkiranog auta, pa sam otišo po drugo mišljenje u Baotić. Tamo su imali auto cijeli dan nešto odozdo prišarafili i kao ne čuje se ništa. Istina kad sam se tamo po parkingu sa čovjekom vozio prije popravka jedva sam uspio dobit taj zvuk a kad sam solo ili sa ženom onda klanka ko mutav.

Ipak se već na kraju tog dana opet počelo čuti. ☹️  Autu ne vrijedi garancija jer nije išao na redovne servise u ovlašteni jbg.

Pa evo molim dobre ljude za savjet, pomoć prije nego krenem popravljat nešto jer homokinetički nije jeftin a nije ni garancija da se nakon toga opet neće čut ako nije do toga.

Sry na dugačkom postu. ?

Link to comment
Share on other sites

Ok, auto kupljen iz uvoza, s 53tkm, ali nije održavan u redovnom...pa di je održavan??u samo 53tkm...em ti i vlasnika

Kupiš iz takvog izvora i još neservisiran.

Ok, da... stabilizatori odlaze...

Link to comment
Share on other sites

Da nema ni provjere kilometara u renualtu idealno  za muljažu... spone se lako ispitaju, malo ih se rukom nabija odozdole kad je na dizalici, meni su amortizeri škripili...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, direstraits said:

Stabilizatore izmijenjali?

Ja nisam još ništa mjenjao osim malog servisa, odnosno sve filtere i ulje.

Ovi u Baotiću su samo nešto prišarafili odzdo nisam siguran kad ja nisam mogao pokupit auto nego je išla žena.

Da li znate cijenu možda stabilizatora možda otprilike montaža koliko bi došla?

Hvala

8 hours ago, shogo said:

Ok, auto kupljen iz uvoza, s 53tkm, ali nije održavan u redovnom...pa di je održavan??u samo 53tkm...em ti i vlasnika

Kupiš iz takvog izvora i još neservisiran.

Ok, da... stabilizatori odlaze...

Slažem se malo se i ja zaletio zino u izgled + malo nagovor žene i jbg.

Imam papir tj potvrdu o prvom servisu čini mi se sa 23tkm nemam auto kod sebe trenutno da provjerim.

Taman kad sam ga ja uzimo trebao je 2 servis koji sam napravio kod svog majstora sa svojim dijelovima (svi filteri i ulje). 

U Baotiću su tražili 1200 kn samo za ulje i filter ulja. ?

Inače bi ti stabilizatori ukoliko su loši mogli proizvodi nekakav zvuk kao što sam opisao? 

8 hours ago, macan said:

Da nema ni provjere kilometara u renualtu idealno  za muljažu... spone se lako ispitaju, malo ih se rukom nabija odozdole kad je na dizalici, meni su amortizeri škripili...

Kilometre sam provjerio i dobio garanciju na to tako da je to OK.

Ovo što ste rekli za spone budem probao provjeriti prvom prilikom.

Pretpostavljam ako su amortizeri da bi se onda stalno čulo ili bi i tu bilo perioda zatišja? 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ma te štangice stabilizatora...da jesu, užas kako deru...da se i jeftinije proc, ja sam s uljem i svim filterima platio sve skupa oko 900, opet, previše i lopovski

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, shogo said:

Ma te štangice stabilizatora...da jesu, užas kako deru...da se i jeftinije proc, ja sam s uljem i svim filterima platio sve skupa oko 900, opet, previše i lopovski

 

Hvala na savjetu u svakom slučaju ću to nekako provjeriti pa javim dalje.

14 minutes ago, direstraits said:

Štangangangica stabilizatora je mislim 130-150 kn komad ili tako nešto. Delphi. 

Hvala, budem provjerio. 

Još nešto pošto baš i nisam iskusan oko toga znači kad bi se auto digo na dizalicu moglo bi se provjeriti da li su ti stabilizatori otišli? 

U smislu kao da si rasklimani pa proizvode taj zvuk ili slično?

Također da li je onda preporuka mjenjat i prednje i zadnje pošto im je to kako sam shvatio mana nekakva?

Tnx

Link to comment
Share on other sites

Prednji samo odlaze, razlog je isključivo to da zadnjih nema. ?

Ako mehaničar ne zna utvrditi da je štanganganga stabilizatora otišla bez skidanja iste s auta, onda neka skine istu i provjeri koliko lufta ima u kugli tako što će rukom uhvatiti za navoj na kugli, a potom zamahnuti rukom prema glavi, ali na pristojnoj udaljenosti od glave. Ako ostatak štangangange ima veći otklon ili se odvoji od kugle i ode u glavu, onda je otišla. ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, direstraits said:

Prednji samo odlaze, razlog je isključivo to da zadnjih nema. ?

Ako mehaničar ne zna utvrditi da je štanganganga stabilizatora otišla bez skidanja iste s auta, onda neka skine istu i provjeri koliko lufta ima u kugli tako što će rukom uhvatiti za navoj na kugli, a potom zamahnuti rukom prema glavi, ali na pristojnoj udaljenosti od glave. Ako ostatak štangangange ima veći otklon ili se odvoji od kugle i ode u glavu, onda je otišla. ?

Hvala na pojašnjenju. ? Jbg ne razumijem se baš puno u auta pa postavljam glupa pitanja. ?

Link to comment
Share on other sites

Pa hebemti, pa zar se te balans štange ne bi trebale čuti da lupkaju ako na mjestu izvana zaljuljaš auto? Ja sam na ex i30 ih čuo bez problema kad bi otišle.. Na meganu mi još nisu ili oh ne čujem. U petak sam na redovnom 91 tkm pa kako sam prikraju garancije zamolit ću da pregledaju donji postroj 

Edited by fabi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima što ste pisali, javim se kad utvrdim/riješim točno problem.

1 minute ago, fabi said:

Pa hebemti, pa zar se te balans štange ne bi trebale čuti da lupkaju ako na mjestu izvana zaljuljaš auto? Ja sam na ex i30 ih čuo bez problema kad bi otišle.. Na mogu mi još nisu ili oh ne čujem. U petak sam na redovnom 91 tkm pa kako sam prikraju garancije zamolit ću da pregledaju donji postroj 

Ja sam svoj auto ljuljao i dok sam sjedio naprijed i na zadnjoj klupi  i nije se ništa čulo. Već se lagano nadam da je ta štanga otišla a ne da bude neki unikatni problem koji samo ja imam, pa sad razbijam glavu šta je i kako je.. ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fabi said:

Zaljuljaj ga dok si vani, ako je štanga otišla isto bi se trebalo čut

Ovaj tjedan sam bez auta čim stignem budem probao, tnx.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.