Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

8 hours ago, Marko_Os said:

Ajde da napišem konačno jedan normalan post, donekle.

Okrenuli smo 12k km do sada i potrošnja se nakon prošlotjednog fijaska vratila u normalu. 

Odrađen je servis na 10000 i spremni smo za ponedjeljak i Track Day.

Nadalje, prošlo pranje auta sam ostao bez sredstva za pranje felgi, pa sam kupio neki kao dobar na benzinskoj (njihov brend). Dok sam došao kući, na felgama se pojavile bijele fleke. Sva sreća pa su felge crne i bijele fleke se skoro i ne primijete. Iz svemira. 

I tako sam ja danas do evo maloprije, skidao felgu po felgu i prao iznutra, izvana, sa svih strana sa Gyeon Iron, koji je u međuvremenu došao i uz to recitirao omiljene psovke u haiku stilu upućene isključivo meni.

 

 

IMG_20200815_202614.jpg

Uzmi si Sonax beast. Nema boljeg. Barem meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već si toliko kilometara skupio..:oo:... Pa daj štedi malo, neće ti ništa vrijediti kad ga budeš prodavao. :rotfl:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Peri deri s kilometrazom stari moj, jednom se zivi, pogotovo u danasnja vremena, treba ga iskoristit do kraja.

Sto se tice crnih retrovizora, to ti je original ili si naknadno farbao? I ja bi isto tako nesto..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Retrovizori su original, a Chrome delete je u planu od početka, ali nikako da dođe na red.@petak Ionako mu je po forumskim stručLJacima već drastično pala vrijednost čak i prije nego sam ga izveo iz salona, tako da kojih 100k više ili manje neće napravit razliku [emoji1787][emoji1787]

 

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Trackday je upravo postao za dva koplja zanimljivijiIMG_20200817_085908.thumb.jpg.5465d5c50ada2ebd70897c5dd78dd252.jpg

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ste se naoružali s vatrogasnim aparatima :D

 

Edited by Optimista
Link to comment
Share on other sites

Jeste bacili okladu u kojem zavoju ide frezanje izletne zone? 😂

1 hour ago, Marko_Os said:

Trackday je upravo postao za dva koplja zanimljivijiIMG_20200817_085908.thumb.jpg.5465d5c50ada2ebd70897c5dd78dd252.jpg

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Neka preporuka za dobre gume? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Fred Flintstone ti je stručnjak, ako nećeš da se troše 😂

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Eto i to smo odradili, naš prvi i nadam se ne i zadnji zajednički TrackDay. Ovaj današnji je organizirao Renault Sverige u suradnji sa Gelleråsen arenom. Cijeli event je bio besplatan, tj troškove je pokrio Renault. Zbog ovog izmišljenog sranja u svijetu, track day je bio ograničen na samo 60 vozila. Inače, po riječima dečki koji su bili prijašnjih godina, znalo je dolaziti i do 150 auta. Nekolicina je potezala i iz Danske i Finske. 

Bili smo podijeljeni u tri grupe i svatko je mogao birati u kojoj bi vozio. Zelena, žuta icrvena, gdje je zelena za početnike sa nikakvim poznavanjem i iskustvom vožnje na stazi, žuta je za vozače koji imaju ponešto iskustva sa track dayevima i sl i crvena za iskusne trkače. Da ja sad tu ne tupim o pravilima, jer ih je bilo puno za pojedinu grupu, ja sam vozio prve dvije vožnje u zelenoj, pa prešao u žutu i tamo vozio još 5 stintova. Na kraju, kad se raja već lagano počela razilaziti, nas zadnjih 20 je izašlo miješano na stazu. 

Od auta su većinom bili M3, Clio4, te M4 i Alpine. 197ica je bila jedna, 3 Ph Quicka, Clio V6 jedan Megane GT i jedan Cup Megane 16v. 
Na cijelom tom skupu je na kraju bilo 3 nova Megana Trophy-R. Jedan je bio demo vozilo Renault Sverige, jedan od Tershine i jedan privatni koji je isporučen prošli petak i došao je na stazu sa 380km na satu. Gazda ga je gazio ko da ne postoji sutra. Inače poznati švedski pro street racer (kategorija u Švedskom motosportu, ne fast & furious)

I tako, okupili smo se oko 9h, odradili brifing i selekciju do 10:30 i vozili svako svoju grupu po ca.10 minuta naizmjence. Poslije toga ručak i onda opet vožnja, pa dokle tko izdrži.

Staza je bila nevjerojatno ljepljiva, jer su jučer vozili STCC kup i položili dobar sloj gume,a i temp zraka je bila oko 30, tako da, bilo je strava. Možda  vama iskusnima zvučim kao da sam pod pretjeranim dojmom. E pa, jesam.Bilo je preprepre. Poslije sam još probao 

Alpine S. Mila majko kako zabavan auto. Igračka u punom smislu riječi. 

Na kraju dana, kočnice, ovjes i gume su ok, ali šajba nije. U zadnjem stintu, na ciljnoj ravnini, pri 180 sam popušio kamenčić u šajbu i prvo je bilo samo oko, reko super, to se da popraviti, ali sudbina je imala druge planove. Na putu kući se pojavila pukotina i jbg. Sutra moram naručiti zamjenu šajbe. 

Evo malo slika, a dok stignem izvući videe iz kamere, bit će i oni.

 

 

IMG_20200817_135017.jpg

IMG_20200817_131835.jpg

IMG_20200817_124955.jpg

IMG_20200817_125056.jpg

IMG_20200817_114444.jpg

IMG_20200817_114417.jpg

IMG_20200817_093137.jpg

IMG_20200817_104704.jpg

IMG_20200817_143540.jpg

Edited by Marko_Os
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Kako se nebi osjećao predobra. Kad upoznaš auto i stazu i uživaš u svakom milimetru te staze sa osmjehom na licu.

 

Samo tako i dalje uživaj. Zato je taj auto i napravljen.

 

Alpinu bi rado probao provozati. 

Link to comment
Share on other sites

@Marko_Os reci mi onako iskreno kako se moj GT ponasao na stazi? Jel se mogao uklopiti u rsove? Mislim realno nije on nista slabiji od clia, ali meni ovako na cesti djeluje vrhunski pa me zanima kakva je situacija na stazi (pod uvjetom da ga je lik znao voziti).

Inace bas peh za staklo, neki idu stotine puta pa nikad nista, a tebi vec iz prve...

Link to comment
Share on other sites

@petak Baš mogu reći da sam uživao. Nije mi žao niti jednog milimetra gume koji sam ostavio tamo. Hehe, sad sam se sjetio, nakon drugog stinta mi priđe jedan lik, rekao bih max 25 godina i kaže, pokušao sam te pratiti al mi nije išlo, super voziš. Na to sam mu ja rekao da je to zato jer imam specijalne ljepljive gume ([emoji1787]#imefilma?) i pokažem mu na gume. Odjednom se lik zaleti prema svom autu i gleda gume, prednje, zadnje, okreće volan i kaže, uff dobro je, jučer sam stavio nove gume i kad sam vidio tvoje kakve su, uplašio sam se da nisu i moje takve[emoji1787]. Reko sine, nisi ti njih onda dobro vozio.[emoji16] Ta njegova izjava nas dovodi do odgovora@marttin GT je vozio cijelo vrijeme u zelenoj grupi i tu je bilo jako teško reći tko kako vozi jer su većina vozili na pola gasa, kočili puno pumo ranije itd itd. Ovi koji su išli sve brže iz stinta u stint, su przo prešli u žutu grupu, jer ih je u zelenoj bilo puno, pa su samo smetali na stazi, realno.

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je filter folija preko njih. Vozili su dečki 24h na Mantorpu s njim, pa zato

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nekako ovaj crni znak naprijed pa i iza... kao da nema potrebnu pažnju... Neznam 😁

Ps. Ne ističe se valjda zbog boje auta.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.