Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Kak si krenuo ti ces taj auto pretvorit u cudoviste, moras mijenjat naziv teme😋

Link to comment
Share on other sites

Još uvijek me boli onaj Focus RS[emoji23][emoji23].
Usko grlo je trenutno mjenjač, al i o tom po tom. Polako i sigurnim koracima naprijed [emoji41][emoji41]

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk



  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Joy oh joy 🤘🤘🤘

 

@homerTeško, jer je moj EDC. 😂

Više sam se referirao na izdržljivost mjenjača. Deklarirana je do 450Nm, a čitam da drži i do 470. Na 500 je počeo proklizavati u 3,4 i 5.

 

IMG_20201021_184745.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nisi jedini, mislio sam i ja da je manualac...sad s jos vise interesa pratim ovaj topic...edc ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Jel normalno imati viška dijelova? 🤨🤣 

 

 

 

 

IMG_20201025_170833.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, petak said:

Dobro je. Nisu šarafi! 

Još😂😂

20 hours ago, margax said:

*ebo poso ako nema viska

Vazda bilo. 

Kako se ovo s**nje od sata pomalo naprijed, tako ja više nemam vremena uslikati auto po dnevnom svjetlu, tako da eto vam jedna poluloša. 

Trebao je biti montiran i catch can, ali su mi poslali kriva crijeva, pa sad čekam druga. 

IC bi trebao doći do kraja tjedna, pa će i on odmah gore, a sad me lagano i Akrapovič svrbi.

Idući petak idemo kod ludih naučnika u garažu na otvaranje čakri, a 2 tjedna nakon toga, na mjerenje, pa da vidimo na čemu smo. 

 

 

IMG_20201025_170225.jpg

  • Like 8
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konačno uhvatio vremena da zamjenim i recirkulacijski ventil i postavim catch can. Sad do proljeća više ništa ne radim. Možda 🤣

 

 

IMG_20201115_142040.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ti si mnogo bolestan dečko. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Robert_01 said:

Još fali karbonski usis... :)

Dobar mu je i ovaj meNtalni 🤣

5 hours ago, Smuchac said:

Ti si mnogo bolestan dečko. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

To si tek sad skužio? Čovjek koji kupi RS-a kao daily drivera u zemlji gdje je pola godine hladno i šugavo, ne može imat sve na broju, al ajd ide mi u prilog što sam nedavno uzeo "zimski" auto pa će Megane ipak promašiti dio zimskih radosti

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Znam ja sve samo sam mislio da ti je "kraj" definiran kad ono ćorak. Tražit će ga ovi iz Dieppea nazad *ebeš mi sve... :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu oni tražiti šta hoće, al sad hoće dobiti....😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Što kažu ovi u servisu na sve ove preinake? Znam da su super susretljivi, ali zar je zbilja moguće da ne rade nikakve probleme!?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Vidjet ćemo, ako budem trebao nešto reklamirati. 99% sam siguran da nemam više garanciju na motor i mjenjač, jer je mapiran. Iz tog razloga sam uplatio dodatno osiguranje, koje se aktivira u slučaju da nešto na motoru ili mjenjaču ode, a Renault odbije garanciju. Pisao sam o tome negdje prije.
Prošli tjedan mi je došlo 15l Elf Evolution RN tech Sport ulja, tako da ću svaki drugi servis sam mijenjati ulje, jer u servisnom ugovoru mi je izmjena svakih 20kkm, a ja želim interval na 10k. Mogao sam i njima platiti ekstra izmjenu svakih 10k, ali traže skoro 500€ za ulje, filter i izmjenu, tako da su po tom pitanju dobili nogu.

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Forge FMDV23R i promijenio na crvenu oprugu

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odvozio nekoliko tankova nakon remapa i nekako mi se učini kao da mi malo previše troši, tj. da sam počesto na pumpi. Inače nikad nisam imao naviku resetirati dnevni brojač nakon tenkiranja i ajd sad rekoh, da vidim koliko ću km prijeći sa tankom. Natočim, resetiran i vozim. Nakon 15km, kazaljka se već pomakne prema dolje, da bi se na kraju upalila rezerva nakon 302 prijeđena km. Ok, skrećem na pumpu i tenkiram dok ne iskoči pištolj, a on iskoči nakon ulivenih točno 30l. I tad se sjetim, pa jbt ta kazaljka od početka ne radi kako treba, samo je izgleda sad počela brljat u cijelom rasponu, dok je prije bila problematična samo pred rezervom. 

Long story short, presretan novom spoznajom da auto sa 300+ks troši 10l svakakve vožnje, otišao ga oprat.

Ručnik je zvjerka. Glatko bi osušio još jedan auto dok bi ga zasitio s vodom. 

 

IMG_20201128_195612_099.jpg

Edited by Marko_Os
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Dobra je stvar što kod nas generalno nema puno kamenca, no ipak, perem ga sa detergentom za microfiber isključivo i ubacim još čistih jeftinjak microfiber ručnika koje sam kupio samo za tu svrhu da popune mašinu. Bez omekšivača i sušenje na sobnoj temperaturi. Imam ga otkad sam uzeo auto i ne pokazuje znakove posustajanja, a radi otprilike jednom tjedno. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.