Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Hmm...sve bi to bilo logično da auto ne stoji u garaži...kad sam sjeo u njega, temp u garaži je bila 12 stupnjeva...osim ako se svejedno vani teško zagrijalo do 50...ali i nije da je vani -15, nego je 2-3...ne znam, nadam se da ste u pravu pa je samo to u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

pa teže ti se zagrije ulje na tim temperaturama, pogotovo ako se voziš 130 po autoputu..ja sam baš neki dan u gradu pratio, nakon malo duže vožnje temp ulja mi je bila još uvijek oko 85..inače vrlo brzo mi digne oko 100

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zagađujemo topic kolegi.
Imas u mom topicu da je vanjska temperatura 8, temp rashladne 71 a ulja 26°C
Tu vidiš koliko se ulje sporije zagrijava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to sam i ja pratio na RS monitoru, iako malo je bezveze napravljeno, jer Rs monitor ne pokazuje temp ispod 70, nego samo stoji <70. Voda bude već debelo na 90, a ulje je i dalje na <70, pa ne mogu točno usporediti razliku temp ulja i vode.  

Još jedna stvar mi nije jasna. Lampica hladnog motora blinka dok kazaljka temp vode ne dođe na 3/4 do radne temperature i onda se upali i gori još minutu dvije dok kazaljka ne dođe do sredine, pa se ugasi. Kazaljka dođe na sredinu, a Rs monitor taman ugasi onaj znak< kod vode i kreće lagano dizati do nekih 95-100. Ono što mi je glupo je to da kazaljka cijelo vrijeme stoji na sredini u cijelom rasponu između 70-100. U slučaju ganjanja sa recimo Focusom Rs, dođe i do 108😂, ali kazaljka je zalijepljena na sredini. 

Pitanje je onda, čemu uopće kazaljka? Na to mjesto su mogli staviti recimo pritisak turba, bilo bi korisnije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moras zgrijati i ulje i antifriz da mozes se mozes ganjati. I po zimi i toplije. I s obicnim motorom nije dobro vrtiti motor ak je ulje hladno. Recimo sad dok je ovak ispod nule ja se vozim ko penzic na 3000 okr max..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Meni recimo Megane sam oduzima snagu dok je hladan, tako da sve i da hoću ne mogu ga gazit. Ne znam jel ograničava i okretaje, nisam probao dizati, ali se jako osjeti da nema skoro pola snage dok je hladan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, bili smo na još jednom servisu. Na satu trenutno 175xx km. Baterija je pregledana i tester kaže da je sve ok. Izgleda da će biti punjač svaki put kad ga ne mislim voziti duže vrijeme. 

Mjerač goriva je rekalibriran i sad bi trebao pokazivati dobro. Kažu da su već imali slučajeva i da je poslije kalibracije sve ok. 

Prijavio sam i skidanje boje sa one crvene trakice na volanu i vrlo je vjerojatno da ću dobiti novi volan. 

I tako, klizimo dalje. Kad će više proljeće, pa da nastavimo šarafit i nepotrebno bacat novce u auto?

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobio odgovor od Renaulta vezano za volan. Priznali su garanciju i idući tjedan idem na zamjenu.

Isto tako, u potrazi sam za 200 cell katalizatorom i jedina dva koja sam našao su Supersprint i Inoxline performance. Supersprint košta kao da je rađen od materijala od kojih se rade svemirska odijela, a Inoxline se čeka 5 mjeseci na proizvodnju, tako da, nadam se da će KTR uskoro napraviti svoj.


Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

IMG_20210318_182601.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ček furaš se na moju Corollu :)

Link to comment
Share on other sites

@Domba
Pa ono, kad već ne ide s mjesta, da bar izgleda ko auto

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk



  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

vrlo vjerovatno kroviran, pa nije mestar uspio izmjesat istu crvenu nijansu, pa je stavljen rejs luk crna :D

auto je BOMBA, najbolja kombinacija boje :)❤️ 

  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Danas stigle ljetne papuče i majica 💪💪💪

 

 

IMG_20210324_170118.jpg

IMG_20210324_181918.jpg

IMG_20210324_181520.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobar izbor papuča 👍🏼

Ja ću ih vjerojatno opet uzet nagodinu, osim ako ne odlučim dat šansu gy supersportu kojeg dosta hvale. 

Link to comment
Share on other sites

@macan
Ma stare S001 su bile u planu za zamjenu još od prvog kilometra. Stavio sam ih u prodaju, ali slaba je publika ovdje za tu dimenziju i općenito polovne gume, tako da sam ih drljao na 3 trackdaya, pa da imam dobru ispriku da kupim nove na proljeće 2021.
@homer
Tu su mi dosta njih preporučili PS4S. Ako se pokažu upola dobre kako pričaju, ja zadovoljan.

Btw DOT je 0121. Još su tople

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam majicu i razmišljam a koliko ti možeš? :) kada probaš? :)

Link to comment
Share on other sites

Teško pitanje, jer nisam prošao ni blizu staze, ali pričao sam s jednim iz UK koji ide često. On je vozio sitno ispod 8. Stock Trophy pod haubom, Michelin Cup2 i KW Clubsport.

Znam da je ovdje gdje mi vozimo, Trophy R sa semi slick gumom i hobi vozačem odvezao 1:18 krug. Moj PB 1:24, ali osjetim da na puno mjesta mogu bolje, samo treba navježbat


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ti nudim sigurni utočište i taman sam 200km. Od staze. Taman da ugrijes auto dok dođeš. Također i nudim bodrenje i savjetovanje u vožnji tipa: Brže, Brže, Brže, a jbg vidi što si sada napravio :)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stoji na popisu želja [emoji16]

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E jbg 😁😁

 

IMG_20210504_053308.jpg

  • Like 9
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jos se stigneš predomisliti

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko_Os said:

E jbg 😁😁

 

IMG_20210504_053308.jpg

Sad ces morat potrosit pare na atest istih...... 😜

Link to comment
Share on other sites

@macak

Ne postoji takvo što u Švedskoj.
@laci A sad kad sam ga zagrizo, mogu ga i pojest do kraja [emoji23][emoji23]


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk



  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.