Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Znači još nije izašla iz mode.. Ako ništa drugo imam istu boju na karavančiću😁

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Ma na ovoj karoseriji bi i ona Audi temeljna stajala odlično [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Marko_Os said:

Ma kad je bio nov (prije godinu i pol), pucao sam iz ruke na "automatskom" modu slike kao Lupino. Leća čista ko suza. Primjetio sam to u više navrata kad je osvjetljenje lošije, tj. kad nije prirodno svjetlo. Uspoređivao sam i na google fotografijama nove i slike od kad imam mob i razlika je nebo i zemlja. Vraćao na tvorničke postavke, skidao kojekakve aplikacije i ništ. Jednostavno mislim da je to tako napravljeno, da bi se kupio novi mobitel. Nešto kao programirani kvar

 

Isto sam i ja primjetio na mojem p20, al mislim da je nešto i do prljave/masne leće. 

41 minutes ago, Marko_Os said:

Ma na ovoj karoseriji bi i ona Audi temeljna stajala odlično emoji23.pngemoji23.png

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
 

A ne nebi 😍🥰

Screenshot_20200202_125306.thumb.jpg.57ac824c9d65191a7fab3f44a236203e.jpg

Screenshot_20200202_130438.thumb.jpg.452333a7e73ae22a300b15db05c3ceb0.jpg

Edited by homer
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, direstraits said:

Flame red je ok, ali liquid yellow... 

tongue licking GIF

Slažem se, jednako seksualna, ali Flame red se rijetko vidi, pogotovo na MRS3. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, GTT said:

Slažem se, jednako seksualna, ali Flame red se rijetko vidi, pogotovo na MRS3. 

Ooo da

Screenshot_20200202_141854.thumb.jpg.e952e314763759aab526db6772cacfab.jpg

Makar nije loša ni folijica 😁

 

Screenshot_20200202_132353.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ide bolje sigurno, jer se razrađuje i trenja i otpori su manji. Uživaj Markane!

Edited by GTT
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ides, ovak sam ja kao mlad opisivao svaku novu trebu :D

Oooooo da, ceka se svako novo jutro.

 

  • Like 5
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ajde sad jedno ozbiljno pitanje i molio bih argumentirani odgovor, a ne rekla-kazala. U knjižici održavanja ne piše ništa o "nultom" servisu. Ne znam da li se išta mijenjalo u posljednjih 10-15 godina, ali za Megana 2 mi je preporučena izmjena ulja nakon cca. 3k km. Ovdje je servis standardno Renaultovski. 20k km ili godinu dana. Ja se naravno ne planiram pridržavati ovog kilometarskog dijela, ali prioritet mi je da odlučim, ima li smisla raditi servis nakon par tkm ili se nešto u tehnologiji motora promijenilo, pa je nepotrebno

U autokući kažu, samo prati šta piše u knjizi

 

EDIT: Za neupućene, malo sam bolesnik po pitanju ulja, pa je u Scenic išlo novo svakih 8-9tkm, skupa sa filterom

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane ga voziš bez razrade motora (koja je napomenuta u uputstvima), a s druge strane razmišljaš mijenjat ulje nakon 3km... Sve kontra uputstva.. NHF ali *ebeš po tavanu.. Ćeraj ga sad kad si započeo..

Link to comment
Share on other sites

Onda ćeš tako i tu nastaviti :dobroje:

Ovo na 2-3tkm nije loše a ako ćeš mijenjati ulje na 7-8-9tkm inače onda je možda i nepotrebno.. iako i ja mijenjam na svim svojim autima tako na 7-8 pa bi da sam u tvojoj situaciji bacio prvo ulje isto sad brzo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde sad jedno ozbiljno pitanje i molio bih argumentirani odgovor, a ne rekla-kazala. U knjižici održavanja ne piše ništa o "nultom" servisu. Ne znam da li se išta mijenjalo u posljednjih 10-15 godina, ali za Megana 2 mi je preporučena izmjena ulja nakon cca. 3k km. Ovdje je servis standardno Renaultovski. 20k km ili godinu dana. Ja se naravno ne planiram pridržavati ovog kilometarskog dijela, ali prioritet mi je da odlučim, ima li smisla raditi servis nakon par tkm ili se nešto u tehnologiji motora promijenilo, pa je nepotrebno
U autokući kažu, samo prati šta piše u knjizi
 
EDIT: Za neupućene, malo sam bolesnik po pitanju ulja, pa je u Scenic išlo novo svakih 8-9tkm, skupa sa filterom
Pitao sam istu stvar u servisu, pa su mi rekli da se to vise ne radi radi napretka tehnologije u izradi djelova kao i zbog toga sto motor u tvornici na stolu prode fazu uhodavanja i kod kupca je spreman za rad...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomidix said:

S jedne strane ga voziš bez razrade motora (koja je napomenuta u uputstvima), a s druge strane razmišljaš mijenjat ulje nakon 3km... Sve kontra uputstva.. NHF ali *ebeš po tavanu.. Ćeraj ga sad kad si započeo..

Isto tako ništa ne piše ni o razradi motora i "štednji" u prvim km. To sam čak izričito i pitao mehaničara pri preuzimanju

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Marko_Os said:

Isto tako ništa ne piše ni o razradi motora i "štednji" u prvim km. To sam čak izričito i pitao mehaničara pri preuzimanju

Servisere neću komentirat ali netočno je da ne piše ništa u uputama.. 
Točka 2.2, RUNNING IN: https://www.renaultusa.com/News/DriversManuals/megane.pdf

Meni su u HR rekli da pazim na auto čak i nešto dulje od tog perioda koji je naveden..

Edited by tomidix
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nema to prvo ulje još neke dodatne aditive radi što boljeg razrađivanja motora? I zato se nebi trebalo vaditi tako brzo. Ne znam da li se šta promijenilo unazad par god, pa nek me netko ispravi ako griješim. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, homer said:

Zar nema to prvo ulje još neke dodatne aditive radi što boljeg razrađivanja motora? I zato se nebi trebalo vaditi tako brzo. Ne znam da li se šta promijenilo unazad par god, pa nek me netko ispravi ako griješim. 

Tako je i ranim izbacivanjem se napravi više štete nego koristi

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tomidix said:

Servisere neću komentirat ali netočno je da ne piše ništa u uputama.. 
Točka 2.2, RUNNING IN: https://www.renaultusa.com/News/DriversManuals/megane.pdf

Meni su u HR rekli da pazim na auto čak i nešto dulje od tog perioda koji je naveden..

Posipam se pepelom. Isprike kolega, loše sam upućen

Samo bih dodao da je to informacija koja bi onda trebala stajati na početku knjižice debelim slovima. Ok, ok, treba uzeti cijelu uputu i pročitati, ali ne lažimo se, kupili ste RS-a da čitate uputstva. Yeah right. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marko_Os said:

Posipam se pepelom. Isprike kolega, loše sam upućen

Samo bih dodao da je to informacija koja bi onda trebala stajati na početku knjižice debelim slovima. Ok, ok, treba uzeti cijelu uputu i pročitati, ali ne lažimo se, kupili ste RS-a da čitate uputstva. Yeah right. 

 

Gotovo, nosi ga na smetlište.

Inače, pogledaj u svojoj uputi. Ono gore izgleda kao neka third-party uputa.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.