Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Thx👍

 

Ne spajam, jer ni Defa ni Calix još nisu napravili sistem za RS. Očekuje se, al ne zna se kad. Upisao sam se da mi jave čim izađe, da odmah dogovorim ugradnju

Edit: Inače ni Scenica nisam spajao preko noći, već sam ga ukopčao navečer, a ujutro je timer pustio struju u 5 i do 6:15 auto ko da je bio u garaži + dopunjen akumulator + temp vode na 40 stupnjeva

Edited by Marko_Os
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije to hybrid haha. Kakva struja, o čemu vi? Vidim nešto dopunjavanje akumulatora i neko grijanje vode... ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GTT said:

Kako se to odražava na jamstvo vozila, s obzirom da postoji predgrijač motora, itd. Naravno da je stvar genijalna i može samo pomoći jer nema hladnih startova, al ovi u autoindustriji su idioti nekad, pa me zanima...

Odražava se tako da gotovo sve autokuće surađuju sa gore spomenutom Defom i u ovom slučaju je sve čisto, dokle god se sustav ugrađuje u ovlaštenom servisu. Znači Defa ima neki deal sa Renaultom i na to se gleda kao tvornička ugradnja. 

Ista stvar je recimo i sa Volvom (ista autokuća kao i Renault tu kod nas). Prošle godine su uveli remapiranje uz zadržavanje garancije. Super fora, a i cijena je super prihvatljiva s obzirom na okolnosti

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

kakva je to sad fora da ti ovlašteni naprave remapiranje uz zadržavanje garancije..pa daj ga odmah pusti sa tvorničke trake sa popeglanom mapom 😅 mislim, kužim, dodatna zarada, neki ne žele jači auto itd itd, ali ono..........

Link to comment
Share on other sites

Pa to vec ima dugo vremena da se nudi po vani, kod nas nude samo one glupe pedal boxove umjesto pravog remapa... uglavnom, kod MB auto mozes poslat u Brabus, kod VW, Audija... mozes u ABT... i garancija ostaje...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tak ih i prodaju... ista masina, druga konjaza... peugeot 307 1.6 hdi 90 il 120ks iz salona u ono vreme kad je bil novi

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kakva je to sad fora da ti ovlašteni naprave remapiranje uz zadržavanje garancije..pa daj ga odmah pusti sa tvorničke trake sa popeglanom mapom [emoji28] mislim, kužim, dodatna zarada, neki ne žele jači auto itd itd, ali ono..........
Vjerojatno zato što remapiran auto zahtjeva malo drugačiji pristup u vožnji, održavanju, bolje gorivo.... Nekima to ne treba, a entuzijasti koji žele izvući više iz motora, za to imaju priliku

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Volvo ima 3 mape u SE.
1 i 2 mozes kupiti, s tim da druga ide na vozila hitne i vatrogasce.
3 mapa samo i isključivo policija i njezini rodovi.
Garancija se ne gubi ako se mapira u ovlaštenom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da. To nam je bio i cilj [emoji23]

 

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Znam, nisam stavio smajl na svoj odgovor, pa je ispalo loše

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Htio sam pisat da cemo iz prve ruke znat ima li RS mušica...ja se nadam da nema i da ćete bez brige jurcati😀

Link to comment
Share on other sites

Za sad je ok. Jedino je jučer kazaljka goriva opet popizdila. Imao 1/4 tanka i vozili smo na autoputu, kad odjednom rezerva, kazaljka u nulu i zvučni signal. Stao, tenkirao, sve kao i prije. Vidjet ću na prvom servisu nek pogledaju. Ionako u prosjeku tenkiram svakih 300km, tako da se ne bojim da ću negdje ostat bez benge

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Za sad je ok. Jedino je jučer kazaljka goriva opet popizdila. Imao 1/4 tanka i vozili smo na autoputu, kad odjednom rezerva, kazaljka u nulu i zvučni signal. Stao, tenkirao, sve kao i prije. Vidjet ću na prvom servisu nek pogledaju. Ionako u prosjeku tenkiram svakih 300km, tako da se ne bojim da ću negdje ostat bez benge

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
 

Negine ti skidanje tanka i mjenjanje pumpe goriva ocito. Imao sam slican problem na cliu pa su zamjenili pumpu jer je na njoj i plovak naravno. Iskreno se nadam da su debili to rijesili jednostavnije nego na cliu gdje moras skidati difuzor, skidati lonac, skidati rezervoar goriva. A poklopac pumpe se nalazi ispod zadnjeg sjedala no tu je caka. Poklopac je naravno puno manji, vidi se poklopac gdje je pumpa i steker, ali naravno odatle ju ne mozes izvuci. Rekao sam nedaj boze mjenjanja pumpe, mislim da bi odrezao i napravio vecu rupu i kasnije opet zavario. Jbte na Peugeotu 208 je normalan poklopac i sve mozes odatle rijesit. 

Link to comment
Share on other sites

Ne copraj Zrmi [emoji2][emoji2]
Nadam se da je ipak jednostavnije rješenje

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, hrwac115 said:

Ne copraj Zrmi emoji2.pngemoji2.png
Nadam se da je ipak jednostavnije rješenje

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 

Imam iskustva pa unaprijed ukazujem. Nadam se da sam u krivu heheh

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zrmi RS said:

Negine ti skidanje tanka i mjenjanje pumpe goriva ocito. Imao sam slican problem na cliu pa su zamjenili pumpu jer je na njoj i plovak naravno. Iskreno se nadam da su debili to rijesili jednostavnije nego na cliu gdje moras skidati difuzor, skidati lonac, skidati rezervoar goriva. A poklopac pumpe se nalazi ispod zadnjeg sjedala no tu je caka. Poklopac je naravno puno manji, vidi se poklopac gdje je pumpa i steker, ali naravno odatle ju ne mozes izvuci. Rekao sam nedaj boze mjenjanja pumpe, mislim da bi odrezao i napravio vecu rupu i kasnije opet zavario. Jbte na Peugeotu 208 je normalan poklopac i sve mozes odatle rijesit. 

Šta ga briga, pa nije njegov problem, novi auto pod jamstvom, što se njega tiče da moraju pol auta rastavit, neće to on sam radit na novom autu :lool: 

Link to comment
Share on other sites

Uze mi riječ iz usta. Živo mi se opći šta će raditi. U trenutku kad ga ostavim u servisu, dobijem zamjenski auto i prst u uho.


Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Marko_Os said:

Živo mi se opći šta će raditi.

Ovo moram zapisat' negdje.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sta ste se uzhebali odmah, i mene bi bolio tuki sta ce raditi dok je garancija tu. Ja samo kazem sto mozda moze biti a i ne mora. To je neko moje iskustvo s kazaljkom koja divlja. Mozda treba samo kalibrirati plovak, mozda kalibrirati tablu, a mozda i mjenjat tablu. A mozda su u sumi jbga. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.