Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

On 26. 07. 2020. at 19:40, Marko_Os said:

Pokušao se danas poganjati sa nekim nadrkanim Focusom RS. Bilo je ružno za gledanje. Treba mi još 200ks pod hitno 🤣

Ništa, makar onda Stage 2

Link to comment
Share on other sites

On 26. 07. 2020. at 19:40, Marko_Os said:

Pokušao se danas poganjati sa nekim nadrkanim Focusom RS. Bilo je ružno za gledanje. Treba mi još 200ks pod hitno 🤣

A lijepo su ti rekli decki da taj 1.8 nejde nikud 😂

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da taj 1.8 nije bi-turbo. Znači Renault ima samo dizele bi-turbo. Ima li neki razlog k tomu?

Link to comment
Share on other sites

A lijepo su ti rekli decki da taj 1.8 nejde nikud [emoji23]

Polako... Bit će bolje, priča se [emoji16][emoji41]

 

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Toliko poruka a nigdje spomena o potrošnji.. Gdje ide ovaj forum 😞

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@Optimista Jbg, nikako uhvatiti vremena da ga izvučem na autoput, pa da ga u 6-oj zajurim 70 na laganoj nizbrdici i tako jedno 3km nakon reseta prosječne.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 28. 07. 2020. at 2:09, Optimista said:

Toliko poruka a nigdje spomena o potrošnji.. Gdje ide ovaj forum 😞

 

moj ne ide ispod 12.6  l

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ovako te namažu svi hot hatchevi, bolje da si uzeo 1.5dci gt line.
Svi su oni slobodni doći na trackday i dokazati se

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 14. 07. 2020. at 19:20, Marko_Os said:

Ostavio đubre danas da odrade PPF. Sutra bi trebao biti gotov. 

Ne znam jel sam si umislio, ali zadnja dva tanka sam tenkirao Shell V-power i čini mi se da jače tj. glasnije puca na auspuh. 

Bas sam uzeo ne ku V power karticu da mogu za tankan V power za cijenu normalnog. Reko necu nis govorit jer umisljam... al ocito nis jedini. Nije losa ta tekucina. U voznji bi reko da je placebo, a u potrosnji standarda ruta pol litre manje. Reko nije istina. Reset, pol tanka dopunjeno i ajmo opet... ope ista stvar. Vidicemo sad kak bude na putu za doma i kak bude s nasim gorivom.

Marko, odlican potez s PPF-om. Strava kak se sjaji i kolko je opaka ta boja!!!

Link to comment
Share on other sites

@pere Thx za boju. Svakim danom mi je sve više drago što nisam uzeo orange tonic.  

Ja sam se sad totalno prebacio na Vpower i definitivno osjetim razliku prema običnom 98 koji sam do sada tenkirao. Auti je nekako, ne znam, fluidniji. Nek vam GTT objasni, onj je stručnjak za dočaravanje 😁. Pomirio sam se i s time da moram napraviti 18km do najbližeg Shella, al Bože moj, šta je tu je 😁😂

E sad, da potaknemo najzanimljiviju temu rasprave na ovom forumu, a i na Renault crew Hrvatska grupi na Faceu (IMO), potrošnja. Pošto sam gladan vaših postova, a sa tuningom ili savjetima oko istog ih neću dobiti (bar ne direktne odgovore na pitanja😂), ajmo o potrošnji. 

Današnja ruta od 240km, magistralna cesta sa ukupno 11 kamera na tom potezu je dala gotovo nerealnu potrošnju za ovakav auto. Znam, znam, sutra već evo mijenjam preventivno ulje, filter, leteće, stajaće, poluhodajuće i sve ostale ležajeve zbog lošeg podmazivanja. Ženina noga je jednostavno tako konstruirana da vozi štedljivo, u što sam se uvjerio u više navrata kad je Scenic u njenim rukama, tj. nogama trošio 6,5l, dok je na istoj dionici moja noga tražila 2l više. Ovih 240km u povratku ću voziti ja, pa ćemo vidjeti čija majka crnu vunu prede

 

IMG_20200731_123812.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Da nisu ova dva dijamatica s lijeve strane slike, ne bi vjeroavo da se radi o meganu RS. Ludo... ko da dizela vozis. Pretpostavljam da se radi o laganini voznji 60-100 kmh. Drugog objasnjenja ne vidim :zubo:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sorry sto se ubacujem u temu, ali zanima me potrosnja na brzini od otprilike 150? Meni bez problema pada ispod 8.

A sto se otvorene ceste tice, pri ganjanju mi se drzi oko 9.4 recimo, laganini nisam jos nikad probao :D.

20191005_133648.jpg

Link to comment
Share on other sites

@pereNije prešla 90. 🤣

@marttinNa 150 mi je trenutna, ako se dobro sjećam oko 11

Link to comment
Share on other sites

U covjece, pa velika razlika. Znam da ti nemaš 7 brzina i veci je jos motor, ali njemu to ne bi trebao biti neki napor niti visoki okretaji. Mozda si nesvjesno malo ubrzavao pa zato, ili malo uzbrdo.

Link to comment
Share on other sites

Evo jučer probao. Na 150 varira između 10.8 i 11.3


Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 01. 08. 2020. at 10:10, marttin said:

U covjece, pa velika razlika. Znam da ti nemaš 7 brzina i veci je jos motor, ali njemu to ne bi trebao biti neki napor niti visoki okretaji. Mozda si nesvjesno malo ubrzavao pa zato, ili malo uzbrdo.

Njegov 80hp jaci, drugaciji mjenjac, kubikaza. Nista cudno. Clio je na 150 blizu 14L

Link to comment
Share on other sites

Ja na biciklu, pivo svakih sat vremena.

  • Like 5
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sto vi vozite... samo se ubacim... 78kw 1.5dci ,megi karavan 2008 ,. Svaki dan veliko trgovisce- karlovac- 150-170 , neki put 160 tempomat 4-5 ljudi kako koji dan u autu. 205 50 17 slapice gore...mjesecno tankam podosta tankova..konstatno 6.3 ,6.5 . I board komp tocan u kapljicu. Kako resetiram litrazu i sve isto toliko tocim do klika. U 70tkm i 2 godine... takav mu je tempo svakodnevno...i nesto vise od 6l je prosjek. Na 130 mi jos navise trosi. Tako da ga ne stedim... doma su mi 3 megana dcia i nijedan se ne stedi i na 6l su.

197ica dok sam vozio ispod 10, 12 ,13l nije isla po tanku kako god je vozio... a dok opel gt 2.0t  sa 200kw ,non stop je bio na 9 litara,s njim sam 60tkm+ napravio u 2g i bio prezadovoljan potrosnjom... ne znam sto sam mu morao raditi za 10l prosjeka  :) ... poznato je da rsovi malo vise popiju😀😁

Svatko ima svoje nesto... zanimljivo je ovako procitati neka iskustva 

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.