Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

55 minutes ago, IcyTexx said:

Vidio sam dedu u crvenom opet neki dan. Auto je bombon, i dalje. :D

Treba rec dedi da dodje na forum :laugh:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 19. 09. 2019. at 18:00, soe said:

Treba rec dedi da dodje na forum :laugh:

Treba mu oslobodit nickname dedaRS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već spomenuli usporedbu cijene samog auta u Hr i u Swe, htio bih iznijeti i ostale troškove koje idu uz posjedovanje RS-a u Švedskoj.

1. Auto je oslobođen tehničkog pregleda prve 3 godine, a nakon toga se plaća samo tehnički 45€. Ovo je cijena za sve aute, a ne samo nove. 

2. Godišnji porez prve tri godine iznosi 850€/god i plaća se kvartalno, a nakon toga 220€/god

3. Full kasko i redovno osiguranje imam besplatno prve tri godine od Renaulta. Osiguranje nakon isteka ove 3 godine je 500€ godišnje. Full osiguranje.

4. Ono što moram plaćati od početka je, 18€ mjesečno u te prve tri godine i to je servisni ugovor. U prijevodu, kad dođe vrijeme za redovni servis, on je već plaćen. Ostavim auto i dobijem zamjenski dok se moj radi, kad je gotov, pokupi i ćao ti ga bao.

Ako netko ima iskustva sa takvim autom u Hr i davanjima, molio bih da napiše. Baš me zanima usporedba. 

 

 

 

 

Treba bit dumbo uz ivze uvjete kupovat bilo koju teslu [emoji23][emoji23] 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Došlo je do promjene plana. Zvali su me iz Renaulta i ponudili puno prihvatljiviju cijenu za original 18" felge sa zimuljama, tako da sam otkačio onu varijantu od 17", ali kako vrijeme sporo ide, pa to je za ne povjerovati 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Mislija san da ćeš reći da odustaje od RS-a jer ti se žena predomislila

Sad mi je lakše...... Ufffff! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Došlo je do promjene plana. Zvali su me iz Renaulta i ponudili puno prihvatljiviju cijenu za original 18" felge sa zimuljama, tako da sam otkačio onu varijantu od 17", ali kako vrijeme sporo ide, pa to je za ne povjerovati 

Skoro sam infarkt dobio. Ubuduće započinji rečenice sa "Ne brinite, i dalje dolazi, međutim došlo je do male promjene".

Imamo tu na forumu nekoliko njih sa slabijim srcem... Ne želiš ih imat' na duši.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledam na youtube clio v rs 280 i nista i nista...slucajno otvorim prvu stranu i vidim da je u pitanju megane, jos mi cudno sta @zeko stavlja sliku megy

Link to comment
Share on other sites

:laugh::laugh::laugh: Jesam vas štrecnio? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mjesec i pol dana nakon narudžbe auta, isti još nije krenuo u proizvodnju 🤬🤬

Link to comment
Share on other sites

"The process of making a car can be roughly divided into stamping, welding, painting, assembly and inspections, which takes about 17-18 hours in total. (It varies according to the number of cars made by a factory.)"

Mislim da je najmanji problem sama proizvodnja, sve ostalo je ono sto cekas :)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ninoo said:

"The process of making a car can be roughly divided into stamping, welding, painting, assembly and inspections, which takes about 17-18 hours in total. (It varies according to the number of cars made by a factory.)"

Mislim da je najmanji problem sama proizvodnja, sve ostalo je ono sto cekas :)

Ma da, ali nekako sam očekivao da će već biti "na putu", a ne da još nije ni u procesu.

6 hours ago, macan said:

Ma proletit ce vrijeme... Evo vec mjesec i pol prošlo 😁

Baš si me utješio 😀

Link to comment
Share on other sites

Eh, nitko ne bi bio sretniji od mene. Ovako, mislim da ću auto i ako dođe u 12-om, pustiti da čeka do 4-og ili 5-og mjeseca, pa ga onda preuzeti, kad otopi sve i kad budem mogao uživati u prvom kilometru kako treba.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Marko_Os said:

Eh, nitko ne bi bio sretniji od mene. Ovako, mislim da ću auto i ako dođe u 12-om, pustiti da čeka do 4-og ili 5-og mjeseca, pa ga onda preuzeti, kad otopi sve i kad budem mogao uživati u prvom kilometru kako treba.

Sta si ga onda sad narucivao. Nekuzim. Da cekas do 5mjeseca. Nema logike.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Eh, nitko ne bi bio sretniji od mene. Ovako, mislim da ću auto i ako dođe u 12-om, pustiti da čeka do 4-og ili 5-og mjeseca, pa ga onda preuzeti, kad otopi sve i kad budem mogao uživati u prvom kilometru kako treba.

Veću glupost nisam u životu čuo, pa nije od sapuna da se potroši na kiši, šta će mu biti...u tom auto nećeš mokru cestu praktički ni osjetiti, tak svejedno kakvo je vrijeme...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Eh, nitko ne bi bio sretniji od mene. Ovako, mislim da ću auto i ako dođe u 12-om, pustiti da čeka do 4-og ili 5-og mjeseca, pa ga onda preuzeti, kad otopi sve i kad budem mogao uživati u prvom kilometru kako treba.

Hehe ajd baš to da vidim :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Eh, nitko ne bi bio sretniji od mene. Ovako, mislim da ću auto i ako dođe u 12-om, pustiti da čeka do 4-og ili 5-og mjeseca, pa ga onda preuzeti, kad otopi sve i kad budem mogao uživati u prvom kilometru kako treba.

Ma preuzmi ga i odmah bacis jedan road trip na Nordkapp...treba gustati u svakom km sa takvim autom. 😁

Link to comment
Share on other sites

Dakle

@Zrmi RS Auto sam trebao naručiti tek iduće godine, da dođe oko 4og 5og mj, ali zbog poreza sam ga odlučio požuriti za ovu. 

@Ninoo Kiša mi ne predstavlja problem. Pola metra snijega mi već predstavlja. S druge strane, svakako sam mislio imati zimski auto, a RS-a spakovat u garažu preko zime. Odjaviti sa ceste i osiguranja. Zašto bez veze plaćati, a ne voziti auto.

Btw. Sve je još uvijek u razmišljanju, tako da chill

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam imao priliku vidjeti, imati RS u Svedskoj je tak i tak pomalo suludo tak da ova ideja o cuvanju u garazi nije nimalo cudna 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Dakle

@Zrmi RS Auto sam trebao naručiti tek iduće godine, da dođe oko 4og 5og mj, ali zbog poreza sam ga odlučio požuriti za ovu. 

@Ninoo Kiša mi ne predstavlja problem. Pola metra snijega mi već predstavlja. S druge strane, svakako sam mislio imati zimski auto, a RS-a spakovat u garažu preko zime. Odjaviti sa ceste i osiguranja. Zašto bez veze plaćati, a ne voziti auto.

Btw. Sve je još uvijek u razmišljanju, tako da chill

 

Hahaha zaboravio sam da tamo ima puno više snijega nego tu kod nas :D

Ali ni ja ne vjerujem da ćeš biti u stanju ostaviti ga da čeka još mjesecima. Prva prilika kad ne bude snijega uletit ćeš u njega naglavačke. Osim ako je tamo pola metra snijega konstantno mjesecima, onda jbg, kužim :D 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.