Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

19 hours ago, macan said:

Nema tu odlaze ili neodlaze dosjedi, lijepo ti kontroliraj zazore ventila pa češ vidjet stanje, ako sjedaju prvo i plin treba pregledati jer u pravilu malo majstora zna ispravno plin podesiti, uzmi dva razmaka od 20 tisuća km i napravi pregled ako vidiš da sjedaju polako onda ili je do plina ili su stvarno osjetljivi dosjedi... upravo tvoja situacija je zašto sam ja odustao od zajebancije sa plinom.. 

Majstora u Osijeku imam. Tj u belom manastiru. Tako da me to nije strah.

 

17 hours ago, dolac said:

Pregledati ga. Izvana se vidi da je netko stavio u farove 5w pozicije koje više griju nego 3w koje trebaju. Farovi ili takvi ili novi. Ostalo pogledati. Meni što je malo čudno je normalni sicevi i trokraki volan. Trokraki volan je bio dio sport paketa... Pogledati još točno na Ford etis koja je oprema i što ima.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kolko je ovo normalno kod focusaIMG_20190704_105500.thumb.jpg.22b6421e9efa32d480a614e309093ef7.jpg

IMG_20190704_105509.thumb.jpg.5e9b2d9910629decbe3ef481f6bf0983.jpg

Generalno dosta trul ovjes cim sam se sagnuo ispod auta..

Ovo je sve kaj san fotkao

I sprijeda je trul onaj locker haube

Motor slinav, vrata gepeka se tesko zatvaraju

 

Plus su nove 17"ice i rega do 2/2020, relativno ocuvana unutrasnjost i to je to..

1562233711050.thumb.jpg.5c9bed5dd3597f21296e0585bdcfbc47.jpg1562233714946.thumb.jpg.8eca673c77821fd356b87d4be7ee2306.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne izgleda presretno. zapravo ni cijena nije bas naj (a ove fore di pisu "reg godinu dana" pa onda ispadne da nije bas godina, a zapravo nije bas ni blizu godina su mi isto meh). jesi bas jako vezan za focusa ili?

astra benzin? isto podnosi plin, ima mjesta, generalno ok auto. dok sam ga vozio (doduse 1.7cdti, ali mislim da i za ovaj vrijedi isto), zivce su mi cupala crijeva od antifriza koja su pukla u 2-3 navrata. srecom imao sam senzor u posudi ali stalno sam strahovao da ce mi to puknut negdje na autoputu i pregrijat motor.

https://www.njuskalo.hr/auti/opel-astra-karavan-caravan-1.6-16v-oglas-28803639

ili ovaj megane

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.6-16v-oglas-28258527

oba su od vlasnika koliko vidim, megane mi se svidja malo vise.

Edited by meshgrid
Link to comment
Share on other sites

nebi opela a ni megane 2.. idem pogledat jos jedan twinog sada pa se javim :) 

Link to comment
Share on other sites

Ova hrđa oko kotača (unutrašnjost blatobrana) je na žalost normalna kod focusa. Kod mene se isto to počelo javljati, morat ću to riješiti. Loša je zaštita na tim mjestima. Za podvozje ne znam, moj nije toliko hrđav, bar ne što sam uspio vidjeti. Gepek je svima ovako izoliran.?

Edited by ibirkic
Link to comment
Share on other sites

Za 20tkn vise sam kupio redizajn sa skoro TRI puta manje km od ovog, nemam panoramu i navi ostalo sve isto..moj je bio uvoz iz SLO sa nepunih god starosti i ja kupio od tog lika. Ja ga osobno nebi kupio sa toliko km ako imam u planu duže držati auto

Link to comment
Share on other sites

On 04. 07. 2019. at 11:37, dolac said:

Ne znam kolko je ovo normalno kod focusaIMG_20190704_105500.thumb.jpg.22b6421e9efa32d480a614e309093ef7.jpg

IMG_20190704_105509.thumb.jpg.5e9b2d9910629decbe3ef481f6bf0983.jpg

Generalno dosta trul ovjes cim sam se sagnuo ispod auta..

Ovo je sve kaj san fotkao

I sprijeda je trul onaj locker haube

Motor slinav, vrata gepeka se tesko zatvaraju

 

Plus su nove 17"ice i rega do 2/2020, relativno ocuvana unutrasnjost i to je to..

kolega ima iz 2007god i iznenadio sam se koliko je trul prednji most a i pod. malo jaci udarac sarafcigera bi sigurno probio pod

 

Link to comment
Share on other sites

Za 20tkn vise sam kupio redizajn sa skoro TRI puta manje km od ovog, nemam panoramu i navi ostalo sve isto..moj je bio uvoz iz SLO sa nepunih god starosti i ja kupio od tog lika. Ja ga osobno nebi kupio sa toliko km ako imam u planu duže držati auto
Ne kupujem ja vec frend i zapeo za tog... Al opet za skoro trecinu si vise platio..hmmm svako ima svoje. Tvoja iskustva sa tom autokucom?
Link to comment
Share on other sites

ha cuj SAMO navigacija i SAMO panorama i SAMO 20 000kn ... bas pa to je trecina auta.

 

Meni se svida i boja i unutrosnjost, cijeli paket.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hrvojexyz said:

ha cuj SAMO navigacija i SAMO panorama i SAMO 20 000kn ... bas pa to je trecina auta.

 

Meni se svida i boja i unutrosnjost, cijeli paket.

A samo jbga, to je tako.. 

moj još nema 79tkm a kako stvari stoje za 5god će možda imati 120-130tkm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ista stvar, nula opreme, pčasticnjak unutrasnjost, upitna povijest, preprodavaci... 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam da ima te km, ali kako god okrenes, to je bio auto od nekog trgovačkog putnika, slozen je tako, ja ne bi mogao gledati u taj odvratni volan ?

Link to comment
Share on other sites

Oprema je nula, jedino je motor dobar. Megane III inače ima malo mjesta unutra. Focus je bolji auto u svakom pogledu.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Max said:

..., ja ne bi mogao gledati u taj odvratni volan ?

Za par stotica se obuće u pravu kožu (+ ručica mjenjača)  i izgleda bolje od originala...?

Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam da ima te km, ali kako god okrenes, to je bio auto od nekog trgovačkog putnika, slozen je tako, ja ne bi mogao gledati u taj odvratni volan [emoji23]

Takav sam i ja imao. 300 kn na otpadu za kozni i problem rijesen..
Link to comment
Share on other sites

čujte za te novce , ako je kilometraza iole priblizna, prilika odlicna

crni, alu felge , 6brzina i solidan motor. Ko ne pati na neku opremu modernu, odlican izbor IMO za 50ak tisuca kuna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.