Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Pa velim, ok je ak su kilometri ok..
Nije neki luksuz al ni 55000 kn nije neka lova za auto star 4 godine..

Link to comment
Share on other sites

Ma iskreno ne tražim neki luksuz. Auto mi prvenstveno služi za prijevoz od točke A do točke B. Samo me zanima kako se mogu provjeriti kilometri? Jer u ovlaštenom mi ne žele reci bez da vlasnik dođe osobno a iskreno mi se ne ide u Zagreb pa da moram istraživati  

Link to comment
Share on other sites

par kratkih za kupnju rabljenog ako nisi u tome:

1. trazis auto od privatnog prodavaca (vlasnika)

2. trazis auto od privatnog prodavaca (vlasnika) koji posjeduje to vozilo barem par godina

3. trazis auto kupljen u HR jer je puno lakse provjeriti servisnu povijest i kilometrazu

4. trazis auto koji je bio u vlasnistvu osobe,  a ne tvrtke (tisak/konzum/rentacar) jer u pravilu su bolje ocuvani

5. pazis da nema klasicne šoderaške fore - opran motorni prostor, navlaka na volanu, neoriginalne ratkape, "friske" tablice (za ZG npr sve sa Gx i Hx slovima, a piše prvi vlasnik)...

6. trazis registrirani i osigurani auto jer je puno manja sansa da nešto mehanicki ne stima kaj ce ti reci kad dodes na regu


Pazi, nista od ovog nije pravilo jer izuzeci za sve postoje (npr covjek imao sluzbeni auto, on ga jedini vozio, otkupio od firme i sad prodaje sa friskim tablama ko drugi vlasnik... slicnih primjera ima naravno dosta) ali ovako bar eliminiras barem pola oglasa na Njuskalu.

I jedno zlatno pravilo za kupovinu rabljenog: ako cijena ili auto ili sve zajedno zvuci predobro sanse da je tako su ispod 1%

Ja bi ti preporucio da stavis oglas tu na forumu za kupovinu auta, napises sto trazis i mozda netko ima ili zna nekoga tko ima takav auto... Ja sam kolegi preporucio tu Twingo sa foruma, drugom smo sad nasli jedan Note itd... dobrih rabljenih ima ali u puno slucaja ne dodu do Njuskala jer netko preporuci nekome...

 

 

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da je prtljano, to su većinom bili službeni kakvi auti.. vani su oglasi krcati takvih auta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Ali pazi logike...navi, ekran...a klima ručna...prtljano po tome sigurno

to su sve auti leasing flote trgovackih putnika, takvih i scenica imas more... rucna klima, navi otraga stakla na zgance i slicne nebuloze...

Link to comment
Share on other sites

Provjeria sam ga malo detaljnije i odustajem od prvog sigurno. Našao sam si nešto drugo i provjeria u ovlaštenom servisu i svi servisi se podudaraju sa trenutnom kilometrazom tako da sutra kupujem ako uživo bude odgovaralo opisu sa oglasa. Ako ne onda ću definitivno tražiti neki po forumu ili preporuci

 

 

Ljudi hvala na informacijama

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, riceburner said:

di ti vidis alu felge na ovom? čeličana...

 Crni megane ovaj 2015.g ima čeličane ?

 

Rice nemremo tak posel delati, pa ne samo da vrijedamo aute okolo, jos im i opremu oduzimamo.

 

Po meni ovaj auto je idila nekom prosjecnom PEri Pericu kojeg oprema posebno ne zanima, sve ak ima 150 i manje tisuca idila. Imao sam taj auto u dva navrata, sa 150 i 160tisuca dva razlicita primjerka stari 3 godine i 6 godina, auti su bili odlicni na toj kilometrazi, bas bez ikakvih problema. To kaj meni taj auto i nije prekrasan i premali za moje potrebe, je drugi par cipela.

Jedan sam otkupio od svoje firme a jedan je slucajno zavrsio kod mene, uvoz FRA, nas je bio Generation a francuz je bio societe oprema prvi put cul za to uopce na M3 :D

 

PRicate tu o opremama kao da svi vozimo full fullova aute pa nam je neugodno kupiti osrednje opremljen

Edited by hrvojexyz
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čelične i to su one sto tu na forumu kolega traži za dustera..

A sto se tiče opreme pa recimo da da, makar ja. Ako auto nije pila onda da bar ima “ono nešto”

Link to comment
Share on other sites

Pa baš dobro izgleda crni Megane, lijepi farovi i dobro mu stoji ta crna. To su ratkape ali baš dobro izgleda. Moze proci pod alu felge. Volan da zamjeni izgledao bi punoo bolje. Jedino eto ima kurble iza i mislim da nema naslon za ruku?

Link to comment
Share on other sites

posipam se pepelom , i dalje da me netko pita bi rekao da su to alu felge, al ak vas vise vidi ratkape onda valjda jesu.

Al jos bolje, izgledaju ko alu felge a manje se prljaju ?

sredisnji naslon bi mu ja stavio da i amen vozi. Ionak su sve ostalo kompromisi do GT line-a.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ivan.martinko said:

Inace su super ratkape, najbolje koje postoje. Ali idu u kompletu s tim felgama..

c05cd8d19f3b635f28816dd7fd7a958f.jpg

idealno za zimski komplet, a ljetne na prave alu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frend kupuje Grand Scenica, 2018 i novije, EDC. Jesam li u pravu kad kažem da treba gledat 1.5 a ne 1.6 dci? I je li, obzirom na to da mu treba auto za zenu i do 10 tkm godinje.,panetnije uzet 1.2 rce? 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Ovisi ak ima vec 1.3 tce ali da, nemoj joj dizel uzimat za kratke relacije..

Ali opet grand scenic je ogroman i 1.5 dci je slab. A 1.2 tce takodjer. Ak ga natrpa sa stvarima i bude tezak bu pio 10 litara benge.

A opet 1.6dci je motor za krstarenje.

Kud bas grand scenic, kaj imas 5 djece?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma to za frenda pitam, ima dvoje male djece i sad imaju Nissan Note i Peugeoz Partner koji mu je za posao. Treba nesto umjesto Notea da zena vozi po Murteru i okolo, a da ne bude prevelik i da se mkgu natrpat svi kad idu na skijanje ili tak nekaj. Svasta je gledao i ovaj je na kraju pobijedio cak i kod zene? Ima kes  i sad ne zna koji motor.. U Hr je gotovo nemoguce naci, bar na oglasima, mora po servisima potraziti nekog godisnjaka. Od kad je 1.3tce u prodaji? 

Link to comment
Share on other sites

od 2018 mislim.. teško da bu to našla.. 1.2 tce ne postoji u tome, samo 1.3 tce.

onda bolje dizel ali nema grand scenic 1.5, samo novi 1.7 dci..

uglavnom nema hehehehe....

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je 1.5dci slab za vece karoserije, znam po fluencu prazan dobro ide al cim sjedinu putnici i prtljaga osjeti se da mu fali.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.