Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

7 hours ago, macan said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-talisman-grandour-dci-160-intiale-paris-33.000km-ekstra-oglas-33258852

Njegovi svi auti imaju 30k :)

EXTRA :)

Osobno mislim da je novi trend, budući da je servis obvezan svake 2 godine ili 30k, da se auto ubije u 2 godine, skinu se km i ode se napravit prvi servis na "30k".. i to je to imaš savršen auto za prodaju sa servisnom i servisnim upisom sa realno nekih 130 iljada km...

 

Živo me zanima jesu li orginal gume gore i njihovo godište, jer druge nemaju šta tražit sa toliko km...

Susjed mu izbušio gume pa su nove🤣

Treba platiti pregled u ovaštenome i da se kroz dijagnostiku provjere kilometni pa donositi odluku ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma ništa to ne vredi... Sve se danas to fino počisti... Dileri se prilagođavaju 'zahtjevnim' kupcima 😁😁😁

To što mi mislimo da je zajebano skinut da se nekuži je rutina lokalnog ovlaštenog skidača km 😁... Pogotvo na renolu.

Edited by macan
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Max said:

Ne bi kupio auto od firme dilera koji si je nazvao firmu DEKi automobili pa taman senna biciklu vozio zauvijek.

a tek auto salon Kramar  :D 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mirda13 said:

Da. Dan poslije

Je a kaj bu cekal ..

nek si ti njega prodao, a ovaj nek se komba sa kupcima koji traze svaku crticu. Hrabar je bome on sa tih 300tkm kaj je uzeo za dalje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hrvojexyz said:

Je a kaj bu cekal ..

nek si ti njega prodao, a ovaj nek se komba sa kupcima koji traze svaku crticu. Hrabar je bome on sa tih 300tkm kaj je uzeo za dalje.

Točno to. Al pazi ti, ostavi na mojim tablicama, koje zna pola Zagreba (malo nakon objave 4tvero ljudi mi je javilo za oglas) , i onda još cifra.....  I ni manje ni više dan poslije.

Pa samo zbog tablica su ljudi prepoznali auto.

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

Sretno mu bilo, al sumnjam da ce previse zaradit. Jeste odradili prijenos?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lucky_ZG said:

Sretno mu bilo, al sumnjam da ce previse zaradit. Jeste odradili prijenos?

Ne. Samo kupoprodajni. Za tablice ne pitaj(ja budala popustio i ostavio mu tablice,kao sa djetetom je, bude on)....

Iako u ugovoru stoji. "kupac poništava registarske pločice"....

I ajde, bar imam sliku njegove osobne..

I sve je na ugovoru kao sa osobne 

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

Joj joj, danas nista bez prijenosa, bar je to sad postalo lagano jer se moze u svakoj tehnickoj stanici obaviti u par min, ne treba ti vise ko nekad JB i slicno. Ja kad sam prodavao bio fino s covjekom sjeo u kafic od tehničke, ispunili zajedno ugovor, dao mi pare, otisli na salter, obavili prijenos i doviđenja, sve u 20 min.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mirda13 said:

Ne. Samo kupoprodajni. Za tablice ne pitaj(ja budala popustio i ostavio mu tablice,kao sa djetetom je, bude on)....

Iako u ugovoru stoji. "kupac poništava registarske pločice"....

I ajde, bar imam sliku njegove osobne..

I sve je na ugovoru kao sa osobne 

Steta sto niste prijenos obavili, cisto da plati barem nekakav "porez"... 

Link to comment
Share on other sites

Ma joooooj. Podivljat ću sada dok se ne uvjerim da ne može biti ništa.

Sam sam si kriv.

Odo danas i na policiju ispitati sve.

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

I sta ide na zaradu od oko 1000+ eura. Haha. Dobro mozda mu prode ako naleti na jelena.

A za kupoprodajni. Ako nije napravio prijenos naravno mogu ti dolazit kazne za brzu voznju, prekrsaji itd..nemas sta u policiju jednostavno covjek je preprodavac i ide na tu foru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znac vi ste svjesni da je on mogao prenjet auto do sad na sebe i sad ga prodaje kao on, Pero Peric ? Pise se kao da je prevario nekog.

 

Kupio je auto , i iz nekog za nas sve nebitnog razloga ga sad prodaje , ipak ga ne zeli. Trebao bi ga prenjeti tj bilo bi ispravnije da ga prodaje on a ne forumas direktno novom kupcu, ali nije kraj svijeta ni jedno ni drugo.

U slucaju bilo kakvih problema, mirda13 ima ugovor.

 

Sve kaj dobije iznad 3400 je nagrada za njegov trud tj rizik , i zasluzuje to. DA je prodavac imao muda i volje jos prodavat, dobio bi on tu "premiju".

Link to comment
Share on other sites

Pa kako ga je mogao prenijeti ako su i dalje moje tablice gore?

A za kazne i prekršaje, "pošaljite podatke osobe koja je upravljala vozilom" , ja pošaljem njegove podatke i gotovo. 

Ma ali ne kažem ja da je on mene prevario. Ako može auto prodati za 10000€, ma onda je majstor samo takav, i neka mu. Zaslužio je. Ali samo ne želim da ga prodaje sa mojim imenom, nego neka prebaci na sebe, pa neka radi sa autom šta god mu milo. Njegov je uostalom. 

Mene samo brine to ako bude nekih "sranja" , i dalje stoji da sam ja vlasnik. To me brine. 

Ne hoće li on koga preveslati, zavaljati, oženiti ili uvaliti mu. 

Ja sam svoje za auto šta sam tražio i dobio. 

A moja glupost i ne informiranost, me sad košta živaca i brige.

17 minutes ago, hrvojexyz said:

Sve kaj dobije iznad 3400 je nagrada za njegov trud tj rizik , i zasluzuje to. DA je prodavac imao muda i volje jos prodavat, dobio bi on tu "premiju".

I da, to isto stoji. Ali ja sam smatrao da taj auto trenutno vrijedi malo više, ali ovaj iznos sam u ovom trenutku smatrao realnim, i prihvatio sam ga. 

A ako on vrijedi puno više, i ja nisam dočekao onoga ko je voljan dati 5000€, tough luck.... Ja sam popušio.

A isto tako je moglo biti da sam još čekao "sretnog kupca" , pa ga nikada ne dočekao i onda auto prodao za 2000€.

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, ta razlika za cekanje je njegova premija.

 

Moze prodavati s "tvojim" tablicama na njegovo ime auto, tj auto moze bit u vlasnistvu njegovom a tablice ove stare. PA tak vecina ljudi i radi, ti si u kupoprodajnom naveo da mu ostavljas tablice i to je sasvim ok.

Jedino da je druga opcina registracijska (dakle sve ostalo osim ZG, da je drugo podrucje registracije -  a to ti znas po adresi di je )

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mirda13 said:

U ugovoru smo stavili "kupac poništava registarske pločice" , a genije je iz Gline .

 

Ne kuzim uopce svrhu ponistavanja tablica. Ili je to dogovorio s tobom da te na ovaj nacin zahebe ili se nije ni on sjetio prijenosa u tom trenutku. Jer tome prijenos i sluzi, da ne mora bezveze ponovo kupovat nove tablice i placat registraciju nego samo prenese sve na svoje ime i odjavi s tvog.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ninoo said:

Ne kuzim uopce svrhu ponistavanja tablica. Ili je to dogovorio s tobom da te na ovaj nacin zahebe ili se nije ni on sjetio prijenosa u tom trenutku. Jer tome prijenos i sluzi, da ne mora bezveze ponovo kupovat nove tablice i placat registraciju nego samo prenese sve na svoje ime i odjavi s tvog.

Eto. Sigurno da me zajebe. Jer nisam upoznat s tim. 

Link to comment
Share on other sites

Ja to isto ne kužim, kako možeš zadržat reg.. pločice od nekog iz ZG a živiš u mjestu sa drugom oznakom?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, macan said:

Ja to isto ne kužim, kako možeš zadržat reg.. pločice od nekog iz ZG a živiš u mjestu sa drugom oznakom?

Tako što ne kaniš zadržati isto vozilo nego ga planiraš utopiti dalje.

A nađeš ovcu(ja) koja ti je voljna prodati auto bez obaveznog prijepisa 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, macan said:

Ja to isto ne kužim, kako možeš zadržat reg.. pločice od nekog iz ZG a živiš u mjestu sa drugom oznakom?

Aha, drugi je grad u pitanju, onda ima smisla, my bad.

Edited by Ninoo
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.