Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Hvala. Ma ja sam baba na cesti. Dosta mi je 100 KS. Samo da me posluži kako treba. Sad sam vidio da ima start-stop ali i tipku da ga ugasim. Gledam po njuškalu nijedan nije u toj opremi. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni gume skupe. Zimska Sava je malo jače od 500 kn. Ove Pirelli na njemu su 800. Nije to Corsa d ali nije ni BMW 330 i. 

Link to comment
Share on other sites

svi manji benzinski motori su igračke danas..

svi imaju 3 cilindra i 100-120ks.. rijetki su oni 1.3 i 1.5 turbaci za teža vozila ali oni vole popiti..

neznam jel ford ugrađuje 1.5 ecoboost u focuse i c max..

vidli bumo koliko bude dizela "prezivjelo" euro 7, navodno 2025, ali da se proizođači pripremaju, istina.. vag i dalje tupi tdi-je jer jedino to znaju raditi.. zabavljaju se igračkama poput QI, umjesto da naprave benzinskog hibrida.. doduše škoda ima hibrida, 1.4 tsi plus elektromotor ali cijena je bolesna...

konkretno sviđa mi se ovaj auris, nebi trebao biti loš..

https://www.transauto.hr/hr/rabljena-vozila/osobna-vozila/toyota/auris-karavan/2987-toyota-auris-karavan-18-hybrid/

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Neka je sa srećom dado. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko ne znam što si točno mislio pod "igračke", ali ti 1.0 turbaci od 100-125 konja idu bolje od 1.6 16V atmosferaca pogotovo od niskih okretaja, a troše puno manje. Ne bi se vraćao na staro. Vjeruj mi da većini ljudi ne treba ništa jače, a neke od njih je super voziti. Ima ih dobrih i loših isto kao i u doba atmosferaca. Vidi Cammeo taksiste sa 1.0 TCe turbacima na plin kolike kilometre prelaze i kako ih voze.

Link to comment
Share on other sites

Ma nema do kubika. Danas sam probao Superb kao moj bivši samo 1.8 tsi, 160ks, jako lijepo prede, 7 brzina dsg i auto cupa, bas ga je lijepo voziti! A i lagan je na volanu a ne ko dizelcina!

Link to comment
Share on other sites

Vozim (i)  focusa te generacije, a iznutra isti vrag realno, samo 1.6tdci . Solidno ide , mislim za 110 konja il kolko vec ima.

Mislim da su to ok auto, nisam imao nekih problema s njim.

Bas danas dok sam ga vozio sam razmisljao kak je moderniji od paralernog megana...opet scenic cmax, ima scenic svojih prednosti i cmax svojih.

ovo nije titanium po meni, nema da lajsne krom ali je sasvim ok oprema.

 

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Ma nema do kubika. Danas sam probao Superb kao moj bivši samo 1.8 tsi, 160ks, jako lijepo prede, 7 brzina dsg i auto cupa, bas ga je lijepo voziti! A i lagan je na volanu a ne ko dizelcina!
Da, steta kaj je 1.8 TSI proslost. Imao je ponesto mana, nasljedio ga je 1.5 tsi i 2.0 TSI al je jako rijedak na balkanu. U usa i drugim dijelovima svijets ih ima kolko hoces, kod nas samo #ebeni dizel.
Kad sad kupovao skodu yeti 4x4 bio je jedan ista godina ali 1.8 tsi sa plinom, dok sam ja procitao oglas auto je vec bio kaparen i isti dan prodan. Pojeo sam se..
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo,Titanium ima paljenje na dugme i krom lajsnu. Moj nema. Sad,frend koji je suvlasnik salona nije rekao da je Titanium nego jedan njegov djelatnik. Bio Titanium ili ne,svejedno mi. Nije mi toliko ni do opreme.  Nek me služi dobro . Ovo mi je zanimljivio grijanje vjetrobrana. Kad se magli,neće ventilator puhati u nju jel se grije nitima? Moram i jezik promjeniti. Sad je njemački. Budem njima to rekao da riješe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Grijanje vjetrobrana nisam siguran koliko može odmagliti dok je auto u pokretu i dok se vjetrobran hladi.

Link to comment
Share on other sites

Uh,to se zna zapariti... 😃. Ima okretanje ventilacije na šajbu. Budem malo se učio. Gledao na YouTube kako da sinhroniziram mobitel s autom. I tak. Sutra ću preuzet pa ću više znati reći

Link to comment
Share on other sites

Istekao odmagljuje dok je auto u pokretu, još k tome zgrije brisače i nema stvaranja leđa na sajbi dok voziš,  izvrsna stvar i po meni bi to trebali imati svi auti!

Link to comment
Share on other sites

Ima ga moj frend sta mi je scenica prodao 2.0 diesel.
Kaze da leti poslije 1,6 16V.
Napravio mu veliki servis i mijenjao remenicu alternatora. Sa svim mogucim popustima u vlastitoj firmi 900kn ga izasla

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uf kad se stvara led na šajbi, a ti voziš i voziš i škiljiš kroz to i znaš da brisači i prskanje, ne da ne vode ničemu nego moraš stati i ostrugati. 

Ako to grijanje šajbe eliminira to je nešto što je važnije od infotejmnt sustava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Grijanje sajbe eliminira svaki led. Ujutro umjesto grebanja sajbe samo upalis auto stisnes dugme i dok rijesis bocna stakla sajba samo mokra. U voznji isto. Jednom samo trebao odlicna stvar. Jedino sto ako se bas jako zagledas i znas kako trebas gledati onda mozes vidjeti grijace, dok to ne skontas ne smetaju :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@dado_sk Cestitke. Lijepo je vidjet osmjeh kod nekog tko je kupio novi auto. Uzivaj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auto ide jako lijepo. Vuče odmah. Nema lagg.ženi nije prevelik i za garažu je taman. Ventilacija mu se ne čuje. Zvučna izolacija odlična,ne pliva i u odličnom je stanju. 

IMG_20210322_130515.jpg

Edited by dado_sk
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ma kakva garaža... Par dana na ulici da susjed crkne. Poslje toga tek garaža 😆

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dado_sk said:

Auto ide jako lijepo. Vuče odmah. Nema lagg.ženi nije prevelik i za garažu je taman. Ventilacija mu se ne čuje. Zvučna izolacija odlična,ne pliva i u odličnom je stanju. 

A kako grije? :D

Sretno sa autom.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Grijace prednje sajbe Ford patentirao pa se drugi mogu j..

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eh,toplo je pa nisam palio grijanje. Bude žena ujutro na posao pa će mi reći. Zaista je koplje više prema corsi. Ona je bila meni super,ali ventilacija se čula jako. I bila je mrtva na malim okretajima. Smetala je čak. Sutra naručujem gumene tepihe. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.