Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Ima li tko kakav savjet, edc da ili ne?

 

Osobno bih najradije automatika jer sam ih sad 9god vozio i razmazili su me, ali ako je ovaj edc problematičan, radije ga zaobiđem. vidim da su vrata gepeka u odnosu na desnu stranu druhe boje (ili je do fotke), ostalo mi je sve dobro.. cijenu ruši svaka dva dana :D

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-automatik-oglas-37986190

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dolac said:

Ima li tko kakav savjet, edc da ili ne?

 

Osobno bih najradije automatika jer sam ih sad 9god vozio i razmazili su me, ali ako je ovaj edc problematičan, radije ga zaobiđem. vidim da su vrata gepeka u odnosu na desnu stranu druhe boje (ili je do fotke), ostalo mi je sve dobro.. cijenu ruši svaka dva dana :D

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-automatik-oglas-37986190

Auto nije bio 6 mjeseci regan, verovatno isto saobracajka...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, riceburner said:

Auto nije bio 6 mjeseci regan, verovatno isto saobracajka...

Dajte tajnu po cemu to znate, pa da ne pitam svaki put neku glupost :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto ideje za objediniti u jednu temu/post male tajne provjere rabljenih vozila. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dolac said:

Ima li tko kakav savjet, edc da ili ne?

 

Osobno bih najradije automatika jer sam ih sad 9god vozio i razmazili su me, ali ako je ovaj edc problematičan, radije ga zaobiđem. vidim da su vrata gepeka u odnosu na desnu stranu druhe boje (ili je do fotke), ostalo mi je sve dobro.. cijenu ruši svaka dva dana :D

 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-automatik-oglas-37986190

Mislim da ovo nije Edc nego klasični automatik, @Max je imao taj automatik  u Meganu  2.0dci,pa Ce znati vise reci..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, borny said:

Eto ideje za objediniti u jednu temu/post male tajne provjere rabljenih vozila. 

nije losa ideja, al pretpostavljam da je ova tema namjenjena za ovakve stvari kad se kupuje rabljeni pa se onda pita generalno o autu i ostalo.. :nezna: 

1 hour ago, kralj said:

Mislim da ovo nije Edc nego klasični automatik, @Max je imao taj automatik  u Meganu  2.0dci,pa Ce znati vise reci..

mislim da si u pravu ;) 

Link to comment
Share on other sites

Može i u neku drugu temu, nešto tipa FAQ i zakeljiti na vrh podforuma.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dolac said:

Dajte tajnu po cemu to znate, pa da ne pitam svaki put neku glupost :D

Isticala rega 12 mjesec, regan u 5 mjesecu iduce godine  a nije bio odjavljen...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, riceburner said:

Isticala rega 12 mjesec, regan u 5 mjesecu iduce godine  a nije bio odjavljen...

Pretpostavljam da po broju šasije dođeš do tih informacija?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam di to gledaju, ja sam uspio ovdje potvrditi da auto nije bio regan u tom perioudu, tj. da nema podataka. 

image.thumb.png.bdf789075926674a3d93f40b5df172b6.png

 

image.thumb.png.84afd99c0ac6002578af0fbfe6314d85.png

 

image.thumb.png.64878b7d16712c45cb23625eb011b077.png

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo.. sto vise znam, to gore (kao i kod svega) :D

ima kakav link, pa da ne davim tu za svaki auto koji mi zapne za oko....

mozda netko iz rijeke zna ovog
https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-verso-1.8-vvt-oglas-38004200

ako nije bio nesto jako lupit, zgleda mi dobra prilika (omjer cijene za velicinu auta)

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu samo komentirati da je oglas dobro složen, da je bar više takvih.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ibirkic said:

Ja mogu samo komentirati da je oglas dobro složen, da je bar više takvih.

 

da, dijeluje legitimno.. ima jos jedan od dacie mpv, decko (pretpostavljam) napisao da je pusac, ali nikad zapalio nije u autu i da je na probnoj voznji krajem 6mj ustanovio da ima lufta na letvi volana i nesto s radiom.. onak, bas iskreno da bi mu otisao dat lovu na ruke samo zato kaje skroz iskren.. :) 

al te dacie drze cijenu :roll:

evo ako mi netko moze provjeriti ovaj, zadnji je, obecajem :)

https://www.index.hr/oglasi/renault-megane-grandtour-1-5-dci-110ks/oid/3556382

"kopao" sam po netu, izgleda da je prva rega u hr 4/2019..... za ostalo nista ne znam.. ako netko ima kakvu info vise, castim, ako je dobar, isao bih po to danas i da zavrsim tu pricu 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dolac said:

Pretpostavljam da po broju šasije dođeš do tih informacija?

Stavio je sliku prometne...

27 minutes ago, dolac said:

da, dijeluje legitimno.. ima jos jedan 


"kopao" sam po netu, izgleda da je prva rega u hr 4/2019..... za ostalo nista ne znam.. ako netko ima kakvu info vise, castim, ako je dobar, isao bih po to danas i da zavrsim tu pricu 

To mu je isto druga reg plocica mi se cini, sogorica ima HD, a auto 2020 na ljeto kupljen...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, riceburner said:

Stavio je sliku prometne...

To mu je isto druga reg plocica mi se cini, sogorica ima HD, a auto 2020 na ljeto kupljen...

uopce nisam skuzio taj detalj :doh: al vidim da su vrata gepeka druge boje... a i krenuo je s cijenom 7200 pa 7000 sad je 6800, brzo nesto pada u samo tjedan dana...

ovaj drugi, posto je regan do 4/2023, isao sam po regi, trazio 3/21 pa 3/20 i 3/19, sve ista rega i osiguranje, samo broj police drukciji.. a 2018 nije regan auto u hr.... tako da pretpostavljam, da si ga je lik uveo sam i vozio 3,5-4 god i sad je na prodaju....

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi ona toyota ako je sve održavano mogla još koju godinu voziti bez frke

jedino sad ovisi kolko km dolac misilš raditi, kolko km imati taj auto

dci sigurno puno manje troši, ali je i skuplji, treba malo okvirnu računicu baciti

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AllesGut said:

mislim da bi ona toyota ako je sve održavano mogla još koju godinu voziti bez frke

jedino sad ovisi kolko km dolac misilš raditi, kolko km imati taj auto

dci sigurno puno manje troši, ali je i skuplji, treba malo okvirnu računicu baciti

A minimalno dve god.. ak clio iz '99 vozi s preko 300k km, bude i toyota jos tolko, valjda haha... do 15.7. je akcija za lpg pa je to pod must.. 

A vjerujem da cu cca 10k km vozit. Kod rabljenih dizela koji su vecinom 200k km me strah kuplunga i dizni i tako to.. a ponavljam, najčešće cu auto vozit do vrtica i natrag plua pokoje putovanje..

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dolac said:

zanimljivo.. sto vise znam, to gore (kao i kod svega) :D

ima kakav link, pa da ne davim tu za svaki auto koji mi zapne za oko....

mozda netko iz rijeke zna ovog
https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-verso-1.8-vvt-oglas-38004200

ako nije bio nesto jako lupit, zgleda mi dobra prilika (omjer cijene za velicinu auta)

Branik i blatobran očajno ton boje nepogođen. Za 4000 e bi to trebalo bolje izgledati

18 god stari monovolumennkojimtroš 13 u gradu košta 4000? Kud sve to ide. Ja sam prošle god kupio istu klasu auta 7 god star za 6000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dado_sk said:

Branik i blatobran očajno ton boje nepogođen. Za 4000 e bi to trebalo bolje izgledati

18 god stari monovolumennkojimtroš 13 u gradu košta 4000? Kud sve to ide. Ja sam prošle god kupio istu klasu auta 7 god star za 6000

Je, i boja na vratima je loša. Star auto, izblijeeio lak, ne moze to bit ko novo, znam da ne kupujem novo, samo da je ispravno i uredno održavano....

 

A kaj se cijena tiče, je, poludili su.. lik iz siska za megane se ne javlja vise a jucer smo se culi.. ne kuzim kaje ljudima....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dolac said:

A kaj se cijena tiče, je, poludili su.. lik iz siska za megane se ne javlja vise a jucer smo se culi.. ne kuzim kaje ljudima....

mene jucer opet na parkingu neki lik pital jel bi prodal fabiu da trazi takvu za plin ugradit, jel ovih 16v nema nigdi,  nudi 35k kn :blink:

 

53 minutes ago, dado_sk said:

18 god stari monovolumennkojimtroš 13 u gradu košta 4000? Kud sve to ide. Ja sam prošle god kupio istu klasu auta 7 god star za 6000

verso i c-max ne mogu ici u istu klasu, verso je svemirski brod za c-max po svemu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, riceburner said:

mene jucer opet na parkingu neki lik pital jel bi prodal fabiu da trazi takvu za plin ugradit, jel ovih 16v nema nigdi,  nudi 35k kn :blink:

 

verso i c-max ne mogu ici u istu klasu, verso je svemirski brod za c-max po svemu...

Ma,jel je? Ajd me prosvjetli. Verso iz 2002 je svemirski brod za cmax 2013?  

Edited by dado_sk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

po meni je na autu starom 18 godina bitna mehanika i nekakva povijest održavanja, da je sve ravno, da nije trul, da je suha mašina

kakve veze imaju nijanse boje i kak su pogođene boje elemenata kod lakiranja, daj ljudi budite ozbiljni

ako se može spustiti na recimo 3500 eura i nema nekih velikih ulaganja ubrzo, to je dobra kupovina

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dado_sk said:

Ma,jel je? Ajd me prosvjetli. Verso iz 2002 je svemirski brod za cmax 2013

rekao si da su ista klasa auta, a nisu, verso je siri, dulji i masu udobniji od c-maxa

Just now, riceburner said:

rekao si da su ista klasa auta, a nisu, verso je siri, dulji i masu udobniji od c-maxa, nevezano za godiste...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AllesGut said:

mislim da bi ona toyota ako je sve održavano mogla još koju godinu voziti bez frke

jedino sad ovisi kolko km dolac misilš raditi, kolko km imati taj auto

dci sigurno puno manje troši, ali je i skuplji, treba malo okvirnu računicu baciti

A minimalno dve god.. ak clio iz '99 vozi s preko 300k km, bude i toyota jos tolko, valjda haha... do 15.7. je akcija za lpg pa je to pod must.. 

A vjerujem da cu cca 10k km vozit. Kod rabljenih dizela koji su vecinom 200k km me strah kuplunga i dizni i tako to.. a ponavljam, najčešće cu auto vozit do vrtica i natrag plua pokoje putovanje..

Evo cuo sam se s likom, ima auto od 2008 kod sebe, drugi vlasnik. Na parkingu ga je netko pogodio u lijevu stranu tj ogrebao kaže, pa je promjenio sto je trebalo a desni prag je na stupicu zakačio i onda kad su radili prag, bilo je tragova i po vratima pa je taj donji dio vrata pospricao (vjerojatno u dogovoru s lakirerom da ustedi). Auto je uredno odrzavan, njemu trosi po obilaznici i rijeci do max 7,2l kaže, zimske gume dolaze bez felgi, odraden servis pred 2000km, motor ima lanac pa se tu nema kaj mijenjati.. regan je do jos 10mj i to je vise manje to.. gospodin je djelovao sasvim pristojno, rekao bih 45-50godina te se auto koristi i sada svaki dan. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dolac said:

A minimalno dve god.. ak clio iz '99 vozi s preko 300k km, bude i toyota jos tolko, valjda haha... do 15.7. je akcija za lpg pa je to pod must.. 

A vjerujem da cu cca 10k km vozit. Kod rabljenih dizela koji su vecinom 200k km me strah kuplunga i dizni i tako to.. a ponavljam, najčešće cu auto vozit do vrtica i natrag plua pokoje putovanje..

Evo cuo sam se s likom, ima auto od 2008 kod sebe, drugi vlasnik. Na parkingu ga je netko pogodio u lijevu stranu tj ogrebao kaže, pa je promjenio sto je trebalo a desni prag je na stupicu zakačio i onda kad su radili prag, bilo je tragova i po vratima pa je taj donji dio vrata pospricao (vjerojatno u dogovoru s lakirerom da ustedi). Auto je uredno odrzavan, njemu trosi po obilaznici i rijeci do max 7,2l kaže, zimske gume dolaze bez felgi, odraden servis pred 2000km, motor ima lanac pa se tu nema kaj mijenjati.. regan je do jos 10mj i to je vise manje to.. gospodin je djelovao sasvim pristojno, rekao bih 45-50godina te se auto koristi i sada svaki dan. 

 

kolega s posla ima Verso 2008 i prezadovoljan, mehanicki nikad nista, malo nekih plastika unutrasnjosti i hladni lemovi na upravljackoj ploci radia, drugo nista, toci i vozi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.