Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

kaže frend da je auto u radionici, trebaju veliki servis napraviti, pa će onda na tržište. Nalazi se u Radničkoj

Link to comment
Share on other sites

Isti su samo je ovaj Grand cmax. Klizna vrata i malo drukčiji zadnji kraj. Ovaj ima malo jači motor. Mislim da je zbog zadnjeg kraja veći prtljažnik. 

Mislim da ovaj nema veliki servis. Radi se na 240 000 km i 10 god. U zubaku zamjena remenja je 3000 kn. Treba poseban alat za taj motor koji nema puno mehaničara. Raspitaj se. Za voziti,izvrstan. Tih,lijepo vuče,malo troši. 

Edited by dado_sk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ma cijene im rastu jer se nove cekaju dugo.. za manje para dobijem qashqai koji ima barem interijer udobniji oku od dustera, govorim za qashqai vs duster otprilike ista godina i motor....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dolac said:

ma cijene im rastu jer se nove cekaju dugo.. za manje para dobijem qashqai koji ima barem interijer udobniji oku od dustera, govorim za qashqai vs duster otprilike ista godina i motor....

Svakako i ja bi Qashqai ali ovdje govorimo o 4x4. Taj je debelo skuplji. No,meni ga ne treba a vjerujem ni tebi tako da i ja glasam za Nissan 

Link to comment
Share on other sites

ma nisu, gledao sam ih, cak neke i probao.. evo jedan benzinac full oprema koza panorama tempomat itd doduse s 220k km za 5000eur.. oni redizajni idu od 7k eur vec.. a dusteri od 8/9k eur da icem valja.. kako god, da su im cijene i izjednacene, glas za nissana samo jer je interije oku ugodniji, ostalo je ionako vise manje sve isto....

Link to comment
Share on other sites

Pa ciene rabjenih Vitara su manje nego Dacia dastera i to 4×4 , a nisu daleko ni Qashai  a to je ipak nebo i zemlja , bar kad govorimo o Nisanu.  Nisan u najmanoj opremi kome je ona bitna je jači sa opremom od bilo koje Daster dacie.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nemres uspoređivati nissana i daciju.
Nissan je kudikamo bolje napravljen.
Ovjes mu je jaci od dusterovog, on je kao kadjarov. Motori mogu biti isti.

U nissanu nemas osjecaj da si u limenci.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ivan.martinko said:

Pa nemres uspoređivati nissana i daciju.
Nissan je kudikamo bolje napravljen.
Ovjes mu je jaci od dusterovog, on je kao kadjarov. Motori mogu biti isti.

U nissanu nemas osjecaj da si u limenci.

Pa upravo tako . No cjenom polovnih nisu puno skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Odveo dijete danas do Westgatea, u igraonicu, ja prošetao tih 2h, uglavnom, izložena je jedna Vitara, koja ne izgleda nešto posebno, ali cijena je posebna, 231t kn...

Prošlo je vrijeme novih a jeftinih automobila... Gledam nekidan AutoMarket, znači automobil Clio/Polo klase, u malo boljoj opremi cca 200t kn...

Bez poticaja se uskoro neće moći kupiti ni benzinac...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo nova Astra 1.2 turbo 3 cil. Elegance 240tkn, buahaha! I jos trosi skoro 10 litara a nejde s mjesta. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ivan1902 said:

Odveo dijete danas do Westgatea, u igraonicu, ja prošetao tih 2h, uglavnom, izložena je jedna Vitara, koja ne izgleda nešto posebno, ali cijena je posebna, 231t kn...
Prošlo je vrijeme novih a jeftinih automobila... Gledam nekidan AutoMarket, znači automobil Clio/Polo klase, u malo boljoj opremi cca 200t kn...
Bez poticaja se uskoro neće moći kupiti ni benzinac...

Ta vitara je potpuno ista (osim facelifta lampi) skoro 8 godina. Sad dati 230k kn za auto koji se počeo projektirati i razvijati prije valjda 10 godina je po meni suludo.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, AllesGut said:

Ta vitara je potpuno ista (osim facelifta lampi) skoro 8 godina. Sad dati 230k kn za auto koji se počeo projektirati i razvijati prije valjda 10 godina je po meni suludo.

Gledao sam sestrinu vitaru za vikend nakon godinu i pol eksploatacije, doduse ona i sogor (pogotovo) ne paze na auto (zato njihove nisam ni stavljao na forum kad su se prodavali) :D

zgleda koma, imam dojam da je prva vitara iz devedesetih kvalitetnije napravljena, farovi zamagljeni, pusta im vodu pri jakoj kisi, cvrcaka ko da si na plazi, bas ono razocaranje totalno...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilike Vitaru voziti, ~2010 godine, od firme, ne znam koje godiste je bila sama Vitara, mozda ~5 godina stara, uglavnom to vozilo nije ostavljalo dobar dojam, barem ne meni, plastike unutra one gdje se stelaju klima su bile jako jadne i traljave. Uglavnom neocekivano za japanca, ali to su ako se ne varam, za europsko trziste 'japanci' iz Madjarske, ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ivan1902 said:

Prošlo je vrijeme novih a jeftinih automobila... Gledam nekidan AutoMarket, znači automobil Clio/Polo klase, u malo boljoj opremi cca 200t kn...


 

Kad je opce bilo to vrijeme??

Takav auto more kostat i 150k kuna pa je opet skup. Kak si ljudi u hr uopce kupuju nove aute? Govorim o ljudima koji zive u "klasicnim" hrvatskim uvjetima, dvoje klinaca, kredit za stan/kucu i dvije prosjecne place. Trebas novi obiteljski auto... bogte prek 3000 kn/mj na 6 godina, a kupil si obican auto, nis posebno. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pere said:

Kad je opce bilo to vrijeme??

Takav auto more kostat i 150k kuna pa je opet skup. Kak si ljudi u hr uopce kupuju nove aute? Govorim o ljudima koji zive u "klasicnim" hrvatskim uvjetima, dvoje klinaca, kredit za stan/kucu i dvije prosjecne place. Trebas novi obiteljski auto... bogte prek 3000 kn/mj na 6 godina, a kupil si obican auto, nis posebno. 

Ne kupuju. Eto. Jedino ako žive u s mamom i tatom i ostalima. Ili ako je koji tata i mama te punac i punica prodao nešto pa dao novac. Nema druge. Ako je rata za takav auto 3000 uzmi dva rezervoara koja su 1000, uzmi obavezno osiguranje od 2000 s tehničkim. Kasko je oko 5- 6 ako ga imaš,zimske gume dođeš na mjesečni trošak od 5000-6000 kn samo za njega bez servisa. Ako su plaće s srednjom školom tu negdje pitam se šta ljudi jedu.  Ako dvoje radi za taj novac jedan plaću daje za kotače. Žica od drugog za cipele. Eto

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Eto ti odgovora zašto je vozni paek star 14-15 godina.

Mogu "oni" palamuditi šta god hoće o ekologiji, sigurnosti. Dok drastično ne smanje trošarine i ostala davanja nema "novijeg" voznog parka u HR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran kako je krenulo s povećanjima cijena auta da bi nulti PDV i "tomaševićeve" zelene gluposti skinute na nulu išta pomogle. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.