Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Lijep pozdrav, forumasi. Sretan Uskrs. Registrirao sam se na ovaj forum u nadi da cete mi pomoci. Situacija je slijedeca: prije dvije godine supruga i ja kupili smo u salonu rabljenu Corsu, 2005. godiste, dizelasa 1. 3 CDTI. Nakon pola godine, poceli su kvarovi, ponajprije oko paljenja auta pa smo se namjerili na krivog mehanicara koji nam je uzeo brdo novaca, a popravio nije nista. Isto tako, prijasnji vlasnik nije brinuo o servisu automobila pa smo dobili macka u vreci.

Posto smo supruga i ja dobili bebu, razmisljamo o kupovini rabljenog automobila, ali veceg. Vise se ne bi htjeli opeci s kupovinom automobila, iako sam svjestan da je sve to lutrija. Dosta se vozimo i uzeli bi dizelasa. S Renaultima nisam imao iskustva osim sto sam se puno puta vozio u Scenicu i Laguni i auti su me odusevili. Sad, od dosta ljudi sam cuo komentare tipa bjezi od tih automobila, kvari se elektronika, dizne se pokvare, a jedna je jako skupa itd.

Cijena do koje bi isli je plafon 30000 kn. Iako sam svjestan da za tu cifru ne mozemo dobiti postenog dizelasa, za oko su mi zapeli neki modeli s Njuskala. Stavit cu u prilogu linkove pa dajte svoje komentare. Covjek mi je za Lagunu rekao da mozemo otici na bilo koji servis koji zelim i da on garantira da auto radi kao urica. Svidjaju mi se Scenic, Laguna i Megane. Jedini je problem sto ja ne poznajem nikakvog mehanicara koji se kuzi u Renaultove automobile. Mozete komentirati ove prijedloge, dati pokoji savjet sto vidjeti kod kupnje, i naravno, napisati svoja iskustva. Unaprijed se zahvaljujem i zelim svako dobro.

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-1.9-dci-oglas-8967118

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.9-dci-dynamqe-luxe-6-brzina-reg12mj15-moguca-zamjena-oglas-14964580

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.5dci-143tkm-5vrata-2005g-dynamique-reg-04-16-servisna-oglas-14990831

Link to comment
Share on other sites

Ova laguna br.1 mi djeluje najozbiljnije. Ako si odlucio na renault i diesel ovoj bi dao šansu. Nek ti netko pregleda turbinu i spusti cijenu bar 400e. Ovo je previše.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ova Laguna ne djeluje loše s tim da su promijenjeni leteći ležajevi, da li preventivno ili zbog nekog razloga.

Na Scenicu je druga turbina.

Meg je malo veći od Corse.

Dizne se kvare kao i na svakom drugom autu. Bilo je problema do 2004g sa pumpom pa su zbog nje i dizne stradale.

Elektronika na nekim autima zna imati mušica, ali ništa više ili manje od ostalih automobila na tržištu.

Kod ovog modela Lagune treba pogledati turbinu, elektropodizače stakala, da li zaključava sva vrata i naravno ovjes kao na svakom autu. Nije loše pregledati usis oko filtera zraka, da se vidi da li ima ulja.

Svakako mehaničara povesti prije kupnje.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Evo moj razgovor s njim, dakoe ispod su neki od njegovih odgovora:

"Pali bez problema, ako želite možemo na mjerenje kompresije siguran sam da ce rezultat biti dobar.

Nisam imao problema do sad s elektronikom.

Imam Lagunu skoro dvije godine. Kupljena je od obiteljskog prijatelja u Sloveniji.

Laguna je kupljena u ovlastenom salonu naravno. Imam originalni racun.

Prezadovoljan s potrošnjom, motorom i udobnošću. Ima ful opremu. Ulje je 5w 40 full sintetika , servis svakih 15 tisuća km."

Sto se tice letecih, pitao sam ga zasto ih je mijenjao: "Leteći ležajevi se mijenjaju svakih 100 tisuća u pravilu. Dosta ljudi to ne zna pa im otiđe motor. Moj auto je održavan i u super stanju. Do slijedećeg servisa ima oko 15 tis. km."

Onda sam mu rekao da se leteci ne mijenjaju jer se ne potrose posto stalno imaju podmazivanje. On veli: "Koliko sam čuo za taj motor, oni se mijenjaju. Motor je jako elastičan i malo troši."

I pitao sam ga zasto prodaje auto, veli da mora dati polog za stan.

Problem je sto ja ne nemam mehanicara za Renault, na servise sam vozil Corsu covjeku koji radi samo s Opelima.

Link to comment
Share on other sites

Super mi je kad napise full oprema a oprema serijska, nema kozu, xenon, alu 17, automatski mjenjac... Cirkus. Treba otici pa vidjeti tu Lagunu, mozda je ok.

Link to comment
Share on other sites

Super mi je kad napise full oprema a oprema serijska, nema kozu, xenon, alu 17, automatski mjenjac... Cirkus. Treba otici pa vidjeti tu Lagunu, mozda je ok.

Da te malo ispravim. Slažem se da nije "full" oprema, ali moja (Initiale Paris) nema 17" felge, a nije ni automatik. :D  To što nema 17" felge ništa ne znači, jer su pojedini paketi ciljali na udobnost i upravo zbog toga se znalo događati da su u Initiale paketima opreme 16" felge, dok su u "lošijim" paketima bile 17" felge. Ksenon i koža , e tu se slažemo jer su svi paketi opreme Privilege i initiale imali, ili kombinaciju (koža/tkanina), ili punu kožu i ksenonska svjetla.

Link to comment
Share on other sites

Bema niti moja Initiale 17 nego 16, samo sam htio reci da ljudi pisu svasta...

Link to comment
Share on other sites

Meni to malo čudno da treba mijenjati leteće svako 100000 znam da su neki renault motori imali problema al to po meni u pravilu ne diraš baš iz preventivnih razloga a pogotovo svako 100000km

Link to comment
Share on other sites

Bema niti moja Initiale 17 nego 16, samo sam htio reci da ljudi pisu svasta...

Ljudi ne znaju, a onda pišu gluposti. Onako usput, jesi li sredio onu prskalicu na laguni?

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ne dira me toliko oprema, koliko zelim funkcionalan auto, odnosno da svakih pola godine necu morati davati brdo love na popravke, kao sto mi je to slucaj sa sadasnjim autom. Laguna iz oglasa mi se svidja, a ako necu moci naci adekvatnu osobu za pregled vozila, mogu li auto otpeljati u Renault servis da ga oni pogledaju? Kolko to kosta? Ima li tu na forumu netko iz Zagorja ili blizine da se kuzi u Lagune? Placam pivu i cevape.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da možeš odvesti auto u ovlašteni. Prijatelj je nedugo kupovao Vel Satis i mislim da je platio 400 kn pregled u ovlaštenom.

Što je najbolje našli su nekakve sitnice na ovjesu i potvrdili da je auto dobar za kupnju, što je prijatelj i napravio.

Na upit da li je lamela dobra jer mu se čini da malo zatrzava, odgovorili su da je to normalno.

3 dan od kupnje lamela se raspala i popravak kod neovlaštenog platio je sa svime 5500kn.

 

Toliko o njihovom znanju i zalaganju.

 

Btw, sada sam na kompu pa vidim da ova laguna nema parkirne senzore i ESP kao što je navedeno.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja prodavao svoju Lagunu kupac ju je vodio u ovlašteni salon (Gašperov) i pregled je bio 315 KN. 160 vizualni pregled i 155 spajanje na kompjutor. E sad, tamo su mi rekli da je otišla letva volana a meni bilo sumnjivo jer mi se sve činilo ok, u dogovoru s kupcem otišli u drugog ovlaštenog i još jednog koji radi Renole i oba potvrdila da je s letvom sve ok?????? Neka ti neko od forumaša kaže di u blizini ima servis Renola i lipo tel u ruke i zovi i pitaj koliko bi te došlo vizualno pregledat vozilo

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne znaju, a onda pišu gluposti. Onako usput, jesi li sredio onu prskalicu na laguni?

Nisam ni pokusao, rekao sam starom da pogleda ali on je takav tip da njemu to ne smeta. Kad ulovim vremena pokgledat cu.

Link to comment
Share on other sites

Kupnja rabljenog je uvijek lutrija. Ako čovjek nije popravljao to ne znači da ti nećeš.

Obavezno pregled kod nekoga u koga imaš povjerenje.

Ja sam kupio lagunu 2006 od prvog vlasnika sa 180.000 km i kupljena u Hrvatskoj. Dobio sam je relativno povoljno ( manje nego traži ovaj za 2004). Napravio veliki servis, platio prijenos, sad moram kupiti ljetne gume u 16" . Promjeniti zadnje selene i  ležajeve amortizera. To ne znači da auto nije dobar, ja sam jako zadovoljan. Po meni su to sve potrošni djelovi. Želim reći da si uvijek moraš ostaviti malo love sa strane za nepredviđene izdatke koje češ imati htio ti to ili ne

Link to comment
Share on other sites

Kupnja rabljenog je uvijek lutrija. Ako čovjek nije popravljao to ne znači da ti nećeš.

Obavezno pregled kod nekoga u koga imaš povjerenje.

Ja sam kupio lagunu 2006 od prvog vlasnika sa 180.000 km i kupljena u Hrvatskoj. Dobio sam je relativno povoljno ( manje nego traži ovaj za 2004). Napravio veliki servis, platio prijenos, sad moram kupiti ljetne gume u 16" . Promjeniti zadnje selene i ležajeve amortizera. To ne znači da auto nije dobar, ja sam jako zadovoljan. Po meni su to sve potrošni djelovi. Želim reći da si uvijek moraš ostaviti malo love sa strane za nepredviđene izdatke koje češ imati htio ti to ili ne

slazem se. Ipak je auto od cca 200 tkm i 10ak god starosti i ocekivati da nece novce trošiti je nemoguce.
Link to comment
Share on other sites

A recite mi, u globalu bih mogao biti zadovoljan s Lagunom? Mislim, vozio sam se u njoj i stvarno je auto mrak. Opet, frajer koji prodaje ostavlja dosta uvjerljiv dojam da je s autom sve ok. Pitao sam ga mogu li doci s Renaultovim strucnjakom da provjeri auto i da ga odvedemo na kompletan pregled na servis i tekao je da nema problema. Jednostavno me strah da opet ne dobijem macka u vreci. Jos sad kad ste mi rekli da i ovlasteni ponekad ne rade posao kako spada, na kraju ispada da kupnja polovnog auta uz to sto je lutrija, je i svojevrstan rizik.

Link to comment
Share on other sites

Teško da možeš za toliko novaca dobiti veći, sigurniji, udobniji, opremljeniji i štedljiviji auto.

To što je on uvjerljiv ne znači ništa, kao što ne znači ništa da dozvoljava da pregleda auto tko želi.

Naravno ako želi prodati auto da će dozvoliti da ga se pregleda, ako nisi zadovoljan odustat ćeš, a on će tražiti drugoga kupca.

Nemoj nasjedati na takve fore.

 

Traži ga broj šasije pa po broju kod ovlaštenoga uđi u trag servisa i kilometraže.

1.9dci su dobri motori i ako je motor u dobrom stanju nećeš imati problema.

Kao što sam ranije naveo auto nema ESP i parkirne, ako te to ne smeta odi pogledati.

Ne mora biti Renault stručnjak da bi vidio u kakvom je auto stanju, svaki bolji mehaničar znat će prepoznati probleme.

Link to comment
Share on other sites

Malo si ocekivanja spusti na zemlju. Auto je star 10 god i ima 200 tkm. Sigurno nema nove manžete,amortizere,kvačilo,crijeva...

Link to comment
Share on other sites

Kao što su rekli mata i dado ;

Teško da možeš za toliko novaca dobiti veći, sigurniji, udobniji, opremljeniji i štedljiviji auto.-mata73

Malo si očekivanja spusti na zemlju. Auto je star 10 god i ima 200 tkm.-dado_sk

Odluku moraš TI donijeti na temelju svojih zapažanja, a ako smatraš da nisi dovoljno stručan povedi nekoga sa sobom

Svaki polovni auto ima neke nedostatke ( veće ili manje ) Zato ih i plaćamo 20-30 % njihove vrijednosti dok su bili novi.

Ako ti to ne smeta, a uklapa se u tvoju financijsku konstrukciju, samo naprijed

Bez obzira da li je to Renault ili neka druga marka.

Link to comment
Share on other sites

kad staviš kolica u gepek, ostane jako malo prostora u meganeu. pregled ni u kakvom servisu neće mnogo doprinjeti stavu o stanju auta osim dobrog iskusnog i zainteresiranog mehaničara. ono što oni mogu vidjeti ovako na prvu možeš i sam, stanje kočnica, jel što masno itd. uz ostalo prodaje i egr ventil za lagunu, može i nemora bit naznaka da je imao nekakav problem pa je mislio da je do egr-a, na kraju nije bilo pa ga prodaje ne znajući u čemu je kvar. probaj se još raspitat za kvalitetnog i pouzdanog mehaničara koji može detaljnije sve pregledat.

Link to comment
Share on other sites

O o sto je dobro kod mehe je da auto digne i vidis od ispod neke detalje koje s "parkinga" bas i ne vidis.

Link to comment
Share on other sites

Pregled u ovlaštenom je 270kn i zove se "pregled prije kupnje". Traje 1h i upitno mi je što zapravo provjere? Meni je pisalo neispravna žarulja H7, ali nije pisalo što su sve provjerili.

Link to comment
Share on other sites

Dobar benzinac s manje km i onda plin unutra, nikako skupa od nekoga koga ne znaš!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.