Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Dobar benzinac s manje km i onda plin unutra, nikako skupa od nekoga koga ne znaš!

 

Potpis!

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima. Shogo, moze preporuka dobrog benzinca?

Link to comment
Share on other sites

Koliki auto trebas? Koliko vas je u obitelji? Nas troje imamo corsu d i nikad nije bilo da se nešto ne može prevesti a da svi ne stanemo unutra. Jel bas mora auto klase lagune?

Link to comment
Share on other sites

Koliki auto trebas? Koliko vas je u obitelji? Nas troje imamo corsu d i nikad nije bilo da se nešto ne može prevesti a da svi ne stanemo unutra. Jel bas mora auto klase lagune?

Pa ne mora biti auto klase Lagune, dao sam tri prijedloga. Otvoren sam za sve prijedloge. Jedini zahtjevi su da je auto veći od Corse i da je dizelaš jer radimo puno km. Treba mi svakako veći gepek od Corse jer je njezin za naše potrebe premali.

Link to comment
Share on other sites

Koliki je budžet?

Mislim da sam napisao u prvom postu, max. 30 000 kn.
Link to comment
Share on other sites

Moji prijedlozi: 

 

1. http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-5vr-klima-3.850eur-oglas-14980881 (pristojna kilometraza i nekako mi je cak i realna)

iako sam vozio liniju prije njega odnosno 2005 mogu reci kako je auto zahvalan sto se tice potrosnje. Sto se dijelova tice, poznato je kako su francuzi medju skupljima (ako gledamo originalne dijelove) iako za malo starije aute poput ovog postoje zamjenski dijelovi koji nisu nista manje kvalitetni u odnosu na originale.

u mojih 5 godina voznje odnosno 9 godina starosti megana (isti motor, sa ugrađenim plinom) imao sam dva znacajna problema i jedan manje znacajan. Vrisnuo je defazer i zavojnica volana, dok je manji problem bio sa zastopavanjem odvoda kod haube pa mi je voda curila u kabinu. ne znam da li postoji preventivna radnja po pitanju defazera i zavojnice, mislim da ne, no kako nisam dovoljno strucan po tom pitanju ostavljam drugima da ti daju precizniji savjet. kada govorimo o zastopavanju odvoda, das izvaditi gumice, odmah se pociste odvodi i to je to. po pitanju plina (na meganu sam imao Landi Renzo, a sada na Laguni imam BRC) zaista se isplati, naravno racunaj na cesce servisiranje plinskog sustava. ipak nisu ista svojstva plin - benzin. da li taj motor ima hidropodizace ne znam (ja mislim da ih nema) ali mozda bi ti vise od toga mogao gospodin hans  ili netko tko je priblizno njegov rang strucnosti reci. potrosnja je apsolutno prihvatljiva i ako sam ja u coupeu ima dovoljno mjesta za petero ljudi vjerujem kako ovaj sa 5 vrata znatno olaksava kombinacije. isto tako, 1.6 16v i 2.0 16v su po meni najkvalitetnije napravljeni motori.  za dizele ne znam jer ih ne preferiram no tu imas ponovno strucnije ljude poput "tate" mate :) i ostalih.

 

2. http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-sedan-1.6-16v-oglas-10626181

sedan varijanta, koliko vidim isti motor. jedino sto ti preporucujem OBAVEZNO provjeriti automobile iz poplavljenih zupanija da nije pod vodom bio.

malo je iznad 30k kn ali ako je sve u redu sa njime isplati se.

 

naravno vezano uz preglede ti je ekipa vecinu toga napisala, a ako ti je bitno, uzmi si nekoga tko moze vidjeti npr da li je automobil prelakiran na odredjenim dijelovima. meni je to recimo bitno jer mi daje do znanja kakav je vlasnik (ignorirajuci sitna ostecenja na parkinzima jer grad je grad a debili ostaju debili koji ne postuju ostale sudionike u prometu, jer kad vidim da otvaraju vrata svojih automobila kao da su sami na cesti i poput šerifa ruke bi im otpilio sa tupom stihlovom motornom pilom).

 

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ovim prijedlozima. Ocito bih s benzincima profitirao bar sto se tice odrzavanja automobila odnosno ovih potrosnih dijelova. Je li opcenito benzinac sigurnija kupnja od dizelasa ili je sve to ista stvar?

Link to comment
Share on other sites

sigurnija je kupnja što se tiče nekih skupljih kvarova. ostalo više manje isto. meganea bih na tvom mjestu gledao samo karavan zato što berlina i nije nešto prostranija od tvog sadašnjeg auta, sedan ima mali otvor prtljažnika, treba manevrirati za kolica(napisao si da imaš malu bebu).

 

odokativno na onom sedau je mjenjan volan, imao sam tu opremu i imao je sivi krug u sredini

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Hvala na ovim prijedlozima. Ocito bih s benzincima profitirao bar sto se tice odrzavanja automobila odnosno ovih potrosnih dijelova. Je li opcenito benzinac sigurnija kupnja od dizelasa ili je sve to ista stvar?

 

smatram da bi si vise trebal bojati sugrađana koji imaju bliske kontakte sa vinkom lozicem :) to barem meni zadaje glavobolje kada idem u Zlatar...

 

ma nema pravila vise sto se tice automobila, bilo kojeg, nevezano uz Renault. Određeni detalji sto ti je Martin pisao i ostali su te bitne razlike.

Link to comment
Share on other sites

Pa nađeš si auto koji ti ulazi u budget, pa onda rasčlaniš one koji ti po snazi i opremi odgovaraju, uzmeš si Megane-a 2 jer je motor 1.6, 16v plin friendly, već je frka naći Lagune s malo km...

 

Neznam kako se kreću Cliaći 3 s benzinskim motorima....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DA ne otvaram novu temu. moram se polako riješiti megana kojeg imam pa si želim kupiti veći automobil te sam odlučio da će to biti Renault Megane II Grandtour.

 

Ono što mene zanima koji motor 1.5 dci, 1.9 dci ili benzinac i plin unutra? Također sam skužio da ima više 1.5 dci motora 63, 78, 66 kw? koji da izaberem ? :/

Ima li netko dotični pa da mi kaže na što trebam posebno pripaziti kod kupnje jer kupujem rabljeni oko 2009 godine proizvodnje.

 

Konkretno važna mi je potrošnja jer radim cca oko 30 000 km godišnje.

Link to comment
Share on other sites

2009 ti je Megane 3.

Ak ti financije dozvoljavaju uzmi 3.

1.5 dCi 110ks

Link to comment
Share on other sites

2009 ti je Megane 3.

Ak ti financije dozvoljavaju uzmi 3.

1.5 dCi 110ks

Ne mogu trojku uzet nikak :(

 

uglavnom mislio sam baš megane 2 model iz 2007 ili 2008 ima ih da je godina proizvodnje 2009.

Link to comment
Share on other sites

Imam 1.6 16v i super zadovoljan,al zbog km bi ti preporucio 1.9dci...barem bi ja tako gledao

Link to comment
Share on other sites

Imam 1.6 16v i super zadovoljan,al zbog km bi ti preporucio 1.9dci...barem bi ja tako gledao

nisam baš shvatio.

 

plinaš mi dođe jeftinije ili isto goriva kao i taj 1.9dci ?

Plaišim se polovnih dizelaša, čitam okolo i govore da turbine znaju rikavat :&

 

btw na oglasniku sam baš našao jednog super 1.9dci ali ne znam ništa o dizelašima i plašim se iskreno - ima 100 tisuća km auto i ne znam kolko troši niti išta.. imam 80% otvorena i 20% zatvorene ceste ukupno radim 90 km po danu bez vikenda

Edited by alokin
Link to comment
Share on other sites

Aaaa,plin,ok...preporuka za 1.6 16v onda...i ja se plasim polovnih dizela...meni u toj kombinaciji potrosnja 7L uzz ne sparanje...uz sparanje racunaj 6-6.5 benzina

Link to comment
Share on other sites

Nitko više ništa ? Znači ne mogu fulat sa benzin plus plin?

Link to comment
Share on other sites

Nitko više ništa ? Znači ne mogu fulat sa benzin plus plin?

A normalno da mozes fulat, sa apsolutno svakom kupovinom rabljene robe :)

Probaj kupiti sto uredniji i bolji benzinac koji nije iz uvoza, po mogucnosti prvi vlasnik ili poznata povijest, bez plina.

Onda sam ugradi plin, provjereni sustav, kod provjerenog majstora.

Link to comment
Share on other sites

6300 eura imam ravno.. 

 

Ne znam, sa ravno 6300 eura u džepu ja bi gledao auto do max 5300 eura. Računaj da ćeš napraviti manji ili veći servis (kakve si sreće i kako ubodeš) nakon kupnje, možda kupiti nove gume, trebat će platiti i 5% poreza na prijenos itd. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, sa ravno 6300 eura u džepu ja bi gledao auto do max 5300 eura. Računaj da ćeš napraviti manji ili veći servis (kakve si sreće i kako ubodeš) nakon kupnje, možda kupiti nove gume, trebat će platiti i 5% poreza na prijenos itd. 

ma to ću imat od ovog megana što prodam, već mi ga brat zakapario :) tako da računam na to, no ja ću si ostaviti 1500 eura sa strane za eventualne kvaarove

 

a gledaj ako imate neku drugu preporuku iako nije renault recite :(/ 

Link to comment
Share on other sites

Gledaj ti odruavan auto od 7 pa ruši cijenu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.