Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Jbt slike u oglasu..takvima treba zabraniti oglašavanje!

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

vidim neki meg3 gt, 1.9 dci? kaj su 2012. stavljali još taj motor unutra?

oglas je dala neka žena i slika uopće nema.. 

napisao sam joj da stavi još slika na što ova javi da zovem na telefon.. 

iako se ništ ne vidi na slikama, jel to moguće da je 1.9 bio u njemu 2012. godine?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.9-dci-oglas-21544852

Do veljace 2012.

Moj je takodjer jedan od zadnjih koji je sletio s te trake.

Link to comment
Share on other sites

vidim neki meg3 gt, 1.9 dci? kaj su 2012. stavljali još taj motor unutra?

oglas je dala neka žena i slika uopće nema.. 

napisao sam joj da stavi još slika na što ova javi da zovem na telefon.. 

iako se ništ ne vidi na slikama, jel to moguće da je 1.9 bio u njemu 2012. godine?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.9-dci-oglas-21544852

Po cemu si zakljucio da je gt?
Link to comment
Share on other sites

Ko želi da mu auto ima koliko toliko prave km neka kupuje od prve ruke u njemačkoj ili hendler da izda račun na kojem pišu km od auta

Čuvajte se balkana, rusije i bivšeg istočnog bloka - gori su od arapa

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

koja je dobra švapska stranica za kupnju auta, ono do minhena max, čim bliže hrvatskoj, i ako znate nekog švercera da dofurava auto koji je tam oglašen. uzeo bih nešto do 3 godine staro.. kakva je procedura ak osobno kupuješ auto vani? isplati li se?

Link to comment
Share on other sites

Mobile de i autoscout24 to su najveci oglasnici. Samo ja juznu njemacku nema koliko ja znam. Ja sam svog naso na autoscoutu24. Za oba oglasnika imas aplilacije za mobitel koje su dovedene do savrsenstva. Isplati se ako auto ima do 141g co2/km, sve iznad cijena poreza/uvoza raste puno i isplativost je upitna.

Zasto svercera? Ako mislis da ce ti neko dofurat auto za 100€ to zaborvi. Imas tih speditera pa se raspitaj, obicno oni koji idu po vise autiju traze manje love ali nije pravilo, dobro se raspitaj.

Link to comment
Share on other sites

kuzim, i ja sad nađem auto, stupim u kontakt, i kak da ga dovezem, šlep služba, ili se može dovest osobno?

kad uvedu šengen, onda bude se moglo sjest u auto i dopeljat u hr?

a do tada kak ide procedura?

Link to comment
Share on other sites

Pa ako imas prikolicu mozes i sam, ako nemas prikolicu, a imas kuku, onda mozes iznajmit prikolicu... ili plati speditera i odi sa njim po auto.

ili mozes uzet one nekakve col tablice pa se dovest u autu, ali o tome ne znam previse, dobro se raspitaj, nemoj se zaletavat.

Link to comment
Share on other sites

U Italiji prikolica ne smije biti šira od vučnog vozila, osim ako ima uključena žuta rotacijska svijetla.

Moj kum išao u Padovu po Audi pa naučio za 560€.

Link to comment
Share on other sites

Ima buraz sve kategorije osim za autobus i tramvaj..

Nekad je imao svoju vucnu sluzbu.. I uvozio aute. Al onih davnih dana. 1990-ih..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu prikolice i komplikacije? Uzmes tablice i tjedan dana osiguranja i vozis doma (50ak €). Dobar dio autokuca ti u tome pomogne ili sve napravi badava (dakle usluga/pomoc je badava, osiguranje i tablice placas sam). Imas "tutoriala" kak se uvozi auto iz vana, nije komplicirano. Isto tak ima i kalkulatora za izracun datalja kod uvoza.

edit... nas su pokusali nahebat ta je minimum mjesec dana osiguranje za 100tinjak e, a u biti postoji tjedan ili 10 dana, tak nest za ispod 50.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Prikolica je super ako imaš adekvatno vučno vozilo. Ak je auto karikiram težina oko 1300 kg + prikolica oko 400 kg dvoosovinka, treba kombi biti za vuču barem 1700 kg npr Transit vuče do 1500 kg, Vito do 2000 kg, legenda T5 jedini 2500 kg. 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba kombi za vucu, svaki malo bolji dizelas moze vuc prikolicu bez problema. Naravno da bi bilo idealno da kombi ili kakav kamion vuce prikolicu al ne mora.

Link to comment
Share on other sites

Netreba, ali nesmije. Ja sam svog megana 2.0dcia, vukao iz njemacke s meganom grandtour 1.5dci, bez problema. Kretanja u brdo su bili malo problem, ali je islo. Vratili se kuci sa 6.7l potrosnjom.

Par dana kasnije sam saznao da me je moglo skupo kostati jer nisam smio po zakonu u DE vuci s Meganom ovog Megana.

Link to comment
Share on other sites

Netreba, ali nesmije. Ja sam svog megana 2.0dcia, vukao iz njemacke s meganom grandtour 1.5dci, bez problema. Kretanja u brdo su bili malo problem, ali je islo. Vratili se kuci sa 6.7l potrosnjom.

Par dana kasnije sam saznao da me je moglo skupo kostati jer nisam smio po zakonu u DE vuci s Meganom ovog Megana.

vučno vozilo mora biti teže od prikolice i vozila na njoj?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Za svaki auto piše koliko težine smije vuči inače riskirate kaznu. U težinu se uračunava i težina prikolice. Možda najbolje preko HAK-a provjeriti što se smije a što ne jer kazna nikom nije mila. Također ak vučete preteški teret može doći do problema u prometu ili nezgode. To su vučom nije baš zajebancija.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte se igrati sa tim prikolicama.. Ocas posla budete "u pretovaru", ako vas negde nahvataju, mnooogo skup sport.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.