Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Eto kupio sam Renault Megane 2 Grandtour 1.5dci 76kw 10 mjesec 2007.

 

Jel to redizajn uglavnom ? , auto ima dosta oštećenja na tapiciringu i izvana(i to od ugriza neke živine wtf??), auto je uvoz, upaljena je lampica za zračne jastuke (to mi je ina starom meganu bilo) e sada odmah sam kupio ljetne gume i obavio mali servis te dao na pregled.

 

Vlasnik koji je preprodavao auto mi nije znao reći da točno kada zupčasti mjenjan i to ne mogu nikako ustanoviti , na autu piše da ima 158 tisuća km a on veli da je oko 100 napravljen zupčasti e sad... (auto ima servisnu do 5 godine starosti i sa time mi se km poklapaju)

 

Uglavnom na servisu su mi u cijenu ponude naveli zupčasti i vodenu te onaj još neki remen, nadalje trebam kuglični ležaj mijenjat neki, sajle ručne i još neke stvari i sve to me košta ravno 3000 kn u Auto Hrvatska.

 

Na motoru ništa ne curi sve je uredno, auto fino vuče dobro leži u zavojima i pre ljiepo mi izgleda bar izvana (metalik siva)

 

Uglavnom auto sam platio 4450 eura i regan je do 03/2016. još moram na poreznu računam između 1500 i 2000 kn dati.

 

Sveukupni troškovi ako napravim gore navedeni servis će me biti cca 40 tisuća kn..

 

Uglavnom od nedelje sam prošao cca 300 km i za sada so far so good. Na kraju krajeva godišnje radim 25.000 km pa ću već kroz par mjeseci znati točno sve.

Auto sam kupovao na svoj osjećaj kod vožnje. Ono što me fascinira od kada je dizel postao tako tih??? (do sada uvijek na benzincima)

Edited by alokin
Link to comment
Share on other sites

Ja imam dCi iz 2003 u Cliu, ovaj vikend sam ozbiljnije provozao Tatin Megane Grandtour dCi 2012. Naravno, bolja izolacija i godine na stranu, ali nevjerojatno je tih noviji dCi.

Naravno, prema nekim traktorima je i moj tih, ali ovo je stvarno razina više.

Link to comment
Share on other sites

Kolege,

 

molio bih Vas pomoć nisam siguran da li je ovaj mojo novo kupljeni RM II Grandtour redizajn ili ne :(

 

Ovako

 

10.10.2007 Renault Megane II 1.5 dci 76kw - D.2 KMS6/KMS6C6

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kolege,

 

molio bih Vas pomoć nisam siguran da li je ovaj mojo novo kupljeni RM II Grandtour redizajn ili ne :(

 

Ovako

 

10.10.2007 Renault Megane II 1.5 dci 76kw - D.2 KMS6/KMS6C6

 

Hvala

 

 

Vrlo lako prepoznaš po izgledu prednjeg dijela.

 

NIJE REDIZAJN

Renault_M%C3%A9gane_II_Phase_I_Grandtour

 

REDIZAJN

renault-megane-grandtour-clanok.jpg

Link to comment
Share on other sites

prepozna se po velicini farova i po obliku prednje maske tj onih gornjih usisnika zraka sto su oko znaka renaulta

Link to comment
Share on other sites

Ne bas. Sociva moze da ima i ph1, doduse uz fabricki xenon.

sumnjam da njegov ima xenon

Link to comment
Share on other sites

76 kW = 105 KS + 6 brzina mjenjač to jedino je na redizajnu.

Znači ovaj moje je 100% redizajn?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne nastavljam OT u krivom topicu.. zanima me iskustva i sta obratiti pozornost kod kupovine rabljenog megane 3? motorizacija bi bio 1.6 16v motor..

ako itko ima kakav razuman savijet, na prvom mjestu je renault pa francuzi pa japanci.. u obziro dolazi i dizel ali posto je budegt do 8000eur malo stariji dizeli imaju redovito preko 100t km.. a auto ce se iovako vozit rijetko, recimo do 10000km godisnje.. 

slobodno pisite iskustva i prijedloge :)

Link to comment
Share on other sites

Onda gadjaj benzinca. Jeftinije odrzavanje, manje smrada dima i vibracija. 1.6 benzinac je super izbor.

Link to comment
Share on other sites

Meni je za 6000 uletio focus 1.6 2009 91k km. Jako uscuvan... Pa da fordu razmislis?

Link to comment
Share on other sites

a da možda ipak na prvo mjesto staviš japanca? ;)

meni je svjedno, ja u hr nisam ja auto necu ni vidit ni vozit.. jedan sam od onih koji s renaultima nikad nije imao problema, clio vrti preko 270t km a scenic 150t km

da ne nabrajam, nekako je renault u srcu, ali meni osobno se od renaulta svidja samo novi megane i talisman, nista drugo tako da kad bi rijec bila o novom jako tesko bi to bio renault :/

gledam kolko stignem na njuskalu sta ima, a tu sam da cujem i druga misljenja i iskustva ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za prijatelja trazim auto vise od mjesec dana i dobar Megane 2006-2008 dCi je utopija naći dobar. Sve redom smece iz uvoza. Ono što je dobro su auti iz HR i vjerujte svaki koji je iole dobar proda se za 2-3 dana.

@Dolac- ovaj izgleda OK

Link to comment
Share on other sites

Molim bacite pogled na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-dci-karavan-oglas-19297734

Par pitanja. Auto očito glasi na firmu jer vlasnik izdaje račun i nema troškova prijenosa 5%. Meni se cijena čini malčice niska u odnosu na starost, kilometre, motor i dodatnu opremu. Jel' zna netko koja je bila cijena novog ovakvog, cirka? Čini mi se da je u samo godinu i pol cijena pala za 50%, jel' to realno?

Gledam sve to u kontekstu činjenice da je auto regan još pola godine i da praktički nema nikakvih troškova pri kupnji, nema prijenosa itd.

Što se može provjeriti? Preko broja šasije, povijest servisiranja u Renault mreži i kilometraža u stanici za tehnički pregled. Na koji način provjeriti ima li tereta kakvih na autu, recimo, neplaćene rate leasinga i sl.? 

Hvala na mišljenjima.

Link to comment
Share on other sites

Otvori poruke, ukucaj SAS pa broj šasije i to pošalji na broj 818058 (to ti je FINA). Tako ćeš saznati je li auto ima kakav teret, ovrhu, krediti ili leasing. Taj SMS ti košta 12,5 kuna.

Link to comment
Share on other sites

Molim bacite pogled na ovaj oglas:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-2.0-dci-karavan-oglas-19297734

Par pitanja. Auto očito glasi na firmu jer vlasnik izdaje račun i nema troškova prijenosa 5%. Meni se cijena čini malčice niska u odnosu na starost, kilometre, motor i dodatnu opremu. Jel' zna netko koja je bila cijena novog ovakvog, cirka? Čini mi se da je u samo godinu i pol cijena pala za 50%, jel' to realno?

Gledam sve to u kontekstu činjenice da je auto regan još pola godine i da praktički nema nikakvih troškova pri kupnji, nema prijenosa itd.

Što se može provjeriti? Preko broja šasije, povijest servisiranja u Renault mreži i kilometraža u stanici za tehnički pregled. Na koji način provjeriti ima li tereta kakvih na autu, recimo, neplaćene rate leasinga i sl.? 

Hvala na mišljenjima.

ovak prek slika mi se cini da ima preveliki razmak izmedju branika i prednjih kotaca.. :nezna:

@mata73: ja treazim tek 2-3 dana al ti svejedno vjerujem da je tesko nac.. evo budem javio ako ista bude od onog meganea ;)

Link to comment
Share on other sites

ovak prek slika mi se cini da ima preveliki razmak izmedju branika i prednjih kotaca.. :nezna:

@mata73: ja treazim tek 2-3 dana al ti svejedno vjerujem da je tesko nac.. evo budem javio ako ista bude od onog meganea ;)

Hmda, vidim što misliš, što bi to moglo značit?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.