Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

4 minutes ago, macan said:

 

Al znam da ovi smradovi šoderaški uvijek moraju negdje ušićarit..

Njihova priča je uvijek ista, vozio švabo, gore je najbolje gorivo (u Nizozemskoj i Belgiji ne valja!), pogledaj zadnje klupe (a bila izvađena), diskovi su ti na 80% (imaju 2mm zuba) i slično.
Uglavnom, ignoriram priču i gledam.  Pa kakve budem sreće. Ovaj sad M3 grandtour što vozim sam isto kupio rabljen u pola sata, to je doslovno prvi auto u koji sam sjeo kad sam išao kupovati. Nije mi se ni dalo gledati druge, a bilo ih je još par 5 metara dalje. I evo služi me dan danas 6 godina kasnije uz jedan kvar od 700 kuna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šteta 2500-3500 eura... Bio je u garanciji pa pretpostavljam da je rađen u ovlaštenom zbog kaskoa. Nadam se da je dobro popravljen.

Link to comment
Share on other sites

1.6 tdci=1.6hdi PSA motor. Treba ga se kloniti u jako sirokom luku. Dobro ovo je novija verzija sa 8V trebali bi biti nesto bolji i doradeniji. One prve verzije bile su doslovno katastrofa na kubik. Neki se kunu na taj novi hdi da je postao odlican motor, istina je negdje u sredini.
Sta ti pricas? Bina istra radi 500tkm u god dana s njima, ja sam radio u 1g i sitno 100tkm s njim, stalno u crveno, servis svakih 30tkm, jednom se dpf zastopao, samo zato jer nemaju zaruljicu upozorenja kad se radi regeneracija, pa bez da znam bi ju prekidao. Da su to izveli kako spada bio bio flawless

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Kad je mene jedan pogodio u Clia 2 koji sam tada vozio negdje prije 17 godina, razbio mi je branik, lijevi far, lijevi blatobran i još nekakve plastike oko toga. Nije stradalo ništa bitno osim plastike, a cifra koju je osiguranje isplatilo servisu je bila 24000 kuna. 
Novi auti su skupi za popravak, i onda i danas, tako da ovih 2500-3500 eura može značiti razbijen far i oguljen branik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, filiplolic said:

Kad je mene jedan pogodio u Clia 2 koji sam tada vozio negdje prije 17 godina, razbio mi je branik, lijevi far, lijevi blatobran i još nekakve plastike oko toga. Nije stradalo ništa bitno osim plastike, a cifra koju je osiguranje isplatilo servisu je bila 24000 kuna. 
Novi auti su skupi za popravak, i onda i danas, tako da ovih 2500-3500 eura može značiti razbijen far i oguljen branik.

Upravo to... čim imaš registriranu štetu znači da je išlo preko osiguranja... a to košta pa je iskazna vrijednost viša... osobno mislim da je sve kako se čini... ma sve je to ok... predstavi vehicle poslje....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, filiplolic said:

Ja danas uplatio ovoga.
Sutra ga uzimam. Wish me luck...

Sretno s autom..lijepa boja.

 

Ono što mene smeta u tim oglasima je kad naznače Xenon, LED etc. a onda budu obične halogene žarulje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je mene jedan pogodio u Clia 2 koji sam tada vozio negdje prije 17 godina, razbio mi je branik, lijevi far, lijevi blatobran i još nekakve plastike oko toga. Nije stradalo ništa bitno osim plastike, a cifra koju je osiguranje isplatilo servisu je bila 24000 kuna. 
Novi auti su skupi za popravak, i onda i danas, tako da ovih 2500-3500 eura može značiti razbijen far i oguljen branik.
Tek sad vidio da si kod Leke uzeo auto.
Tamo mi je radio prijatelj do prije 7,8 dana.
Ok su, garanciju daju, mislim da ne muljaju.
Lik je uglavnom drzao WAG grupu, bolje primjerke, ali kriza je.
Mislim da mu je ovo prvi put da uvozi francuze.

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sta ti pricas? Bina istra radi 500tkm u god dana s njima, ja sam radio u 1g i sitno 100tkm s njim, stalno u crveno, servis svakih 30tkm, jednom se dpf zastopao, samo zato jer nemaju zaruljicu upozorenja kad se radi regeneracija, pa bez da znam bi ju prekidao. Da su to izveli kako spada bio bio flawless

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


To pricas o novijim hdi sa 8v ili 16v jer ovi stari to nemogu. Mozes pitat bilo koju radionu u zagrebu reci ce ti isto.

Ako rade 500.000km godisnje to je mjesecno 42.000km znaci na servisu je svakih cca 18-20 dana ako su intervali 30.000km.
Link to comment
Share on other sites

Pa ono 2012 3 4 5 modeli...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ivan.martinko said:
16 hours ago, filiplolic said:

 

Super, takvog bih ja..

Imaš u Osijeku jednoga, ovako na prvu u boljem stanju od moga ;)
Ili pričekaj da ja malo provozam moga, možda te odgovorim kad skužim neke stvari :D  :D

10 hours ago, frenchkey said:

Tek sad vidio da si kod Leke uzeo auto.
Tamo mi je radio prijatelj do prije 7,8 dana.
Ok su, garanciju daju, mislim da ne muljaju.
Lik je uglavnom drzao WAG grupu, bolje primjerke, ali kriza je.
Mislim da mu je ovo prvi put da uvozi francuze.

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

Da, na placu ima 50 crnih i bijelih VW-a i Audija i jednog smeđeg renola :D
Rekao mi je kad sam bio prvi put pogledati auto da on to ne zna prodati jer nema nikakvog iskustva s francuzima. Auto im je došao kao dio nekakvog deala, a ne zato što su ga oni htjeli. Ako mu je vjerovati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na količinu uvijek ide popust, tako da priča drži vodu po tom pitanju

Link to comment
Share on other sites

Sad sa kađarom nečeš ići samo od točke a do točke b već nekad i do točke g. 😃

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, filiplolic said:

Imaš u Osijeku jednoga, ovako na prvu u boljem stanju od moga ;)
Ili pričekaj da ja malo provozam moga, možda te odgovorim kad skužim neke stvari :D  :D

Da, na placu ima 50 crnih i bijelih VW-a i Audija i jednog smeđeg renola :D
Rekao mi je kad sam bio prvi put pogledati auto da on to ne zna prodati jer nema nikakvog iskustva s francuzima. Auto im je došao kao dio nekakvog deala, a ne zato što su ga oni htjeli. Ako mu je vjerovati...

Ako ti je prodao ovaj moj ćelavac iz Imotskog, on bi i Eskimima frižider prodao, mislim da nema jačeg. Ali bez obzira, auto je OK, ako je suditi prema tome kako su do sada prodavali. Znam da su uredno rješavali reklamacije, pogotovu na Polu 3 cilindra koji su znali imati neke probleme s motorima.

Pored Kadjara mislim da su i Talismana uvezli te neke Peugeote

 

Link to comment
Share on other sites

Tako nekako. Oglasnici su stvarno puni svakakvog smeća.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj rijecnik je odlican, tak nekak je .

"registriran godinu dana" - jedina dobra stvar na tom autu

PRILIKA! – Konačno sam odlučio spustiti cijenu blizu realne.   (to sam ja kad prodajem :D  - al ja ne pisem to)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FULL OPREMA Max!!!!
Iz oglasa cijena za full kad je frend zvao.

Ima maglenke? Nema..
Ima automatsku klimu? Nema..
Ima zadnje el podizace? Nema..
Jel ima tempomat? Nema.. nije to ta oprema

Pa sta ima od opreme onda ti pise full?
Paaa.. ima klimu i abs esp i tako

To ima svaki danas rijetki izlaze iz tvornice bez toga.

Jel ima navigaciju? Nema.. nije to ta cijena
Jel ima bar bluetooth handsfree? Nema.. kazem vam.

Tu pise da ima full opremu.
Pa jel ima panorama krov? Nema..
Šiber bar? Grijani pretinac, led svijetla? Pepeljaru bar.. Nesto??

Onda koja je cijena za ovo sto ima minus ova oprema koju nema u full..
Najbolje da ti ga dam za besplatno kad nema to sve. Aj bok..




  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.