Jump to content

Nepovratni ventil na crijevo tekućine za šajbu


Alen

Recommended Posts

Ima netko da je to radio?

Scenicu treba 3 prolaza brisača na stražnjem staklu prije nego dođe tekućina, odlučio sam ugraditi nepovratni ventil.

Francuzi i njihovo šparanje...

Kupljena su 2 ventila od toyote, oni crno-bijeli, već smo ih spominjali . Gledam ja to, pokušavam puhnuti kroz njega (u pravom smjeru naravno) i ne otvara se.

Zna netko koliki tlak treba da se ventil otvori i koliko uopće pumpica daje?

Sad si mislim i neke šelne staviti ili barem stegnuti vezicom, da ne bi slučajno od pritiska se skinulo gumeno crijevo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne diraj to. Tek ces napraviti s**nje kad presjeces originalnu instalaciju i onda ti crijevo bude spadalo kada pumpica potjera vodu.

Link to comment
Share on other sites

Neces napraviti nikakvo s**nje.

Radio sam na nekoliko auta i stavljao FIAT nepovratne ventile 25-35 kn ovisno jel Y ili I izvedba.

Izmjeri unutarnji promjer cijevi i onda uzimas ventil koji je 1-2 mm veceg promjera.

Šelna ne treba.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:

Šelna ne treba.

Možda da stavi kap ljepila na spoj ventila i crijeva ?

Ako se zaštopaju mlaznice da ne iskoči crijevo sa ventila.

Link to comment
Share on other sites

Nikad se nisu zaštopale, a ni crijevo nikad nije iskočilo.

 

Po tome bi iskakalo crijevo s mlaznica jer je isti rebrasti prihvat na mlaznici i na ventilu.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ni ja iskustva sa zaštopanim mlaznicama.

Ako treba crijevo iskočiti bolje da iskoči kod mlaznica, jednostavniji je pristup tim spojevima...znači nije loša ideja osigurati spoj ventila i crijeva.

 

Link to comment
Share on other sites

Po preporuci ugradio nepovratne ventile od Toyote, cijena 48kn za 2 kom u ovlaštenom:

03_forum.thumb.jpg.ce75b12a9a4ad3a1c1685084bbc3344e.jpg

Otraga je najbitnije, stavljeno u poklopac prtljažnika, fotka za vrijeme i poslije ugradnje:

01_za_forum.jpg.75ed9924df8d4cdf4af438e590fa09ab.jpg

02_za_forum.jpg.26353e2e209f4bb40f6a25a487998f70.jpg

Ide super na knap, cijev je promjera vanjski/unutarnji cca 7/4 mm, a nipl na ventilu je malo širi.

Naprijed nisam radio fotke, ali crijevo je već spajano negdje na desnoj muldi. Izvadio tvornički nipl i ubacio nepovratni. Kao da je tu crijevo malo mekanije i tanje pa sam stavio dvije plastične vezice iako prije nije bilo.

Sad čekamo kišu najavljenu ovih dana pa ćemo vidjeti kako radi :)

 

 

Edited by Alen
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sjajno! Mislim da ću i ja iste koristiti kada ću slagati pranje farova.

Link to comment
Share on other sites

Ima ih za kupiti na jebaju/aliji dosta jeftino, a i autodijelovi drže svakakve modele. Nisam htio s tim riskirati i uzeo provjereni iako nešto skuplji Toyotin model.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alen said:

Po preporuci ugradio nepovratne ventile od Toyote, cijena 48kn za 2 kom u ovlaštenom:

Sad čekamo kišu najavljenu ovih dana pa ćemo vidjeti kako radi :)

 

zar je tekućina za pranje šajbe tako skupa pa treba čekat kišu? :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Zajebant jedan, sad si zacoprao i poslao mi kišu :)
Maloprije počela. Naravno da je isprobano s tekućinom, ali treba vidjeti da li će se i sada nakon stajanja iscijediti tekućina van iz crijeva.

Link to comment
Share on other sites

zar je tekućina za pranje šajbe tako skupa pa treba čekat kišu? :bigl:
Možda ne želi zašporkati čist auto pa čeka da kiša napravi svoje.
Link to comment
Share on other sites

mogao bih i ja to ugraditi pozadi na sjenik. Vidit ćemo vaše recenzije. Naprijed sam stavio smjer mlaznica u križ, vidio na yubito. Prije mi je uvijek špricalo u ruku brisača ili previsoko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nemaš što razmišljati. Ugradi.

Ispalo super, sad kad pokrenem stražnji brisač voda kreće odmah, a prije je 2-3 puta prošao brisač na suho po stražnjem staklu :jez:

Ne vjerujem niti da na sjeniku 2 bolje radi. Zanimljivo kako je na cliu osjetno bolja situacija nego na scenicu, prije dođe voda otraga iako nije niti tamo baš super timing.

To su sitnice koje zamjeram renaultu oduvijek. Kako sam na Fiatu iz ranih 90-ih mogao imati da kod paljenja stražnjih brisača isti krene sa sekundom-dvije zadrške dok voda ne dođe? Ili kako su se tamo gasila svjetla kad bi izvadio ključ? Nakon prelaska na renault, ne pamtim više koliko puta sam s lagunom II ostao s praznim akumulatorom jer sam zaboravio svjetla - zvučna kontrola naravno nije radila :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je. I ja se sjecam da je na puntu kad si povukao rucicu prvo spricalo po sajbi a onda su se ukljucili brisaci.
A cuj sve je to lova. Racunaju prije ce ti metlice krepati nego kaj se sjetis staviti te male ventile gore.

Link to comment
Share on other sites

pri velikoj brzini bolje je da prvo krenu brisači nego da ti voda zakloni pogled. Sigurnost je važnija od ranije potrošenih metlica

Link to comment
Share on other sites

Ma lako za tu sekundu dve. Tko ne pazi na promet nebu ga to spasilo. Pogotovo je gadno kad mi zadnji brisac na suho grebe uuuh.. nit opere ni nist.. mora bit sajba mokra da brisac klizi. To je konstrukcijska pogreska..
Za prednje ima sa dva izlaza - mercedes je u pitanju.00592ae56a63b6f30eac203866c4075a.jpg2b93c5073f734956e3457249539f9764.jpg66ac4c694aa5d0cee06dca504050d46d.jpg

Zvao sam tokic nemaju to. Il se liku neda gledat. Znaci pase od toyote?
Unutarnji fi crijeva je 4mm..
Treba nac ducan od toyote u zg..

Link to comment
Share on other sites

pri velikoj brzini bolje je da prvo krenu brisači nego da ti voda zakloni pogled. Sigurnost je važnija od ranije potrošenih metlica


Govorimo o prvenstveno stražnjem staklu. Da ti brisač 3x prođe na suho nije baš zdravo za staklo.
Ko šljivi gumice brisača.Na fiatu koliko se sjećam, kasnije je palio samo stražnji brisač.
Naprijed mlaz vode ne smeta pogledu, barem to nisam primijetio. Sc 3 ima one dizne koje bacaju 3 mlaza.
Možda s onim dizama koje rade maglicu bi mogao biti problem zaklanjanja pogleda.
Link to comment
Share on other sites

Ma imaš toga i u lokalnim autodijelovima. Ak imaju tu u ovoj selendri kod mene, naći ćeš sigurno i u metropoli :)

Link to comment
Share on other sites

je, a kojim.. ima servis i dućan toyota, 3-4 u zg, najbliži mi je u dubravi. ostalo samo tokić a u lokalne nisam ušao godinama..

bum probo pronać negdje, makar vidim da vani originali koštaju po 10$ minimalno - komad.. 

a ti si oba platio 6$ što više vuče na cijelu sa ebaya.. hehee..

Link to comment
Share on other sites

Na mojoj fotki ti je račun iz toyote tako da je cijena ta. U lokalnim autodijelovima imaju neke noname ventile, ali ih imaju. S ebayom se nisam zafrkavao. Meni je jedini toyota servis u županiji 15km od kuće, a ti u zg imaš 3 na manje od toga :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.