Jump to content

Nepovratni ventil na crijevo tekućine za šajbu


Alen

Recommended Posts

bum išo pitati, ak imaju to, ali brijem da cijena nije 20kn po komadu..  valjda rade u subotu..  bum vidio.

On 18. 09. 2019. at 17:41, mata73 said:

Neces napraviti nikakvo s**nje.

Radio sam na nekoliko auta i stavljao FIAT nepovratne ventile 25-35 kn ovisno jel Y ili I izvedba.

Izmjeri unutarnji promjer cijevi i onda uzimas ventil koji je 1-2 mm veceg promjera.

Šelna ne treba.

 

 

a gdje si našao te ventile za fiata? sjećam se da sam na puntu imao to..

 

46412110.jpg

a gle ovoga.. preko 1000€

https://www.ebay.ie/itm/WINDSCREEN-WASHER-JET-3-WAY-VALVE-FOR-FIAT-MODELS-NEW-/232328752915

Link to comment
Share on other sites

nema Tokić, bio, zvao..

možda autocommerce, da..

ali bolje paše ovaj od toyota sa linka gore.. 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

bio u Toyoti u dubravi, ima al nema,  zapravo nikad nisu imali i treba naručit, čekat 7 dana i platiti unaprijed, nije mi se dalo zezat s tim, lokalni dućani nemaju, u dubravi neki lik autodijelovi dado, kaže nema, al pokažem mu sliku i link i veli lik to je isti proizvod. sve toyote ga imaju i kinezi jedini štancaju  te ventile za sve toyote na svijetu, nema dve tvornice, jer stroj koji radi te pimpeke košta 50 000$ i nikome se nebi isplatilo da ga kopira. možda je veli razlika u materijalu ali u to sumnja..

tak da sam naručio 4 komada za 4 eura pa bumo vidli..

https://www.ebay.com/itm/4-Wiper-Washer-Windshield-Check-valve-For-Toyota-Lexus-Scion-8532126020-WS/193126371566?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 28. 09. 2019. at 21:13, ivan.martinko said:

bio u Toyoti u dubravi, ima al nema,  zapravo nikad nisu imali i treba naručit, čekat 7 dana i platiti unaprijed, nije mi se dalo zezat s tim, lokalni dućani nemaju, u dubravi neki lik autodijelovi dado, kaže nema, al pokažem mu sliku i link i veli lik to je isti proizvod. sve toyote ga imaju i kinezi jedini štancaju  te ventile za sve toyote na svijetu, nema dve tvornice, jer stroj koji radi te pimpeke košta 50 000$ i nikome se nebi isplatilo da ga kopira. možda je veli razlika u materijalu ali u to sumnja..

tak da sam naručio 4 komada za 4 eura pa bumo vidli..

https://www.ebay.com/itm/4-Wiper-Washer-Windshield-Check-valve-For-Toyota-Lexus-Scion-8532126020-WS/193126371566?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Jel ti stiglo s e baya? Ako je kakvi su, jel služe svrsi?

gledam ima na aliju 2 komada za 3,5 dolara pa bi i ja ugradio na Scenica jer kad izvrti dva kruga po suhom staklu prije nego krene tekućina uništava zadnju metlicu brisača, a i staklo kad suha guma struže po njemu.

Link to comment
Share on other sites

dobri su, radili po zimi i sada.. prvo šprica pa onda briše, ili istovremeno, ali nikad ne briše na suho..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gdje si ventil montirao, na crijrvo kod brisaca ili kod posude?

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Meni stigli ti od toyote i sad jos gore. Treba mu 5 sek dok probije mlaz. Probao dam puhati u ventil, ali ja nemam toliko snage da zrak prođe. Ide govno u smece, samo sad moram smisliti kako povezati prekinuto crijevo.
I da, nisam povrijesio smjer ima strelica


Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@frenchkey

Da ti nije pumpica oslabila? :)

Imaš u bilo kojim autodijelovima spojnicu za ta crijeva.

Ne možeš napuhati, dosta je jaka opruga unutra u ventilu, ispravan je ventil.

Kod mene rade uredno već godinu dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lakše mi je ovo skinut nego mijenjat pumpu. Možda lak i probušit svrdlom da ne tražim spojnicu

Link to comment
Share on other sites

Svrdlom razdrobiš unutra oprugu i mehanizam pa ti onda to i plastična špena ode i začepi mlaznice :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojedobno rastavio jednog da vidim kako izgleda. Unutra je klizni valjak koji na jednom kraju ima neku silikonsku gumicu, a na drugom je nataknut na oprugu. Opruga veličine kao ona od penkala. Cijela skalamerija iznutra izgleda kao oni stoperi za vrata od ormara koji se u rupu u okviru montiraju.

Sve skupa zavareno/zalijepljeno po rubu, nema otvaranja. Izvana naoko ne vidim razliku između tih od toyote i kineza s ebaya, ali sam nekako sigurniji kad kupim ove s imenom 🙂

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Imam jos 2,mislio i naprijed ztavit, tako da ce jedan pod noz ili svrdlo

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24. 09. 2019. at 6:33, Alen said:

To su sitnice koje zamjeram renaultu oduvijek. Kako sam na Fiatu iz ranih 90-ih mogao imati da kod paljenja stražnjih brisača isti krene sa sekundom-dvije zadrške dok voda ne dođe? Ili kako su se tamo gasila svjetla kad bi izvadio ključ? Nakon prelaska na renault, ne pamtim više koliko puta sam s lagunom II ostao s praznim akumulatorom jer sam zaboravio svjetla - zvučna kontrola naravno nije radila :)

Hehe, možda si imao iza odostraga u prtljažniku rezervar sa motorićem kao Yugo 45, 55... pa je crijevo bilo blizu i kratko...😂🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 22. 09. 2019. at 15:40, frenchkey said:

mogao bih i ja to ugraditi pozadi na sjenik. Vidit ćemo vaše recenzije. Naprijed sam stavio smjer mlaznica u križ, vidio na yubito. Prije mi je uvijek špricalo u ruku brisača ili previsoko

sorry kaj quotam stari post, ali kak si točno stavio da mlaznice bacaju u križ? jedna prema drugoj pa im se mlaz spaja u jedan ili kak? koji je link na youtube?

 

thanks.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.