Jump to content

Laguna II - Vozačeva vrata se ne zaključavaju na daljinski


MB104

Recommended Posts

Pozdrav!

Prijatelj mi ima Lagunu 2, 2001. 1.6 benzin te nema ključ nego karticu.

Naime, kad zaključava vrata preko kartice, zaključaju se sva vrata (čak i peta) osim vozačevih. Vozačeva vrata mora zaključati tako što izvadi fizički ključ iz kartice te zaključa bravu.
Ali nakon što otključa ponovno sa karticom, otključaju se sva vrata, uključujući vozačeva.

Auto je stajao nekoliko mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

Da li mu nešto ruži u bravi kad pokuša zaključati na daljinski?

Najvjerojatnije je puko zupčanik u bravi koji zaključava bravu.

 

Evo ovdje upute kako skinuti bravu, otvoriti ju, gdje kupiti i kako zamjeniti taj zupčanik.

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/44436-laguna-ii-skidanje-brave-vozačevih-vrata/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plastični komad u bravi vozačevih vrata. Ako ima dara za raskopavanje brava može ga sam promijeniti. Obično simptomi počinju krčanjem dok se auto zaključava/otključava da bi nakon određenog vremena vrata ostajala otključana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam puno!

Kaže da mu se u bravi apsolutno ništa ne čuje.

Link to comment
Share on other sites

Evo kaže sada da njih niti ne zaključa niti otključa. Radi isključivo fizički ključ.

Link to comment
Share on other sites

Brava je napravljena tako da fizički ključ može zaključati/otključati neovisno od elektrosustava koji svi koristimo preko daljinskog i centralnog. 

A da li mu brava dobija napon? 

Da nije negdi neka žica u prekidu ili je možda eletromotor crko? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo i ja primjetio da mi ne zaključava vrata od suvozača

Nema nikakvih zvukova, moram se primiti posla

Hvala na stručnom objašnjenju i na linku gore

Javim kako sam sredio problem

Iako nema ništa za ukrasti, nije poželjno imati otključan auto

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.