Jump to content

Kako ste zadovoljni Talismanom


andrej2019

Recommended Posts

21 minutes ago, dizna said:

Ma ovaj je neka jebena muljaža, pa pogledaj samo intervale servisa, u mjesec dana napravi po 10tkm, a negdje po 5 mjeseci ne napravi ni 20tkm, pa malo gore, malo dolje...

*ebo me pas ak se na tom autu nije skidala kilometraža prije svakog servisa pa su se malo zaigrali.

28.08.2017. I 25.07.2018 ti nije napisao što je rađeno a ima interval, vj pol auta promjenjeno, a vidi se da je i 25.07.2018 nešto sastrane napisano pa korektirano.

A nije ti te datume ništa napisao jer je tada skršen i nakon toga idu izmjene većih djelova karoserije i drkaju po motoru i ostalom

Obje osovine, oba branika, zglob volana, prednja osovina, motor ma taj je razbijan i slagan nekoliko puta, to samo što su napisali, a tko zna što je tad još mjenjano.

Ovo je krajnje neprofesinalno od ovlaštenog na ovaj način davati informacije i tak rukom pisati, može ti napisati što hoće i kak hoće. Ja sam za svog dobio za svaki datum kad je bio u servisu izlist iz sustava na kojem je po kataloškom broju vidljivo što je točno mijenjano i svaki servis je pisalo koliko je sati rada utrošeno, jebene gumice od par kuna su upisane da su promijenjene. Upises na google kataloški broj i izbaci ti što je mijenjano.

Neznam uopce dal su mi to smjeli dati ali eto dobio sam...

Jel taj auto auto kuće prodaje ili fizikale osoba?

Ovo sam dobio od ovlascenog sto ostavljam sliku u Nisu uz 3 promene cene krenuvsi od 700 rsd, preko 900rsd, da bi mi na kraju rekli 500 rsd ako ti ne treba racun 🤣🤣🤣

Navodno su mi rekli da ove stavke sa kodovima ne mogu da vide sta je u pitanju jer je to radjeno u garantnom roku, a ovo mi je pisala neka zena iz tog ovlascenog u Nisu, rekao bih sa malo slabijim poznavanjem sta je radjeno, r. servis mi je ubacivala kao mali servis... 

Inace, auto je sa auto placa koji zvanicno posluje, i navodno daju garanciju na 3 god ili 45.000km, postavicu link ka oglasu, nadam se da nije protiv pravila, ako jeste obrisite. Ostavicu i broj sasije pa ako je neko u mogucnosti da vidi o cemu se ovde radi, bio bih zahvalan. Broj sasije je VF1RFD00356219504, proveravao sam auto na carvertical, nista zivo nema od informacija tamo sem da je bio u francuskoj na pocetku. Ocigledno da ovde mnogo toga smrdi od samog pocetka, mada ako bih ocenjivao auto na osnovu 10ak min voznje i razgledanja deluje perfektno ali... 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15667126/renault-talisman-16dci-intens

IMG_20200620_164428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma mogu oni sve vidjet, mislim da ne mogu samo u kojem servisu je odrađen servis, ali sve ostalo se vidi, samo im se neda zajebavat i ici gledat i uspoređivat što svaki kataloški broj je, odnosno koji dio je mjenjan...

Neznam stari, na tebi je odluka...

Link to comment
Share on other sites

Ma mogu oni sve vidjet, mislim da ne mogu samo u kojem servisu je odrađen servis, ali sve ostalo se vidi, samo im se neda zajebavat i ici gledat i uspoređivat što svaki kataloški broj je, odnosno koji dio je mjenjan...
Neznam stari, na tebi je odluka...
Toliko mi se svidja taj model i auto ostavio perfektan utisak ali prednji branik i letva volana u paketu ne ostavljaju dobar utisak da je bilo nesto sitno, mada mi je ova u ovlascenom napomenula kao da nije nista drugo radjeno sem toga, trazio sam po netu i video da po mnogima ako se menja letva volana i prednji branik uglavnom veruju da je bilo ozbiljnijih havarija sa autom, e sad ko ce ga znati, mislio sam da cu ovlascenom dobiti makar neke detaljnije podatke, ali mrka kapa...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28.08.- 49.000km,
31.08. - 32.000 km
Pa onda punih 40.000 km ništa.
Koliko često je bio u servisu rekao bi da je točio kod njih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28.08.- 49.000km,
31.08. - 32.000 km
Pa onda punih 40.000 km ništa.
Koliko često je bio u servisu rekao bi da je točio kod njih
Vozio u rikverc [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ne znam kako je moguca ova greska, ali ocigledno se nesto muljalo...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

28.08.- 49.000km,
31.08. - 32.000 km
Pa onda punih 40.000 km ništa.
Koliko često je bio u servisu rekao bi da je točio kod njih

Gle moguće i da je greška pa je upisano 32.000 km umjesto 52.000

A što bi imalo logike jer je redovan napravljen na 49tkm i sljedeći na 79tkm a između ta dva servisa je ta cifra od 32tkm, a moguće zapravo da je 52tkm

Samo nagađam, jer ak zajebeš i krivo uneseš u sustav npr kilometre više nema ispravljanja, jer ako ima onda je sve u malo većoj banani i sve se onda dovodi u pitanje kao nevjerodostojno jer je podložno manipulacijama

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, icanik88nis said:

Moram da napomenem da sam auto probao bio nekih 10ak min, utisak unutra je na primer u poredjenju s octaviom i 508icom iz 2015te kao da je 3 klase iznad njih, menjac menja bez greske ikakve, e sad to menjanje dihtunga glave, pise da je bilo zbog curenja ulja na 32 000km, ali je posle toga stigao do 180 000 km, ubrzava perfektno bez stucanja, utisak koji sam stekao u tom testu jeste da je auto bez greske, svestan sam da bih ga sutra tesko prodao, ali definitivno planiram da ga vozim narednih 6-7god...
Neke brige ovako na prvu su mi, koliko je motor isti kao na pocetku posle tog dihtunga glave i da li to moze da znaci da sam sada miran, jer je posle toga presao nekih 150 000, taj edc koji perfektno radi u praksi, koliko je pouzdan inace i ta zamena prednjeg branika koliko vidim isla je sa letvom volana, da to nije znak da je bila neka veca havarija? Rekli su mi inace da je menjan samo branik i letva tada...
Inace, iscitao sam@andrej2019 iskustva, verovatno se desi neki defektan primerak, ali koliko se secam iz teksta nisi imao nekih ozbiljnih problema sem "sitnica" koje su ti smetale...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Imao sam jedan problem sa senzorom stop&start, nisu gresku mogli naci skoro 2 mjeseca. I nekakvo crijevo se zaštopalo koje ide valjda na EGR.

Cesto mi se pali ventilator nakon vožnje te smrdi na paljevinu. Nije mi to baš dobar znak.

To su problemi koje nisam stigao opisati opsežno, već evo samo ukratko. Koštalo me živaca,  stalno uzimaj godišnji ili neplaćene sate. Pa di je gorivo, di je vrijeme utrošeno na cekanje,voznju itd itd..

Kao kompenzaciju su mi dali 10 posto popusta na idući servis... strava...

Prelijep ali... eto...

Link to comment
Share on other sites

Gle moguće i da je greška pa je upisano 32.000 km umjesto 52.000
A što bi imalo logike jer je redovan napravljen na 49tkm i sljedeći na 79tkm a između ta dva servisa je ta cifra od 32tkm, a moguće zapravo da je 52tkm
Samo nagađam, jer ak zajebeš i krivo uneseš u sustav npr kilometre više nema ispravljanja, jer ako ima onda je sve u malo većoj banani i sve se onda dovodi u pitanje kao nevjerodostojno jer je podložno manipulacijama
Kad razmislim, moguce je da je greska, mislim ovo je realno prilicno velika km da bi neko mutio, plus je to bilo u Francuskoj, da je u Srbiji ne bi me cudilo, 10.8.17 je na na 49.856, 28.8.17 isto na 49.856, a 31.08.17 bi moglo biti na 52.320, ali postoji opet km koja ide nazad, tipa 13.07.18 103.256 pa onda oko 105k km krajem jula 18te i onda 8.8.2018 opet 103.256...
Sve u svemu hvala Vam puno ljudi na pomoci, kako stvari stoje najverovatnije cu preskociti ovaj auto...
Ako ga kojim slučajem uzmem, zalicu vam se ako se zajebem [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, icanik88nis said:

Kad razmislim, moguce je da je greska, mislim ovo je realno prilicno velika km da bi neko mutio, plus je to bilo u Francuskoj, da je u Srbiji ne bi me cudilo, 10.8.17 je na na 49.856, 28.8.17 isto na 49.856, a 31.08.17 bi moglo biti na 52.320, ali postoji opet km koja ide nazad, tipa 13.07.18 103.256 pa onda oko 105k km krajem jula 18te i onda 8.8.2018 opet 103.256...
Sve u svemu hvala Vam puno ljudi na pomoci, kako stvari stoje najverovatnije cu preskociti ovaj auto...
Ako ga kojim slučajem uzmem, zalicu vam se ako se zajebem emoji16.png

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Gle nemoj se zamarati sa tih par tisuća u mjesec dana, jer zna se dogodit u servisu da dodeš i treba zamjena 3 stvari na autu s tim da 2 dijela imaju na lageru a treći naručuju, i onda ti zapišu km kad si došao i kad su ti odradili ove prve dvije stvari i pošalju te doma da dodeš za dva tjedna dok im stigne treći dio. Realno ovaj lik u 2 tjedna napravi 2-3tkm bez problema i onda nakon 2 tjedna dode opet u servis na ugradnju trećeg dijela a stručnjaci u servisu ga normalno ne pitaju za stvarno stanje kilometara nego upisu kilomtražu od prije 2 tjedna. 

Zbog toga imaš dva puta 103.256 km

Nadam se da si skužio poantu 😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A možda je kilometraže pravio dok je bio ispravan a ovaj period gde kilometraža stagnira visio u servisu :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hahah j**e ih što se stalno kvari pa malo malo moraju ponovo skidat... jer mora u ovlašteni....

Link to comment
Share on other sites

Heh, Znao sam da je Bancom..

Nego, upravo si potpisao kaznu Krunicu iz Nisa. Te podatke ti nisu ni smeli reci, a ne odstampati.

Ono sa 32300 km je greska, vidi se da je pogresno uneto. Po ovome jedino sto budi paznju je rad oko motora, ali to se moze podvesti pod fabricku gresku, poznatu kod 1.6 dci motora - poklopac lanca.

Ovo drugo je sve ok, farbanje branika prednjeg i zadnjeg je glupost, ko je bio u Francuskoj, i video kako oni voze, zna o cemu pricam. Nacija idiota za volanom, da ne uvredim idiote.

Ja ne bih dao 12.000 evra za renault koji je presao 180.000 km. Pogotovo ne 1.6 u tom autu. Ima boljeg izbora za te novce, mozda cak i u tom godistu i segmentu.

Proveri da nema fiktivnu fakturu, ako ti se bas toliko svidja.

 

Link to comment
Share on other sites

A zasto bi bogati autokuca dobila kaznu, ako je vlasnik (auto kuca) bio prisutan!?

Pa za svoj vlastiti auto mogu traziti sto hocu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

IMG_20170303_202822.thumb.jpg.ff8e020ed6d80b0315652541cb8e10eb.jpg

Moja zelena naljepnica. Za ulazak u ekološku zonu (Umweltzone) treba naljepnica (Umweltplakette) bez obzira na tablice odakle vozilo dolazi. Košta 4.90 eura na bilo kojoj stanici za tehnički (TüV ili Dekra) treba samo prometna da vide model, godinu gorivo i potvrde CO2. Ne radi se nikakav test.

Link to comment
Share on other sites

Da, uvoz je i mijenja ga za Mercedes Viano ili slicno

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@andrej2019
A reci mi druze koliko ti trosi pri 120 kmh, 130 kmh i u gradskoj kreni stani voznji?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24. 06. 2020. at 15:57, icanik88nis said:

@andrej2019
A reci mi druze koliko ti trosi pri 120 kmh, 130 kmh i u gradskoj kreni stani voznji?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Moram provjerit točno pa ti javim. :)

Link to comment
Share on other sites

Moram provjerit točno pa ti javim. [emoji4]
Vazi, hvala puno :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 21. 06. 2020. at 8:27, vip3141 said:

A zasto bi bogati autokuca dobila kaznu, ako je vlasnik (auto kuca) bio prisutan!?

Pa za svoj vlastiti auto mogu traziti sto hocu.

Mozes za svoj, ne mozes za auto koji se ne vodi na tebe. Ako se raspitujes za auto koji se vodi na nekog drugog, potrebna je pisana saglasnost vlasnika ili njegovo prisustvo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav svi, čitajući ove komentare nisam preoptimističan za Talismana, ali toliko me bode u oko da ne mogu pitati. Trenutno sam vlasnik Lagune 1.5 dci 2011. godište sa 200k na satu i naravno jako sam zadovoljan. Planirao bih ju unaprijediti u Talisman, ali više nisam siguran. Našao sam da ima neki uvoz iz Francuske i relativno okej cijena, pa ako bi netko htio podijeliti svoje mišljenje prije nego što potegnem do Varaždina. Unaprijed hvala :)

https://www.index.hr/oglasi/renault-talisman-1-5-dci-110-ks/oid/2602677

Link to comment
Share on other sites

Get a fix. Vozi tu lagunu i uživaj, Talisman nije ni blizu s kvalitetom i pouzdanošću. 

Link to comment
Share on other sites

1.5dci je po meni za megane ali ne i za talisman-a, i jos sa tim edc mijenjacem mislim da i nije neka sreca.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.