Jump to content

Ode boja


Kikač

Recommended Posts

Bok, na klijanduri se pocela skidat boja i to nekako cudno. Mislim da uzrok nisu vremenske neprilike (barem ne u kratkom roku - 3 god. sto je kod mene) vec mislim da je prosli vlasnik to prepravljao iz qrca. Jeste li imali slicno iskustvo? Koliko ce se to ljustiti? Ne preostaje mi nista nego novo lakiranje 😞

IMG_20191103_141611.jpg

IMG_20191103_141605.jpg

Link to comment
Share on other sites

Puncu na Meganu iz 2001 je krov isti takav, jos gori. Crven je Megane pa se jace vidi. Namjerava lakirati i to ti je jedino rijesenje. Ovo s folijom je bacanje novaca. Njemu je iz mjeseca u mjesec sve gore. Moze biti svasta uzrok. Los rad, starost, ostecenje od kamnecica. Meni je slicno pocelo kod zadnjeg desnog kotaca na rubu stranice. Morat cu to popravit....

Link to comment
Share on other sites

Ma kita to vam sve tvornicki.... svima ode krov na renolu prije ili kasnije... Pa nadalje hauba itd.... Pisao sam vec prije da je lak na renolu za k... limar mi pričao... Pogotovo na klijačima...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, macan said:

Ma kita to vam sve tvornicki.... svima ode krov na renolu prije ili kasnije... Pa nadalje hauba itd.... Pisao sam vec prije da je lak na renolu za k... limar mi pričao... Pogotovo na klijačima...

Imao Clia 2 u obitelji, nov iz štarkelja 98g. i od nas je otišao 2011.g bez ikakvih pucanja laka i slično... 

Auto je bio garažiran i redovito pran i održavan i mislim da je to jedini razlog zašto se lak nije ljuštio

Link to comment
Share on other sites

Mojemu je trebalo preko 10g da se lak na krovu počne ljuštiti. Garaže nikad vidio, redovno seru galebovi po njemu, operem kad stignem. Toliko o tome da je lak na renaultu loš.
S druge strane, nova hauba farbana u ovlaštenom nakon manjeg udara izljuštila se nakon 3 godine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Ma kita to vam sve tvornicki.... svima ode krov na renolu prije ili kasnije... Pa nadalje hauba itd.... Pisao sam vec prije da je lak na renolu za k... limar mi pričao... Pogotovo na klijačima...

Imali smo dva Clija II u obitelji kroz 17 godina i lak je bio odličan, a to potvrđuju i drugi ljudi koje poznajem i voze baš Clija II/Storiju, ali i druge Renaulte od kojih podosta njih nije garažirano. Tako da mi ovo što si napisao baš i nije jasno.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macan said:

Ma kita to vam sve tvornicki.... svima ode krov na renolu prije ili kasnije... Pa nadalje hauba itd.... Pisao sam vec prije da je lak na renolu za k... limar mi pričao... Pogotovo na klijačima...

Meni top... na twingu i rumunjki.

Treba auto odrzavat i prat 2x tjedno.

Tak ja radim, da ne pricam da treba kozu cesto mazat i unutrasnjost bar svaki drugi dan usisat.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zrmi RS said:

Ovo s folijom je bacanje novaca. 

Meni je na golfu mk3 sa krova se počeo ljuštiti prozirni lak. Doslovce miniwash i sve skinuo, tj nekih 95% koliko je išlo. Zalijepio crnu foliju i vozio tako skoro 2 godine i 120k km. Folija ista kao prvog dana. U pitanju je bio trula višnja. Cijena je bila prijateljska nešto smiješno. Kolega radi sa folijama pa sam skemijao nešto. Uglavnom nije sigurno 10 godina kao lak ali par godina pomaže.

Link to comment
Share on other sites

A nis vidjet cu kakav bude budzet na ljeto. Koliko znam tehnicki prolazi, barem dok se cijeli ne oljusti

btw, hauba mat crna?:bigl:

Edited by Kikač
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.