Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

evo jedno pitanje za diskusiju.

gdje točite gorivo, na kojim pumpama?

vrlo sam sumnjičav prema kvaliteti goriva u nas, pa me zanima vaše mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Crodux, eurosuper 95. 

Kad sam imao Megana - eurosuper 100 isto Crodux

i nikad nisam nikakvih problema s motorom.

Link to comment
Share on other sites

Najčešće najbliža benzinska kada mi se upali rezerva. U kojoj sam državi i koja benzinska to me puno ne zamara. Izbjegavam jedino seoske benzinske na kojima dnevno prođe 3 traktora i one koje izgledaju da će se raspasti. U tom slučaju stanem i pogledam gdje je prva dalje.

Do sada nikada sa ničim problema zbog goriva. Od vanbrodskih motora preko skutera do auta. 

I uvijek ista potrošnja... U uvijek preporučeno gorivo eventualno preporučeno + aditivi. Kako vozim na plin koji ima 112-114 oktana a troši ga više nego benzina i isto ide onda neću ni pokušati gorivo sa 100 oktana. Moji auti ti ne trebaju.

Link to comment
Share on other sites

U Hrvatskoj mi svejedno, ali nekako 9/10 puta završim na Ini. Kad sam u Austriji u gradu, onda pogledam online gdje je i kada jeftinije gorivo pa tada i tamo točim, kod njih se u toku dana mijenjaju cijene goriva pa se isplati potražiti. A što se kod nas nekih problema sa gorivom tiče, nikad ih do sada nisam imao.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Iskljucivo na croduxu eurodiesel maxpower, nikad nikakvih problema. Ako imas croatia osiguranje trazi kod njih karticu i imas jos 30 lipa po litri popusta do 400 kn godisnje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Točim gdje stignem, odnosno koja mi je crpka u određenom trenutku najbliža.

Link to comment
Share on other sites

Nikad ne cekam rezervu. Rezervoar cim padne ispod pola tocim do vrha.
Jedino mi je ina u kvartu i to 2 komada u 3 km.
Za vikend idem u dubravu pa ponekad dodjem na crodux, lukoil, petrol.
U dalmaciji, slavoniji itd nekak izbjegavam inu. Gadjam crodux, tifon, petrol.
Eurosuper 95. Nikakve razlike nisam uocio.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, CRN11 said:

Točim iz kanistera, pojma nemam od kuda je gorivo :D

 

Me to 😂 

Inače Tifon kad nem u kanisteru.

Edited by tino
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ina u VG u 90% slucajeva, tocim svakih cca 300-350km do vrha.. do sad nisam imao problema, nadam se da ce tako i ostati 😆

Link to comment
Share on other sites

Točimo isključivo na Croduxu,Eurodiesel Maxpower.

Dok smo Corsu imali točili smo na Petrolu i INI...i kad smo kupili Lagunu također počeli isto na Petrolu i Ini. Uz Croatia osiguranje dobio karticu za popust,kasnije probali na na Croduxu i smanjila mi se potrošnja. 90% vremena vozi supruga,znaci isti stil vožnje,sve isto...a potrošnja manja.

Tako da samo Crodux,uvijek do čepa i mir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, možda sam ja lud, možda sam munjen a možda i picajzla, na ini u Croduxu maxpower auto ide fluidnije nego na apiosu...nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

Ja znam jednu u Brodu...nigdje drugdje nisam ih vidio...

Link to comment
Share on other sites

Kako ostvariti popust 30 lp na gorivo? Imam policu Croatia osiguranje i kak to ide, dodjem na pumpu i trazim ih karticu?

Link to comment
Share on other sites

Na na pumpi...odeš u Croatia osiguranje...od njih tražiš.

 

I za par dana ju dobijes kući sa popisom gdje sve ostvarujes popuste s njom,Crodux je samo jedna od hrpe navedenih mogućnosti.

 

 

 

https://www.crosig.hr/hr/kampanje/dobra-prilika/

 

 

Evo pise da mozes i preko neta se registrirati.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14. 11. 2019. at 23:09, hahavac said:

Ina u VG u 90% slucajeva, tocim svakih cca 300-350km do vrha.. do sad nisam imao problema, nadam se da ce tako i ostati 😆

Zašto uvijek do vrha, ima neki razlog, ili?

Link to comment
Share on other sites

Valjda kak se kome svidja. I ja tocim do cepa i nikad ne spustam puno ispod pola (osim ak sam na autocesti)
Navodno bolje radi pumpa goriva i plovak ako su bolje potopljeni gorivom.. dulji zivotni vijek ima.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, shorva said:

Zašto uvijek do vrha, ima neki razlog, ili?

Cisto zato jer vise volim imat pun auto nego ga vozit do rezerve, kao sto @ivan.martinko kaze, ne spustam puno ispod pola 👍

Link to comment
Share on other sites

Mi točimo do vrha iz navike...pošto imam prvi Crodux u Đakovu,onda se toči do vrha jer mi se ne isplati vozati bezveze za 100kn goriva...i ne moramo razmišljati jel ima dovoljno goriva u autu.

Link to comment
Share on other sites

ma me, bolje svaki dan po 5 banki tocit... da prividno imas love [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

samo crodux...

a ovo od cro osiguranja je SMJEH...400kn GODISNJE placem e...da je mjesecno ok...ali 400kn ode mi u par dana jbt...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.