Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Ja potrosim 350 kn mjesecno na benzin za svoje potrebe i jos toliko za posao gdje dobijem 2 kn po km..
Oko 1000 km mjesecno vozim.
Benzin je 10 kn, sa crodux & CO popustom je 9.70, znaci usparam oko 20 kn mjesecno.. da upitno je to sve..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dosao do računice da bih trebao godišnje napraviti 23 750km da bih potrošio tih 400kn...kad racunam sa prosječnom potrošnjom od 5,6L koliko kaze BC.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stanky069 said:

Natankaš 1333 litre u par dana???
Sta vozis ti??

potrosim odoka 120-130 litara tjedno...

gdje si ti izvukao 1333???

Link to comment
Share on other sites

Pa 0.30kn je ušteda po litri sa karticom...i da bi potrošio tih 400kn popusta trebas natankati 1333L.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

aha, ja sam skuzio da imas 400kn goriva dzabe, dakle npr 3/4 tanka i onda poslije tko te sisa...

Link to comment
Share on other sites

Ma ne... svaka litra koju natočiš je jeftinija za 0.30kn kad provučeš karticu... I imas pravo peglati popust do 400kn...znači na 1333L dobiješ popust.

Ima još hrpa nekih trgovina/firmi gdje imas pravo na neki popust,ali to me nije zanimalo pa ni ne znam ništa o tome.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

korektno bi bilo kad bi litra 100tke bila 7kn, a litra nafte 5,5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eurodiesel plavi je 5.39kn,nasuo bas jucer 115L u karnistere,pa onda elektricnom vodenom pumpom tocim u mali plavi traktorcic. ;)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ruske said:

korektno bi bilo kad bi litra 100tke bila 7kn, a litra nafte 5,5

Stari, ja pričam o popustu koji ti daje CO...A ti o skroz drugom

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dario radić said:

Eurodiesel plavi je 5.39kn,nasuo bas jucer 115L u karnistere,pa onda elektricnom vodenom pumpom tocim u mali plavi traktorcic. ;)

Samo ti toči dok te ne sondiraju.. znam ih nekoliko koji su tako bili pametniji od drugih pa su na kraju plakali

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fend dok je radio za inu, doma u garaži par bačvi od 200l, svaki dan kad se vraćao doma istočio el. pumpicom pun rezervoar iz auta u bačvu, drugi dan na rezervi na posao i tako dan za danom. Pravi dizel, ne plavi [emoji4]
A bilo je i likova koji su prodavali tako na bačve.
Iz te firme curi gorivo na sve strane [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, laci said:

Samo ti toči dok te ne sondiraju.. znam ih nekoliko koji su tako bili pametniji od drugih pa su na kraju plakali

I onda kaj,pretvorimo to u kaznu zatvora ili dobrotvoran rad i svi sretni.Nebi rekao da sam pametniji,nego samo snalazljiviji.Drzava nas krade na svakom koraku i naplacuje poreze i namete.Ako Sanader nije kriminalac,onda se ni ja ne smatram.Nisam nikome ukrao,otudjio ili slicno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede, ali ta izlika "drugi kradu pa zasto ne bi i ja" je toliko jadna da ne znam kako ju uopce iole normalna osoba moze koristiti...

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

A koja si ti to moralna vertikala da nekog prozivas normalnim ili nenormalnim?

I kakve su to fore bez uvrede,ali vrijeđam te???

 

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Bolje da si oglasio silencio stampa..

ovako samo toneš sve dublje i dublje :farmer:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da,jako me to brine,necu moc spavat radi forumskih komentara...

Ovaj forum je tak i tak davno otisao u krasan,sve neki mudrijasi,moralne vertikale i veliki internet mehanicari.Svaka cast iznimkama,ali prateci to ovak sastrane,sve sto se kosi sa idealnim prozovu te idiotom.Nedo bog da nemas premium gume,popisujes troskove ili imas skuplji auto od prosjeka,odma komentari ti si lud,od kud tebi to i slicne fore...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dario radić said:

A koja si ti to moralna vertikala da nekog prozivas normalnim ili nenormalnim?

I kakve su to fore bez uvrede,ali vrijeđam te???

 

A sta da ti velim, meni nije normalno da se odrasla osoba pravda preko drugih... I ne moram bit nikakva moralna vertikala da bih to rekao.

 

A i ne volim tu "kulturu krimanal" koja se kod nas njeguje pa sam morao malo prokomentirat jbga, bilo je jace od mene.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nebi mogo voziti na zabranjeno gorivo. Nebi mogo spavat, ko da vozim trajno bez vozacke ili svaki dan pijan ili neregan i neispravan auto, isto bi mi bilo, jednostavno nebi to mogao, koliko god siromasan bio. Ima ljudi koji to mogu, cigani vjerojatno voze svi tak, a ima i ljudi koji krse namjerno propise i zakone. Zato nam je takva drzava. Kakav narod takva drzava. Pametni bjeze odavde. Nista cudno..

Ne radi se o moralu nego o zakonu, kao i kod dpf off. Dakle to je protuzakonito.

Bez obzira hoce li neko biti uhvacen ili kaznjen, prekrsaj je prekrsaj, kazneno djelo je kazneno.

Mislim da junak danas je onaj koji postupa ispravno u ovom kaosu a ne protuzakonito i jos se hvali s tim javno. Na forumima ima murije pa eto pametno je ako vec krsis zakone, ne hvalit se time. Ako ne radi drugih, onda radi sebe. Šuti i toci kaj hoces, mozes se i popišat u rezervoar.. bude iza tebe manje nox-a..

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jeste se uzrujali decki..ja mu uopce ne zavidim. Ak je u situaciji da mora tociti obojeni dizel u auto , nek si pomogne ak drugacije nemoze.

Link to comment
Share on other sites

Meni su veci problem ovi koji voze na loz ulje. Takve bi trebalo po kratkom postupku udaljiti iz prometa, oplesti po novcaniku i 6 mjeseci zabrane upravljanja b kategorijom.
Pa ce se nauciti. Smrde, dime, prolaze na tehnickom (dok mene na tehnickom j**e zbog led pozicija). 

A to sto koristi plavi dizel i vozi vw-a - to ide na njegovu sramotu. O zakonu necemo, jer dokle god su Kamenicki, Primorac i ovaj kmet iz Splita na motoru, na slobodi - tu nema mjesta niti govora o zakonima.
O kakvim zakonima vi pricate? Covjek poubija ljude na Bologni i sece gradom slobodno i kreativno.

Jedino sto mene zanima koliko je plavi dizel stetan za vitalne dijelove automobila i kako se to moze reflektirati na trziste vw poluproizovda koji imaju prenapuhanu cijenu na HR trzistu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posto on ima moderni CR motor, da li to znaci da plavi dizel je isti kao i eurodizel? Samo je obojan u plavo? A aditivi?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.