Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Ma nikad nisam te premium goriva točio, a uvijek su se kotači okretali, bez problema na autu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, CRN11 said:

Ja se bojim ove Grete i njenog pogleda...

Kad je išla na skupštinu UN u New York Putin joj je rekao da je trebala ići jedrilicom ako joj je stalo do ekologije 😁

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Sad bas bio na Petrolu gdje imaju samo qmax diesel i benzin i ostaje sve isto, i dalje budu goriva s aditivima bez obzira na cijenu.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dizna said:

Sad bas bio na Petrolu gdje imaju samo qmax diesel i benzin i ostaje sve isto, i dalje budu goriva s aditivima bez obzira na cijenu.

I ja sam točio maxpower dizel do čepa, CO popust 30 lipa vrijedi.

Na Croduxu.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

On 17. 10. 2021. at 19:44, macan said:

Ma nikad nisam te premium goriva točio, a uvijek su se kotači okretali, bez problema na autu.

Potpis na ovo. "Premium" goriva točio samo na auto cesti. Jer "običnih" nije bilo u ponudi. 

@fabisvaka čast za post i objašnjenje. Baš me zanima cijena tih aditiva... ako je premium skuplji npr 20 lipa, koliko je sama cijena aditiva...

Link to comment
Share on other sites

Točio sam u Lagunu premium goriva,pa kad smo uzeli Kadjara počeli i u njega,na kraju nekoliko zadnjih tankova točio obični dizel...i skužio da sam debil.

Apsolutno nikakve razlike u potrošnji niti u radu auta nema.

A što se tiče aditiva,jbt,pa mogu i ja sam dvaput godišnje roknit unutra neki dizel aditiv za čišćenje i imam isti efekt, vjerojatno za manje love...cca 100kn Liqui Moly aditiv.


Ja sam to prije mislio to ima veze sa novijim i starijim autima...kad ono šipak,bitna je samo norma dizela,a to zadovljava i obični.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Domagoj84 said:

Potpis na ovo. "Premium" goriva točio samo na auto cesti. Jer "običnih" nije bilo u ponudi. 

@fabisvaka čast za post i objašnjenje. Baš me zanima cijena tih aditiva... ako je premium skuplji npr 20 lipa, koliko je sama cijena aditiva...

Bolje da ti ne kažem😉

Link to comment
Share on other sites

On 17. 10. 2021. at 16:18, mata73 said:

Jucer sam na AC vidio da je premium diesel 11.10 kn.

Bome i ja danas vidio da je eurosuper 95 na INI 11,10 kn. Ništa mi vise sad nije jasno

Link to comment
Share on other sites

Isti ti je kuki, 100 po 100 ili odma 500.. Ako se voziš moraš i tankat..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tifon, Petrol i Crodux. INA nikada. S prijašnjim autima, motorom i vanbrodskim motorom problemi su uvijek bili s INOM.

Npr. imao sam Hyundai Accenta, 1. vlasnik, 2000.g., nikad nikakvih problema osim nekog povremenog lupkanja iz motornog prostora, u Gašpariću me pitali gdje točim i rekli da nikad više ne točim u INI. Nisam više točio i nije bilo problema.

Prodao sam ga 2008. jer nije imao klimu, kupac zove nakon 3 dana da mu nešto lupka. Pitam jeste točili gorivo? Je, na INI. Reko nemojte više, zaboravih vam reći pri kupnji.

 

Znam da i druge firme nabavljaju isto gorivo kao INA, ali problem je što se s tim gorivom dešava dok dođe iz rafinerije do mog rezervoara.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Da li mi imamo i jedan veci lanac pumpi koji je u hr vlasnistvu?

Link to comment
Share on other sites

Nemamo!

Adriaoil je u HR vlasništvu. Ostalo:

Ina/Tifon = HU

Petrol/Crodux = SLO

Što je ostalo?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam u kojoj rafineriji!? Sisak je trajno zatvoren, a Rijeka je u procesu modernizacije... Sve naša nafta se izvozi u Mađarske rafinerije...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Krule said:

navodno Ina proizvodi 10% za naše tržište

Trenutno ne proizvodi ništa. Sisak je zatvoren, a Rijeka je godišnji remont produžila sa planiranih 2 na 5 mjeseci. Tih 5 mjeseci sve je uvoz. Rijeka starta početkom travnja što znači da ćemo se na gorivo proizvedeno u Rijeci voziti od polovice travnja.. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda sad nije lose spomenut da crodux i tifon daju 0.15 hrk po l goriva popusta za clanove haka

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.