Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Meni nije jasno da si prešao 411 km, prosječna brzina 96km/h, a potrošnja 5,8 litara. I onda slika 170 i potrošnja 6 litara? Pa da si vozio stalno 170, 411 kilometara bi prešao puno brže od 4:16 minuta. A ako si vozio manje od 170, što prosjek i govori, kako to onda da isto troši i na 170 i na nižim brzinama? Ne bi li trebao prosjek potrošnje onda biti ispod 5 litara da sve brojke odgovaraju?

Link to comment
Share on other sites

To ti je VAG sindrom, ide, ne troši nego proizvodi gorivo😉. Od njih su gori samo još Opel sektaši, a imamo i takvih na forumu😂

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam cijelo vrijeme vozio 170km/h, vozilo se u koloni i stajalo od Bosiljeva do Ogulina, bila je ona prometne nesreća u kojoj je dečko nastradao u BMW-u. Ne znam koji je zaključak, uglavnom, meni je smanjilo potrošnju. Pokušat ću još jednom za dva tjedna, pa ću vidjet da li se radi o slučajnosti....2f3e25a4ce7aa42186a4238ef932acfe.jpg

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Računat potrošnju po bc... je joooj... isto i da računaš po spremniku morao bi jedno te isto radit u vožnji sa tim spremnikom.. eto sutra idem na more... pa cu resetirat km i bc da vidim dokle cu "dospjet" al opet ništa mi to ne znači... jer kad dojdem opet cu se po gradu vozat i sl...otprlike na 5.2 l što moj pokazuje 6l je optimizam...

Link to comment
Share on other sites

ako je moj GTI mogao napraviti 800+ km sa jednim tankom po otvorenoj + autocesta onda mislim da to može svaki dizelaš

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15. 07. 2022. at 9:43, Ivan1902 said:

slika sa kraja puta, vidi se putno računalo.b78771e9f0a9abff64c90d86855d935e.jpg

Pa ovo je katastrofa, prosjek 96 kmh i trošiš skoro 6 l/100 km. Žena vozi prosjek oko 120 kmh i troši 5.1 l/100 km. 

History Channel Disaster GIF by Sky HISTORY UK

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Na brzini 170 km/h troši 6 litara prema jednoj slici. Na 411 kilometara prosječno troši isto skoro 6 litara s prosječnom brzinom 96 km/h. Razlike u brzinama preko 70 km/h, a potrošnja stalno ista, oko 6 litara. Taj dio mi nema logike, zato sam gore pisao. Bilo bi normalno da troši na 170 oko 7,5-8 litara, na manjim brzinama 5 ili manje pa je onda prosjek oko 6 litara kao na slici. Ovako ispadne da troši 6 litara na svim brzinama. Zato potrošnja pri brzini 170 KM/h 6 litara jednostavno ne drži vodu, zbog jednostavne matematike :)

Edited by sule99
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, svi auti troše najviše na ubrzanjima, ne toliko na održavanju brzine. Npr. meni na autu koji ima 140kw, za održavanje brzine na 170km/h je potrebno samo 30kw snage.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je po ravnom, GLS oko Kassela na pretjecanju ode i do 400 kW dok ne uhvati zadanu brzinu u sport modu. Troši gorivo kao vodovodna cijev. 🤓

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sule99 said:

Na brzini 170 km/h troši 6 litara prema jednoj slici. Na 411 kilometara prosječno troši isto skoro 6 litara s prosječnom brzinom 96 km/h. Razlike u brzinama preko 70 km/h, a potrošnja stalno ista, oko 6 litara. Taj dio mi nema logike, zato sam gore pisao. Bilo bi normalno da troši na 170 oko 7,5-8 litara, na manjim brzinama 5 ili manje pa je onda prosjek oko 6 litara kao na slici. Ovako ispadne da troši 6 litara na svim brzinama. Zato potrošnja pri brzini 170 KM/h 6 litara jednostavno ne drži vodu, zbog jednostavne matematike :)

Može ,može pri 170 km na sat trošit 6 litara ali samo ako bi ta dionica bila dovoljno duga i naravno sve nizbrdo. Inače može samo u snovima i crtanim filmovima a drugčije  nikako .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam do Pule vozio 160 km/h prošli mjesec. Mrzim što sam to radio, ali bio sam u užasnom rasporedu i još je trebalo stići na check in na knap. Malo centar Pule, pa do Rovinja. Pa po Rovinju. Pa natrag 150 km/h, par puta testirao 100-200 km/h, da usporedim razliku tada s klimom na 36C i zimi na 10 C. Probao i top speed. I tako. 6.5 litara na 100 km. Benzinac 200 konjova. Pežol zapravo proizvodi gorivo :)

Šalu na stranu, iako nisam slagao, ali te priče o gorivima, dodacima istima, premium nepremium, buljenju u računalo ne bi li pokazalo 6.9 umjesto 7.0 dok se vozite 150 na sat... nema nikakvog smisla. Dapače, loša matematika. Neće proizvesti gorivo, potrošiti ga mora. Dapače, što ga oštrije vozim, manje troši i ljepše radi.

Znam da je gorivo skupo i sve, ali zbilja, 7.0 ili 6.8? Čemu ubijati živce. Ne samo sebi, već i drugima u prometu (potonje vrijedi za ove tempomataše što sa 120 obilaze kamione i ne daj Bože dati malo gasa da se što prije pomaknu iz preticajne trake).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ovo za ove sa tempomatom na 120 i ne bi dao gasa kad zaobilazi 2-3 kamiona odjednom ne mogu shvatiti.
Kod mene je tempomat na 140,ali kad zaobilazim kamione dam mu još gasa,da se maknem što prije ako ima netko brži.
Koliko će potrošiti,nek troši šta mu ja mogu...neću se obogatiti ako uštedim na 100km 5 kuna.

Što se aditiva tiče,ja sam sipao Liqui Moly u auto, nisam nešto baš skužio,možda je zeru mirnije radio,ali to može biti i meni psiha.
Ali u motor sam sipao od Liqui Moly čistač karburatora,pa neki čistač "prostora za sagorijevanje" i neki od Louisa čistač kompletnog sustava,na dva tanka raspoređeno sve i tu se primjetila promjena...mirnije je motor radio, doduše jest smrdilo iz auspuha užasno,ali malo je bolje vukao poslije.
Sad koliko je to dobro dugoročno...ne znam,više sam čuo priča da je to loše nego da je dobro.


Link to comment
Share on other sites

Išao danas na more pa taj tempomat je za k.. na autocesti.. pa ovaj vozi brze ovaj sporije, pali gasi smanjuj... mozda dok nema guzve ima svrhe al sad dok je sezona...

Link to comment
Share on other sites

Zato postoje adaptivni tempomati s radarom [emoji846]

Natočio full tank obične 95-ice na Tifonu. Auto ide isto kao sa 100-tkom sa Shella.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Išo u svatove davno do Slavonije. Ja,mater i otac i prtljaga. Vozio sam tad megija 1.6 16v. 160 po autocesti i potrošnja oko 15 litara. Kako može 200 konja benzina trošit 6 tad nije mi jasno. Ajd jači je,ne muči se,jbg megiju je to bila muka em je slabašan prema pežou em je bio nakrcan do ibera al da uz blago iživljavanje na autocesti pežo troši ono 6 litara to mi je vrh. Jesam li ja to još u pećini a sve je ošlo toliko naprijed ili koji moj? Senči mi tu po lokalu pije 8 a do slavonije 7. Omatorio sam... :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mojih 200ks nisu nikad vidjela 6l potrošnju. Nisu bome ni 8 (što se prosjeka tiče, ne trenutne potrošnje). Koliko god lagano da ga vozim, ispod 9 se nije spustio u nekom prosjeku od recimo 1000km. Realni prosjek kada ga vozim malo življe i tako najčešće mi je oko 10l.

S druge strane, ovo što se priča za tempomate i prestizanja, mislim da koliko god vi tu svi mozgate i razbijate živce zbog takvih, njima to apsolutno ništa ne znači (niti će ikad) jer oni to jednostavno tako ne shvaćaju niti razumiju. Njima je to potpuno normalno, tako stvari za njih u prometu funkcioniraju (i trebaju tako funkcionirati prema njima), pazi dodatno na svaki deci potrošnje, a svi mi ostali smo zabravo manijaci i luđaci. Ja sam odavno odustao od nerviranja i jednostavno ih samo zaobiđem na kojoj god cesti ih nađem da skratim muke i sebi i njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ove koji voze 120 i ne dodaju gasa donekle i mogu razumijeti, voze 120-130 po autoputu jer se brze ne osjecaju sigurno il im auto bas ne vuce osjetno nakon 120-130. Vidim po zeni i po mom starom. Ruzno je dok ne znaju procjenit kojom brzinom stize auto po pretjecajnoj traci pa bas uzrokuju nagla kocenja. E to je s**nje. Dok sam na lijevoj i vidim brzi auto u retrovizoru, micem se uz puni gasprvom prilikom i imam razlog zakaj zapicit gas u pod kaj je zapravo uvijek veselje. Ne volim dok je ogranicenje 100 il 120, a ja vec 10% iznad pa mi se neki srot nagura u guzicu... i jos dok blenda i sara lijevo-desno... uh. Onda ne dodajem gas ni percentil nek se prvom prilikom pristojno maknem... jos da me blicne negdje jer sam ubrzao zbog kretena, taman posla.

Adaptivni tempomat je super al cesto volim sam kociti i ubrzavati, tak da ga koristim al ne u velikoj vecini kak ostatak. Cesto puta nepotrebno koci pa ubrzava. Ne zna predvidjat promet ko ja pa ga cesto korigiram. Al je, stvar je super i dize sigurnost voznje po autoputu na sasvim drugi nivo.

Link to comment
Share on other sites

Nebu te blicnula kamera na autoputu, može samo presretač, ali onda bu prije njega nego tebe, čemu strah i panika 😀

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pere said:

Ove koji voze 120 i ne dodaju gasa donekle i mogu razumijeti, voze 120-130 po autoputu jer se brze ne osjecaju sigurno il im auto bas ne vuce osjetno nakon 120-130. Vidim po zeni i po mom starom. 

Ovo si dobro reko. Ima auta kaj su fakat slabi, plus se ekipa ne sjeti prešaltat u nižu kaj bi ipak malo popravilo situaciju.

A bolesno nabrijanu ekipu ne kužim. Brutalno puni autoput, ide se oko 100, a on nadrkano blica, ide ljevo desno, najrađe bi sve preskočio, a stotine auta se vozi kako situacija dozvoljava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam jedan od onih koji na autocesti vozi 110-120. Vozio bih brže al Ford je bučan brate mili :D

Ali, kad prestižem, idem na 140-150 i brzo se vratim nazad u desnu. Tako da problema nema. 

Jedna od stvari koja je uobičajena, a koje se grozim, je vožnja u lijevoj traci a svi jedni drugima na guzici. A voze 130+. Pa kad bude trebalo kočiti, da vidiš veselja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninoo said:

Nebu te blicnula kamera na autoputu, može samo presretač, ali onda bu prije njega nego tebe, čemu strah i panika 😀

Dodji tu u moj kraj pa budes na pojedinim dijelovima autoputa sa 150 slikan ko da si na red carpetu. Samo u prva dva mjeseca ove godune sam posijal par stotki € i dobil par bodova na brzina oko 120... sa 150 bi se jos zesce proveo.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pere said:

Dodji tu u moj kraj pa budes na pojedinim dijelovima autoputa sa 150 slikan ko da si na red carpetu. Samo u prva dva mjeseca ove godune sam posijal par stotki € i dobil par bodova na brzina oko 120... sa 150 bi se jos zesce proveo.

Da tako je vani u nas još smo samo na presretacima... Ali pocelo je obnavljanje. Video nadzora prelaze na digitalne kamere.. Tako da tuneli ce prvi pocet sa kaznama.. Samo da onoguce to u zakonu.. A para u proracunu nikad dosta.. Jos se moremo vozit max godinu bez cestitki na kucnu adresu... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.