Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

Pošto sam imao isti auto sa istim motorom, Mata ne da ima tešku nogu, rekao bi da ima drvenu nogu koja drzi cijelo vrijeme full gas.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne zna Mata vozit narodni afto, nikad mi nije bio nešto.
Ovog pokušavam uništiti ne bi li dobio Giuliu 2.2 JTD

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel bolja ali mi je ljepša a osim toga ako cemo po Alfi onda cu stalno biti u servisu a ne na poslu [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ivan1902 said:

Bolja je od Golfa?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Napisao je Giulia a ne Giulietta, normalno da je bolja LOOOOL 🤣

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Display said:

Napisao je Giulia a ne Giulietta, normalno da je bolja LOOOOL 🤣

Ne znam sa kojim je golfom uspoređujete , predpostavljam nekim novije generacije, ali dragi moji dečkići prodajne brojke su jako čudna stvarna još nemilosrdniji sudac. 

  • Haha 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ne zanimaju me štosevi ali samo kažem da su prodajni rezultati jebena stvar . Brojčice , brojčice pa opet brojčice .Bolje i gore je jako relativna stvar .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Display said:

Vidi se da si jako inteligentan, nastavi vozit golfa bajo moj!

Od tebe sigurno inteligentniji , vozit ću što i do kad budem htio bajo moj.    

Podmetat neki glupi video o usporedbi golfa i porschea je izuzetno inteligentno i oštroumno pošto se eto radi o autima iste klase . 

De ti rađe baci bolje pogled na displej prije nego smisliš takvu umotvorinu.

A inače se inteligencija mjeri autom koji voziš , to je neka nova znanstvena teza made in Displaj.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Eto jednog problema kojeg vlasnici EV-a nemaju - struja je struja :D

OMV stotka je kod nas bila 98-ica od INA-e. Inspekcije su im nalazile benzin u dizlu, dizel u benzinu, previše sumpora u dizlu, vodu u dizlu....

Sjećam se kada je frend dobio službenu karticu za točenje od OMVa i novi službeni C4 d-zlo. To je bilo cca 2005. godine kada je C4 tek izašao. Cijela flota im je bilo nova u firmi i svakih 2-3 tjedna bi auto javljao da ima vodu u dizlu. Onda je bilo novi filter goriva i tjeraj dalje pa za manje od mjesec dana opet voda u dizlu...

Par mjeseci prije toga su točili iste te aute na INA-i i nije bilo vode u dizlu 🙂

Tada mi je to bilo smješno jer su neki forumski ratnici grčevito branili OMV gorivo kao najbolje u Lijepoj našoj ;)

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

A dobro to je za Srbiju ali kakva je sada situacija kod nas?!

Petrol i Ina?!

Po ovome smo svi budale sto smo tocili premium dizel( to govorim za cijelu Europu onda)!

Gdje su one price da je novijim autima zbog  dizni je bolje tociti premium dizel?!?!

Link to comment
Share on other sites

Tko to može pouzdano znati?

Prije 20ak godina je krenuo onaj “kombi istine” od inspektorata koji je bio pokretni laboratorij za analizu goriva na benzinskim postajama. Bacili su ga u penziju prije nego je počeo raditi.

Toliko o tome koliko se može vjerovati ičemu u nas….

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da nikad mi to sa dizelom nije bilo jasno... sad defacto mi auto troši 20% više od benzinca... al bitno da ja imam dizela sa malom potrošnjom...

Link to comment
Share on other sites

Troši ti jednako ili vrlo slično ako preračunaš u kune.

LPG vi trebao biti pola cijene a on to nije. Potiho su ga izuzeli iz matematike naštimavanja cijena?

Link to comment
Share on other sites

Hm, da, imam doma jednog benzinca koji troši oko 7l i jednog dizela koji troši oko 6l i kad se preračuna u kune doći će sada na isto

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Med0 said:

Troši ti jednako ili vrlo slično ako preračunaš u kune.

LPG vi trebao biti pola cijene a on to nije. Potiho su ga izuzeli iz matematike naštimavanja cijena?

to se sad u zadnje vrijeme sjebalo, bio je valjda 15 god uvijek ispod 50%

u poljskoj je lpg cca 5kn

Link to comment
Share on other sites

Kad sam kupovao dizel a to je bilo 2000-god cjena dizela i benzina je bila takva da kad si izračunao potrošnju istog auta na dizel i benzin razlika je bila sigurno 50 %.  No nekad bilo a sad se spominjalo , pa u kući smo na 2 obitelji imali spremni lože od 5000litara  ato je oko 1980 koštalo smiješnu cjenu . No nikad toga više a koliko vidim opet će bit jeftinije , a ako ništa drugo lakše nabavljivo nego prirodni plin . 

Sad da se radi nova kuća nemam poijma što bi odabrao kao grijanje , ostaju jedino dobra stara drva.

Link to comment
Share on other sites

Dizalica topline


Dizel ce biti sve skuplji. Objasnjeno jos krajem 2018.

Otkrivamo zašto je dizel skuplji od benzina i zašto možda više nikad neće biti jeftiniji.

Dizel je jako poskupio u cijelom svijetu jer su se rafinerije modernizirale i preorijentirale na takozvane bijele proizvode, na kojima pokušavaju stvoriti višak vrijednosti. To znači da je na tržištu više benzina i manje dizela, a manje dizela uz isti broj potrošača mora značiti njegovo poskupljenje.

Proces poskupljenja će diktirati pomorski promet, zato što velike brodarske kompanije, koje sada (2019) koriste teško gorivo s puno sumpora, prelaze na lakše vrste goriva poput dizela. Kada brodari masovno krenu koristiti dizel, može se očekivati i nova poskupljenja.

Osjetit ćemo efekte američkih sankcija na Iran i na osam zemalja koje za sada privremeno uvoze iz Irana. Ta zemlja snabdijeva velik dio cijelog globalnog tržišta naftom, pa ako se sankcije nastave, može se očekivati novo poskupljenje svih vrsta goriva.

Sad jos imamo i sankcije rusiji.

Izvor: T portal 07.11.2018.


Ne ide moj megane 1.6 16v jos dugo nikome [emoji38]

Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da je potražnja dizela jako narasla a njega se ne može dobiti u nekoj većoj mjeri od lake nafte koju proizvode Arapi i USA. Ona se dobija najvećom mjerom od ruske teške nafte i venecuelanske. Ova druga je u banani jer je pod sankcijams već 30ak god i treba 10 god ulaganja da krene.  

Proći će i ovaj kaos. Iskreno,ja bi radije jtd i nek je gorivo skuplje. 

Link to comment
Share on other sites

Dizeli polako odlaze u prošlost, prije 10tak godina je bila veća razlika u potrošnji pogotovo starijih atmosferskih benzinaca.. Sad ni benzinci ne troše toliko normalne vožnje ali im i dalje potrošnja više skače kad ih se ganja nego kod dizela. Vozim OS-SB preko sela sa dci-ejm i koliko god da auta obiđem i puta razvucem brzine do crvenog ne mogu preci preko 6l 😆

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.