Jump to content

scenic zapeo na 3000 okretaja


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

3 hours ago, ivan.martinko said:

da nisi ti to naopako montirao😅

upravo to gore komentiram.. da ne znam koji je pravi smjer... pumpa ima strelicu na sebi (ova nova, zamjenska) i prvo sam je okrenuo tako da je strelica pokazivala od motora prema rezervoaru. Onda sam je okrenuo jer sam mislio da je to dovod, pa logika govori da ide smjer od rezervoara prema autu. Nakon sto mi je majstor rekao da je to povratni vod.. sinulo mi je da je prva montaza ( koju nisam ni isprobao) zapravo bila ispravna.

 

original pumpa NEMA nepovratni. Nepovratni je negdje drugdje u sistemu.. ili u rezervoaru...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

@ChILd_ReBoRn

Dižem malo temu, pročitao sam je odpočetka ali nigdje ne nađoh zašo si tu pumpici na povratu mijenjao?

U čemu je bio problem i koje simptome si imao?

Link to comment
Share on other sites

mijenjao sam akumulator u servisu i vidio da je mokro ispod pumpe.. kad sam pitao zasto.. pokazali su mi da je sva guma od starosti ispucala.. i to na spoju sa izlazima, oko šelne.

Link to comment
Share on other sites

Jel se može ta pumpica izbaciti skroz i prebrikati cijevi?

Ionako ne služi ničemu. Ili baš mora biti zbog nepovratnog ventila unutra?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChILd_ReBoRn said:

mijenjao sam akumulator u servisu i vidio da je mokro ispod pumpe.. kad sam pitao zasto.. pokazali su mi da je sva guma od starosti ispucala.. i to na spoju sa izlazima, oko šelne.

Baš ću i ja svoju pogledati u kakvom je stanju.

Čekaj na kraju si ti svoju totalno izbacio van ako sam dobro shvatio, ili?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja jos nikada nisam vidio pumpicu na povratnom vodu i ne vidim smisao... 🤷‍♂️

meni je isto strunula na 2.0dci... kupio u tokicu zamjensku i vozi dalje...

Link to comment
Share on other sites

kupio i ja u tokiću, ali razlika je ta da tokićeva ima preklopku (nepovratni ventil) a originalna nema... ako se okrene krivo.. a ja sam je okrenuo krivo.. onda su problemi...

4 hours ago, dizna said:

Baš ću i ja svoju pogledati u kakvom je stanju.

Čekaj na kraju si ti svoju totalno izbacio van ako sam dobro shvatio, ili?

 

totalno van.. kad sam mijenjao filter.. majstor upalio kontakt.. pumpa šiba tolikim pritiskom da nema nikakve potrebe za pumpicom...

5 hours ago, Alen said:

Jel se može ta pumpica izbaciti skroz i prebrikati cijevi?

Ionako ne služi ničemu. Ili baš mora biti zbog nepovratnog ventila unutra?

 

skoro godinu dana bez nje... nema potrebe nikakve...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.