Jump to content

Koje kočione pločice


Harko

Recommended Posts

Uskoro moram mijenjati prednje pločice. U obližnjem dućanu imam na izbor: Comline, Meyle i Kavo parts. Razlika u cijeni je ispod 10 Kn.

Koje bi po vašim iskustvima bile bolje?

Nemam pojma koje su sad gore na autu...

Link to comment
Share on other sites

Izbor ti je strašan. :D Potraži dućan u kojem imaju neke TRW, Ate, Ferodo... Ili se obrati našem članu @lageros-zg, on će ti prodati OE za cijenu istu ili neznatno višu od tih kineza.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

TRW ili Textar su sasvim OK. ATE dosta skuplji, a da je malo bolji, vjerojatno je

Link to comment
Share on other sites

Original ti noze bit svakih par godina drugi brend. Ovisi sto smatras boljim.. sto bolje koci ili duze traje..
Bolje je relativan pojam. Zlatna sredina je uvijek ok..
Najvise se prodaje i testira. Nemres fulat. Na mom meganeu su original FERODO!

Link to comment
Share on other sites

sretno s textarom i brembom

samo ate i ebc. TOCKA

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

sretno s textarom i brembom
samo ate i ebc. TOCKA
Za brembo nemogu rec. Bilo je svega kod njih.
Ali Textar, ate i trw top brendovi.

Za ferodo osim premiera koji cvili neznam za njihovu nijednu dobru serijsku plocicu.

Comline, kavo, lpr,tq, starline... kocnice nepoznate kvalitete radi prepakiranja naravno kineske nebrandirane robe. Nizi rang i diskova i plocica.
Link to comment
Share on other sites

Mnogi brendovi auta bas te no name kocnice stavljaju pod oem.. jeftinije, veca zarada.. neznam koje diskove je wifi imao na capturu kad ih je na 50000 km morao zamijeniti.. sigurno ne ate ili trw

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa megane 3 skinuo original plocice i nije pisalo proizvodac. Samo renault i broj oem. Dakle nije bio nitko od top brendova posto svi oni ostavljaju svoj logo. Prednje nakon 40tkm zadnje 50. Skinute su jel je metal na ploci i toliko prohrdao da vise nisu mogle normalno sjediti u nosacu.

Link to comment
Share on other sites

E sad, toliko je suprotnih mišljenja vas znalaca, da je jasno da ja kao neznalica ne mogu pogriješiti... kupiti ću u obližnjem dućanu jeftine noname ploćice po savjetu prodavača, kao i sto puta do sad.
Auto bu kočil, to je najvažnije :-)

Link to comment
Share on other sites

Nemoj to raditi, ate ili trw uzmi i bok. S tim nećeš sigurno fulat. Na kočnicama se ne štedi. 

29 minutes ago, Harko said:

Auto bu kočil, to je najvažnije 🙂

S tim no name teško, pa ćeš si stvorit dupli trošak. 

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju textar bolji od bremba...

ali opet moj savjet (a i vidim feedback mojih kupaca) ate i trw i ebc. tocka

a tko voli ustedit i da mu lijepo skripe onako sporCki, pa da ih mjenja duplo ranije, onda moze i textar

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju textar bolji od bremba...
ali opet moj savjet (a i vidim feedback mojih kupaca) ate i trw i ebc. tocka
a tko voli ustedit i da mu lijepo skripe onako sporCki, pa da ih mjenja duplo ranije, onda moze i textar
Textar nije nikad skripio. On je bas i poznat po tome da je iznimno meka plocica koja dosta prasi felgu. Sto znaci... ne skripe i ne deru diskove. Po cijeni textar nije nista jeftiniji od ate ili trw, u nekim je i kombinacijama skuplji. Osim toga oni sad imaju i seriju q+ sto je i na mom autu..
Sad ja neznam sta ti svojim kupcima prodajes.

O trw i skripi bi se dalo pricati. A i o materijalu od kojeg je trw sastavljen, na koje diskove pase itd..
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lowlife said:

original plocice i nije pisalo proizvodac.

Piše i proizvođač, ali ne uvijek jasno naznačeno. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.