Jump to content

Glibavi Duster Laurete


eto tako

Recommended Posts

On 03. 02. 2020. at 0:33, eto tako said:

Glibavi se ponasa odlicno, druzili smo se  i sa snijegom i sa ledom, vema zanimljiv auto. 

Voznja od Podgorice do Sarajeva je bila udobna i ekonomicna a zbog usporenog dizanja temperature sam ispustio vodu i ozracio sistem sa novim antifrizom, kasnije zamijenio termostat da bih zakljucio da je do onog sata koji su ugradili prije mene. 😂 tako da sam narucio drugi. 

Kojeg sata? Čitao sam negdje da je Logan imao problema s pokazivanjem temperature kada bi se uključila svjetla, grijač zadnje šajbe i dr potrošači. Tada bi pokazivao manje. Bio je opoziv u vezi toga, uglavnom stavljao se deblji kabel s minus pola akumulatora prema šasiji

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, frenchkey said:

Kojeg sata? Čitao sam negdje da je Logan imao problema s pokazivanjem temperature kada bi se uključila svjetla, grijač zadnje šajbe i dr potrošači. Tada bi pokazivao manje. Bio je opoziv u vezi toga, uglavnom stavljao se deblji kabel s minus pola akumulatora prema šasiji

 

InkedTopomjer_LI.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako se spoji takav pokazivač temperature? Meni isto fali.

Link to comment
Share on other sites

@mata73 pa takav se i traži. Taman za moj radni stroj - em je dizel, em je povišen pa može i po njivama, em može da vuče puno toga...pravi traktor! :D 

Nekako sam se nadao da mogu izbjeći povezivanje na OBD. Imam Torque Pro i OBD II (doduše jeftin) prijamnik. Ne bih volio uz trenutni ekran koji imam u autu dodavati još jedan. A bilo bi dobro imati podatak u svakodnevnoj vožnji, a ne samo ponekad...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupis si onda s kazaljkom cukicu. Dobije se u kompletu sat i senzor. Senzor je zabijen u metalnu cijev koja se dobije sa setom, postavlja se tako da se razreze cijev od rashladne i zakaci na tu c8jev. Naravno treba pazit samo na promjer cijevi.

Ovako nesto.
https://www.dragonmarinesystems.co.uk/store/p61/Temperature_gauge_sensor_connecting_pipe_for_any_water-cooled_engine.html

Link to comment
Share on other sites

Vladek neznam kako je kod tebe, ja imam lampicu na Dusteru koja mjenja boje iz plave u narančastu pa crvenu, samo plavu sam vidio za sad i na bc prikaz s crticama-zakuca se na sredinu i nemiče

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deki. said:

Vladek neznam kako je kod tebe, ja imam lampicu na Dusteru koja mjenja boje iz plave u narančastu pa crvenu, samo plavu sam vidio za sad i na bc prikaz s crticama-zakuca se na sredinu i nemiče

Nemam ništa od toga. 😞 Niti lampice, niti prikaz sa crticama. Mislim da imam samo lampicu upozorenja kada krene pregrijavanje. 

Link to comment
Share on other sites

ne vidi ga ni vozac ak se ne sagne[emoji23] tak da je dobro

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema uvrede, sam sam rekao da je ruzan ali ga i ne primjecujem pa nisam ugradio novi iako sam ga nabavio ... bitno mi je da auto ide kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U tamiću sam vidio ovakav sat. Bitno da radi. :dobroje:

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Glibavom smo skinuli kuku lele i sivi dodatak da bi se ofarbao jer je bas izgreban ... takodje opran taj dio odozdo jer je logicno bio pun blata 😀

20200227_181757.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Glibavi je dobio diskove i pakne, nisam mogao da pobjegnem od odlicnog popusta iz Next Auta (Kreša) pa dam i narucio djelove za veliki servis ...

20200302_092404.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tek sada sam obratio pažnju na ovu temu i moram priznati, svaka čast na odrađenom poslu!
Nevjerojatna transformacija! :respect:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivan.martinko said:

To je cijena u markama? Kod kas je duplo skuplje..

Kakvim markama? Pa nije čovjek u BiH. U eurima, što je i očito, kad je kolega u Crnoj Gori.

Edited by GTT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo se sve radi postepeno ali bice nesto od ovog auta 😀

20200302_135311.jpg

Skinute plastike za osvetljenje zadnje tablice kad ono iznenadjeeeenjeee 😀 

 

Oprano i stavljene nove sijalice, sve kako treba.

IMG-cbb23dbc61d497f61708bc9a796453b5-V.jpg

IMG-44133eee1be0b8205f01e5db17ba9b38-V.jpg

IMG-6809e2b5564362cfc80977f58d207a61-V.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Hehe svaka cast. Taj auto ko da je izvucen iz zivog blata.. [emoji16]

 

 

 

 

Kakvim markama? Pa nije čovjek u BiH. U eurima, što je i očito, kad je kolega u Crnoj Gori.

 

A euri su sluzbena valuta u CG ili?

Da, stvarno je, jedina zemlja koja nije u eu a koristi euro ko valutu.. nisam to znao..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije jedina, Euro se koristi u Crnoj Gori od 2002, dakle skoro 20 godina sada već, kao i na Kosovu gdje je također službena valuta od 2002. godine

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Ali ne pratim monetarnu scenu drzava..
Ispada dakle da su ovi diskovi i plocice jednake cijene ko i kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hehe svaka cast. Taj auto ko da je izvucen iz zivog blata.. [emoji16]
 
 
 
 

 A euri su sluzbena valuta u CG ili?
Da, stvarno je, jedina zemlja koja nije u eu a koristi euro ko valutu.. nisam to znao..
 
 
Mozda je bio pod vodom poplavljen.
Link to comment
Share on other sites

Vozili su ga od manastira do manastira, a kod nas u nekim selima jos nema asfalta nego se bukvalno ide preko livade . 

 

Vjerujte mi od kad imam blatarice nije se ni izglibao, auto toliko baca nazad da je to nevjerovatno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.