Jump to content

Twingo 2019


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

Samo da se pohvalim.. Jos jedan renault doma.. To je sad vec 7mi renault u obitelji. Nadam se da ce gospodji dobro sluziti.. Model sce 75 life.

Samo da pitam.. Da li u taj novi model (motor otraga) pasu navlake i tepisi od modela 2014<.. Ne znam ni jel ovo neki novi model ili su samo eksterijer zbombali.. 

IMG_20191209_143202.thumb.jpg.9d2c70d2db1a8ba84538d95f932400ca.jpg.7e49fea991384740b3c5622196b9dac0.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo update nakon 1 tanka potrosenog. Auto je.. Hm.. Zena je sve samo ne oduševljena. Sjedala imaju izrazen lumbalni support i za nize ljude je relativno neudoban. Ona je 167cm i treba jastuk da se malo podigne, inace je ledja rasturaju. Motor je prica za sebe. Indikator prebacivanja brzina na 50km/h signalizira da se prebaci u 4tu. Motor je izrazito glasan i podrhtava na 50 u 4.

Kad se malo razvuce do 65, presalta i vuče normalno. Potrošnja u takvom "veselijem" načinu vožnje je abnormalnih 7,7l/100km. Kad se vozi po indikatoru.. Padne na nekih 6,5-7. Dakle, ekonomija po gradu je tragikomična. Sa 31.6l goriva, presli 410km. Kad se vozi 3. Na 50..ili cetvrtoj na 65..padne na 4l ili 3, 5, no nazalost to je u malom gradu tesko postići.. Tako da zasad.. Nismo odusevljeni ničim osim radijusom okretanja. Ja ga ni ne zelim voziti. Kud sam previsok, kud mi stopala zapinju za papučice jer je prostor kod papučica uzak.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja je 168cm i njoj top auto.

Ja sam 180cm i meni odlican.

Za motor znam da je uzas. Zato i uzo 0.9tce. Auto leti i malo trosi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da tih 15 ks toliko znaci? Mislim 75 konja na tak mali auto.. Stari clio je bio 1,2 8V..i vise kila.. A manje trosio

Link to comment
Share on other sites

a zar niste probali auto prije kupnje, ako ne probnu vožnju onda barem onako sjediti u salonu?

možda se može nešto napraviti sa sjedalom na primjer nekakva navlaka sa debljim jastukom?

za motor što je tu je nema pomoći...

Link to comment
Share on other sites

neznate vi to voziti....dizelaši jedni🤣

 

Tri cilindra buče, tresu, prde i treba ga vrtiti...iako je motor iz c1 bog za toga mališu

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

A gle.. Sjediti 5 min ili voziti 5h nije isto nikako. Naručili smo nekakav jastuk za sjedalo.. 

 

Nisam dizelas.. Vozio 13god benzinca clia.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dista potrošnja za tako mali auto. Ali opet, ako usporedim mojeg bivšeg twinga I 1.2 8V međugradska i nešto sitno grada, 6.5L.
Nekima isti auto trošio valjda 5, ali kad auto nije išao i moras stiskati da se normalno voziš.

Link to comment
Share on other sites

Sto se potrosnje tice, nista cudno, frendu Smart fortwo s istim motorom trosi podjednako. ZG voznja naravno.

To je jednostavno sudbina malih atmosferskih benzinaca, visoka potrosnja u gradu, i nista se tu ne moze promijenit bez hibridizacije, turba ili neceg slicnog.

Link to comment
Share on other sites

Bude ti to sjelo nakon nekog vremena. Malo kad se motor razradi pa nakon nekog servisa..
Nema smisla da toliko trosi inace, a emisija minimalna za njega euro 6 d.
Potrosi 10 tankova i svakog mjeri onak po domacem do cepa. Pusti putno racunalo. Onda bus imao realnu potrosnju.
Ali ak si stalno u guzvi u gradu a zadnjih mjesec dana su uzasne guzve, nije ni cudo, pa to je kreni stani voznja..

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kolika potrošnja je po vama normalna? 7l po gradu je super. Dakle za prosječne brzine ispod 20kmh je to super. Ja nisam vidio niti jedan auto da u takvim uvjetima troši manje, osim hibrida.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ChILd_ReBoRn said:

A gle.. Sjediti 5 min ili voziti 5h nije isto nikako. Naručili smo nekakav jastuk za sjedalo.. 

 

Nisam dizelas.. Vozio 13god benzinca clia.. 

Child, kolega...sjediti u Twingu 5h u komadu, nije to auto za to...jebga...barem nije ovaj novi...jer smo mi sa starim prešli Hrvatsku

Znam ja da bi ti sve po ps-u, ali nije to baš tako...

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

ma ne sjedi  u komadu.. ali zena radi kao terenska sestra.. i dosta vremena je u autu... tako da.. nije isto stvarno par minuta sjesti u salonu....

Ja i dalje mislim da je njoj samo potrebna prilagodba sa clia. Budemo vidjeli.. auto je na kredu.. pa ostaje.. lol

Link to comment
Share on other sites

Jel tebe kad boljela kicma od neudobnog sjedala?
Nije? E pa mene je.
I u tom slucaju jedino sto mozes je, ako se sic neda prilagoditi, staviti drugi.

Link to comment
Share on other sites

Imala jeni zena tu ideju.. Ali ako to I postoji kao opcija na autu sa garancijom.. Bojim se i pomisliti kolika je cifra.. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu to neke gadne preinake... Skuplja je preinaka za osobe bez noge ili ruke.
Nekakvo anatomsko sjedalo osim ak imas jastuke u sicu onda je skupo..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Kakva su iskustva po pitanju ubrzanja ovog novog redizajnva 0,9 TCe sa 95 konja vs starog sa 90 konja? Znam da ekologija ubija, no zanima me čisto usporedbe radi jer sam zadnji 0,9 TCe vozio krajem 2017. dok se još radio sa 90 i 110 konja u GT verziji...iskreno, GT sa 20 konja više mi i nije išao baš tako bolje ali u obzir treba uzeti 17 cola i 205 šlapu iza u odnosu na 185 i 15 cola kod ovog slabijeg...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.