Jump to content

ventilator motora Scenic ll 1.6 16v 2008. god


minigordini

Recommended Posts

20 hours ago, frenchkey said:

ne odmah, promatraj pa vidi kada se gasi.

netko je rekao da ima 2, ne pratim od početka?

ma kad se stalno spominje ventilator motora zato sam napisao da ima samo jedan, jer ima dosta autiju sa zasebnim ventilatorom za klimu :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zac7654321 said:

Hvala na video linku! volim uvijek pogledati prakticno rijesenje na youtubeu ali ja imam problem sa ventilatorom motora! pokusavao sam pronaci slican problem na youtubeu ali nisam uspio, zato sam se obratio za pomoc forumasima! 

 

4 minutes ago, riceburner said:

ma kad se stalno spominje ventilator motora zato sam napisao da ima samo jedan, jer ima dosta autiju sa zasebnim ventilatorom za klimu :) 

da! evo upravo post ispod, covjek mi poslao link za popravak motora ventilacije!

Link to comment
Share on other sites

stavil sam ti link da vidis di je ventilator kabine jer je na njemu resistor pack/reostat koji upravlja s ventilatorom kabine i vjv salje neki signal ventilatoru motora da se ovaj zna ukljucit ak je klima upaljena...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, zac7654321 said:

stavil sam ti link da vidis di je ventilator kabine jer je na njemu resistor pack/reostat koji upravlja s ventilatorom kabine i vjv salje neki signal ventilatoru motora da se ovaj zna ukljucit ak je klima upaljena...

OK! Sad ima smisla! 👍 

Edited by minigordini
Link to comment
Share on other sites

stavil sam ti link da vidis di je ventilator kabine jer je na njemu resistor pack/reostat koji upravlja s ventilatorom kabine i vjv salje neki signal ventilatoru motora da se ovaj zna ukljucit ak je klima upaljena...

Ne salje reostat signal vanjskom ventilatoru. Njega kontrolira ecu na osnovi temperature motora i klime.

Vanjski fan vrti tako kad ode termoosigurac i onda nema mogucnost regulacije 1 brzine vrtnje. Vrti u 2 ili 3 brzini koja je max ksd je direkt spojen.
Termoosigurac se nalazi u ovoj metalnoj kockici sa rupama. Kad ga mjenjas i ako ces ga mjenjat naravno nemoj ga lemit posto je cca 105-120c otvaranje.

https://www.renault-spares.co.uk/2010-renault-scenic-fan-engine-cooling-motor-m135493-20-petrol-12204-p.asp#
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lowlife said:


Ne salje reostat signal vanjskom ventilatoru. Njega kontrolira ecu na osnovi temperature motora i klime.

Vanjski fan vrti tako kad ode termoosigurac i onda nema mogucnost regulacije 1 brzine vrtnje. Vrti u 2 ili 3 brzini koja je max ksd je direkt spojen.
Termoosigurac se nalazi u ovoj metalnoj kockici sa rupama. Kad ga mjenjas i ako ces ga mjenjat naravno nemoj ga lemit posto je cca 105-120c otvaranje.

https://www.renault-spares.co.uk/2010-renault-scenic-fan-engine-cooling-motor-m135493-20-petrol-12204-p.asp#

OK! moram pogledati na autu! Je li ga problem zamijeniti, znas li kako izgleda? mislim da je za pocetak jednostavnije i jeftinije zamjeniti osigurac!

Link to comment
Share on other sites

Na renaultima to odlazi da.. vise radi oksida dosta ekipe se vozi tako i ne skuzi uopce da vrti na max. Sad prvo ispitati jel do toga.. moze biti vise toga
Opcije su zamjeniti samo osigurac cca 2 kn. Ili cijeli taj sklop koji neznam kolko dode. Ako neznas kako i sta najbolje uputi se autoelektricaru.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Lowlife said:

Na renaultima to odlazi da.. vise radi oksida dosta ekipe se vozi tako i ne skuzi uopce da vrti na max. Sad prvo ispitati jel do toga.. moze biti vise toga
Opcije su zamjeniti samo osigurac cca 2 kn. Ili cijeli taj sklop koji neznam kolko dode. Ako neznas kako i sta najbolje uputi se autoelektricaru.

Joooj! znas sta placem za jednim svojim mehanicarom u Zg! Umro covjek prosle godine, bio zakon za Renault! Ovdje sve lopovi jos gori nego kod nas cijena mehanicara 50-60 eur po satu. Uglavnom obozavaju ovakve stvari uzmu ti auto 2-3 dana i onda te hrane kako je bilo ovo i ono kako je trebalo rastaviti pol auta i sl. Volim i sam cackati po autu i pomoci si koliko god mogu, ovo nije nesto da auto nemoze ici i da je hitan popravak. Imam garazu, nesto alata pa cu se zezati sam. Nego pogle ove slike to sam nasao da otpadima pa me zanima da li je to prava lokacija ako si sam to popravljao? Dali moram izvaditi cijeli panel van da bi to mijenjao?

Inkedrenault_scenic,_grand_scenic_2007_kylfl�kt_elektrisk (1)_LI.jpg

Inkedrenault_scenic,_grand_scenic_2007_kylfl�kt_elektrisk_LI.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.