Jump to content

Clio 1.5 dci 2005. nece da upali i nekad se gasi


Moomy

Recommended Posts

Auto se pri paljenju nekad upali najnormalnije , a nekad ili nece ili upali jedva nakon vise puta verglanja i blagog davanja gasa. Neki dan mi se cak desilo da se upali odmah ali nakon bukvalno sekunde se sam od sebe ugasi(nece da drzi obrtaje). Eh sad drugi problem , pri niskim obrtajima tj. dok auto stoji u mjestu i radi , obrtaji padnu na jednu sekundu na 700 obrtaja,i nize, i naravno auto hoce da se ugasi ali se vecinom vrati na normalnih 900.Medjutim, nekad ne moze da vrati obrtaje u normalu pa se ugasi, ali se opet normalno upali. Zamijenjena su sva 4 grijaca i reparirana jedna dizna i svi problemi su na kratko vrijeme bili gotovi ali su se opet vratili... 

Bio sam kod 2 servisera koji rade samo Renault vozila i jedan sumnja na pumpu goriva pa ce isprobati ovih dana sa novom da li se isti problemi desavaju , ali drugi serviser sumnja na procesor motora jer daje "preslab signal"? Pumpu goriva i shvatam ali nikad nisam cuo za ovo oko procesora motora, barem na ovom mom modelu. Pronasao sam nesto na forumu o procesoru motora ali nisu isti problemi niti su isti motori 😕

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo može biti tlak goriva, tj. senzora. 

I netko je ovdje na forumu imao slične simptome, njemu su bili loši kontakti na konektorima na pumpi.

 

Jel baca kakve greške?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

imali su seriju losih delphi pumpi koje su se gulile iznutra pa je to stopalo dizne... rijesenje je bilo nova pumpa i ciscenje cijelog sistema dovoda goriva... znaci rezervar dole i na pranje, svi vodovi, filteri i dizne na ciscenje... imal je kolega taj problem... nekad upali ko mina, nekad nece da ga je8es... znali smo ic kavu srknut pa probat ponovo :)  kolektivno se nadamo da nije do toga 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, matia03 said:

Ovo može biti tlak goriva, tj. senzora. 

I netko je ovdje na forumu imao slične simptome, njemu su bili loši kontakti na konektorima na pumpi.

 

Jel baca kakve greške?

Jedine dvije greske koje je izbacivalo su bili grijaci i abs i oboje sam vrlo lagano popravio

4 hours ago, zac7654321 said:

imali su seriju losih delphi pumpi koje su se gulile iznutra pa je to stopalo dizne... rijesenje je bilo nova pumpa i ciscenje cijelog sistema dovoda goriva... znaci rezervar dole i na pranje, svi vodovi, filteri i dizne na ciscenje... imal je kolega taj problem... nekad upali ko mina, nekad nece da ga je8es... znali smo ic kavu srknut pa probat ponovo :)  kolektivno se nadamo da nije do toga 

I ja se nadam da nije to, znam za taj problem ali opet cujem da kad se to pocne desavati da nece nikako da upali ,a ovaj moj u vecini slucajeva hoce .Iako imam osjecaj da je pumpa goriva opet sam htio da cujem da li je iko na forumu imao slicno iskustvo .Ima li ikakav nacin da se vidi je li do pumpe problem a da se ne mora bas dizat auto ? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.