Jump to content

Zvucnici za twingo 1


Ordinaldo

Recommended Posts

Bog ekipa! 

Nedavno kupio twingo 1.2, 16v 2007 godiste kao drugi auto i odonda ne izlazim iz njega :). Jako sam zadovoljan i sa stanjem i kilometrazom ali je muzika koma. Imam neki znj kenwood 4x45 radio cd mp3 i 2 zvucnika u vratima. U instrument ploci su prazne rupe.

Molim vas preporuke za zvucnike kako one u vratima tako one na ploci. Zelim pristojan zvuk - nemora biti "brutala" al hocu da se kvalitetno čuje. 

Hvala svima! 

IMG_20191228_143545.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam ti ja dva OEM zvucnika s poklopcima iz clia 3. Mislim da ti to ide taman u rupu i u taj steker. OEM sviraju super ti visokotonci. 200kn oba ako zelis javi se u pm.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo sam ti rekao super opciju.za visoke. Neke kcalitetnije od tih racunaj sa zvucnicima 1500+kuna jer ovo sce ostalo je s**nje. A u vrata si jos stavis neki za bas ili koaksijalni. E sad mjenjaj si i to s**nje od kenwooda. 

Link to comment
Share on other sites

racunaj da je twingo limena kutija i da bi bilo pozeljno dampirat makar vrata

uz to, za zadnje zvucnike postoje adapteri da se ugrade iznad zadnjih muldi, ne na policu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim stavljati 6 nego 4 zvucnika..

Ok, treba mi informacija kolko wata trebam trazit za visokotonca u prednjoj ploci i kolko wata za bas u vratima.. 

Drugo, koliki promjer? Pretpostavljam da je 100 mm u ploci a 130 u vratima? 

Trece, na fotki koju sam postao da li se sto treba "rezat" ili se zvucnik samo uvali u onu rupu u sredini? 

Da, naravno da mislim mjenjat to go*no od kenwooda al ipak su misad bitniji zvucnici.. 

Link to comment
Share on other sites

Imas Pioneer sistem bas za Twinga ph1, imao sam ih ja ugradene u prosli i bili su u kombinaciji sa elipsama iza skroz ok pod uvjetom da imas kvalitetni HU, a ne nekakvo kinesko govno. Takoder, dampiranje kako su ti i napisali skoro, pa obavezno ako uopce razmisljas o “zvuku” u tom autu. 
 

https://www.amazon.co.uk/Pioneer-Component-Speakers-Renault-Facelift/dp/B0157ALZH4

Link to comment
Share on other sites

nebitno, zadnja polica je drek i ak ju ne ojacas ce ti vrlo brzo otic ak mislis stavit zvucnike na nju... u vrata idu 13, u armaturu tweeteri ili 10... tweeter legne u ovo kaj imas, za 10ku ova plastika mora van

ak ides na 4 zvucnika, koje neces stavit? u vrata ak stavljas u armaturu i na policu ? :doh:

Link to comment
Share on other sites

Pa mislio sam staviti u vrata i na armaturu.. Ne bi iza (na ili pored police) stavljao nista

A sto je to dampiranje vrata? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ordinaldo said:

Pa mislio sam staviti u vrata i na armaturu.. Ne bi iza (na ili pored police) stavljao nista

A sto je to dampiranje vrata? 

Prvo koliko mislis uopće potrošiti na glazbu? Jer to je isto rupa bez dna. Kad jednom krenes onda bi samo bolje i bolje. Bio, prosao i napravio si super sistem u cliu. I da dampirao sam auto. Za početak reci s koliko raspolazes. Ja sam ti ponudio plug and play za visoke koje hvale i iskusni audiofili. E sad....pitanje je koliko daleko bi isao. 

Link to comment
Share on other sites

Da nemas tu bas previse opcija. Nadji si neke baseve u vrata i to je to do nebudes htio nesto bolje. Ja ti kazem mogu poslat te visoke za eto 150kn. Ali ne manje od toga akobse budes odlucio. Nadji nesto na njuskalu za vrata i mir.

Link to comment
Share on other sites

dampiranje je oblaganje lima materijalom koji sprijecava rezoniranje lima il tak nekaj, zvucna izolacija, ugl dobijes puno bolji zvuk... pogotovo nizi spektar... ak si ikad gledal gas monkeyije i sl na telki, to ti je ona "folija" koju vidis pokeljenu po podu putnickog prostora dok je jos  sve golo do pleha (nema unutrasnjosti). ti bi trebal dampirat vrata pod mus... skines oplatu i kroz rupe se igrat

zvucnici ti trebaju bit relativno plitki, ne sjecam se vise dubine, al ak se odlucis malo ispruzit pa uzmes nekaj bolje kaj ne stane u rupu, da se i to sredit... ovisno kolko si spretan i kolko ti se da... a ak ti se da, ne budi ljen pa povuci i zice za zvucnike koje mislis ugradjivat, vece kvadrature...

ja sam na twingu u armaturu stavil 10ke, u vrata  i na mulde 13ice, ubij me koje marka... brijem da su u vratima bili dvosistemci, a iza kickeri za bass... 

prije toga na vw polu sam imal 6 magnat zvucnika s tim da su iza u polici bile elipse i to sve spojeno na pojacalo... bilo je  jako dobro obzirom da nije bilo skupo... i to bez woofera... onda mi je krepalo pojacalo i spojili  smo da radi bez pojacala dok se ovo ne popravi.  onda sam skuzil da mi pojacalo ni ne treba jer je i bez njega to sve  i dalje jako dobro klapalo... a kljuc svega je kaj je sve bilo spojeno na posten set kablova... 

Link to comment
Share on other sites

Ekipa hvala svima na trudu... 

Koliko wata imaju ti tvoji tweeteri i koliko wata mi moraju imati basevi u vratima da dobro radio sa tim tweeterima?

Link to comment
Share on other sites

Morao bih pogledati cca 5w mozda ali nisu ti bitni watti. Bitno je da imas donekle kvalitetan zvuk. Za vrata onda gledaj nesto do 50-70w max. To ionako nisu "pravi" wati...

Link to comment
Share on other sites

ja bi herz onda... impedancija im je 4 ohma, mislim da ti je i kazic 4 ohma... pioneer je 1 ohm... samo pitaj koja im je dubina ugradnje i provijeri jel stanu u rupu u vratima... ok je kolko moze bit

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zac7654321 said:

ja bi herz onda... impedancija im je 4 ohma, mislim da ti je i kazic 4 ohma... pioneer je 1 ohm... samo pitaj koja im je dubina ugradnje i provijeri jel stanu u rupu u vratima... ok je kolko moze bit

To sam si i ja mislio.. Ako je dubina ok radije bi Hertzove.. Vidim da im je RMS jaci od pioneera i na 4 ohma su osjetljiviji su na 93db.. A cisto pitanje, kakvi su Hertz zvucnici u usporedbi sa Pioneerom? 

Link to comment
Share on other sites

Bolji sigurno. Imao sam davno ko klinac u Fiesti taj Hertz Dieci, rekao bih isti, samo ne znam dal 130 i 160 mm, i stvarno su bili dobri. Onako oštri, britki, relativno flat, čisti, onak kak bi recimo svirao studijski zvučnik, koliko to nije glupo reć sad. Al skroz okej. Obzirom da su bili malo "ravniji" može biti da su bili onda 13 cm.

Pogonio ih je neki Kenwood, dosta dobar onda. Skroz je lijepo to bilo za normalno slušanje.

Link to comment
Share on other sites

Meni Hertz nije sjeo. Da ostar je, kricav zvuk pun visokih tonova. Nema bas neke dubine. Focal je meni kao i DLS puno bolji ali i skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Hvala decki.. A taj crossover? Mislim da znam cemu sluzi.. A da li se on mora spojiti ili se moze slusat bez njega? 

Link to comment
Share on other sites

mislim da moras i njega metnut, raspodjeli slat signal na kickere i visokotonce... probas bez i sa pa bus videl

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.