Jump to content

Kartica


Gerira

Recommended Posts

Evo, ovo se valjda samo meni moze desit.

U Njemackoj sam na putu i baterija u kartici mi je pocela krepavat i javljalo mi je upozorenje kod paljenja auta. Usput mi je bio Renault servis i reko ajd idem tamo da sad ne trazim tu bateriju u nepoznatom gradu. Cijena zamjene 10eur, reko moze.

Dobijem karticu nazad i skuzim da mi je idiot pokidao onaj zub sto drzi fizicki kljuc da ne ispada is kartice. Svadja sat i pol, oni nes kemijali da se izvuku, sve h svemu objesi macku o rep. Novu karticu ne daju a bogme ni 150eur kesa za novu. Fino ih stjerao u onu stvar i nastavio put prema odredistu ljut ko ris.

Sad gledam tu karticu i taj odvaljeni komadic (zub) i nista, zalijepio komad izolirke na kljuc i ugurao ga u karticu i drzi.

Zanima me, je li moguce zamjeniti zo kuciste ili taj komad plastike koji drzi kljuc da ne ispadne? Narucio sam neki najjeftiniji case kartice samo da uzmem taj komad plastike. Ima ko kakvu ideju koja ne ukljucuje kanistar benzina i robijanje 10 godina u njemackoj radi paleza zgrade?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za 100kn zamjenio kuciste kartice na svom cliu jer mi jedna tipka nije imala onaj "klik", a i ispadala mi je pa je na jednom dijelu imala rupu. Onaj kljuc koji se izvlaci sam samo premjestio na nju. Ja nemam zub koji pritisnes pa izvuces kljuc, kod mene je na klik isto. Uglavnom, kuciste mi je jos i ljepse nego OEM, jedino na njemu ne pise CLIO. Al to me ne sekira. Ima i za Megana, mislim da je 150,00kn rekao. Zamjenis i amen. Inace "Kljucko" je firma tu u Osijeku. Barem znam da mi sve fino pase i sjeda u rupu. Za te s ebaya pojma nemam, a niti bih htio nedaj boze pokidati nesto na plocici. On ti odmah sve pregleda na njoj, polemi ako je negdje nesto sumnjivo i vozi dalje. Nemam rijeci za postupak u ovlastenom servisu i to u Njemackoj.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kućište sa nenarezanim ključem naručio preko Aliexpresa za 17 kn (moj ima 4 tipke), pa onda kad ti stigne kod ključara nareži ključ taj novi metalni dio koji dobiješ i ubacis u svoju karticu. To ti je mislim najednostavniji nacin jedino što moraš dugo čekati da dode narudžba

https://a.aliexpress.com/OlfmKU9i

Evo....

Edited by dizna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zrmi RS said:

Ja sam za 100kn zamjenio kuciste kartice na svom cliu jer mi jedna tipka nije imala onaj "klik", a i ispadala mi je pa je na jednom dijelu imala rupu. Onaj kljuc koji se izvlaci sam samo premjestio na nju. Ja nemam zub koji pritisnes pa izvuces kljuc, kod mene je na klik isto. Uglavnom, kuciste mi je jos i ljepse nego OEM, jedino na njemu ne pise CLIO. Al to me ne sekira. Ima i za Megana, mislim da je 150,00kn rekao. Zamjenis i amen. Inace "Kljucko" je firma tu u Osijeku. Barem znam da mi sve fino pase i sjeda u rupu. Za te s ebaya pojma nemam, a niti bih htio nedaj boze pokidati nesto na plocici. On ti odmah sve pregleda na njoj, polemi ako je negdje nesto sumnjivo i vozi dalje. Nemam rijeci za postupak u ovlastenom servisu i to u Njemackoj.

Osijek mi je malo daleko, ako znas nekog u okolici ZG...

Na klik je, al taj klik radi taj plasticni zub koji se zakvaci za poklopac kljuca i ne ispada

 

5 hours ago, dizna said:

Ja sam kućište sa nenarezanim ključem naručio preko Aliexpresa za 17 kn (moj ima 4 tipke), pa onda kad ti stigne kod ključara nareži ključ taj novi metalni dio koji dobiješ i ubacis u svoju karticu. To ti je mislim najednostavniji nacin jedino što moraš dugo čekati da dode narudžba

https://a.aliexpress.com/OlfmKU9i

Evo....

strgano je na kartici plastika, a ne na kljucu :/, da je bar tak jednostavno...

 

Kontaktirao sam Renault HR, kazu da oni tu ne mogu nista. Zvao sam njemacki ured za zastitu potrosaca, niko se ne javlja. Prijavio sam i tom nemom eu uredu za potrosace u HR, za savjet pa cekam.

Nazvao sam Renault DE, pricali, otvorili su slucaj i kazu da ce se javiti sljedeci tjedan. Sumnjam da ce bit ista od toga, ak neko ima neki savjet sto jos napraviti bilo bi super.

Ova siva plastika sa desne strane kljuca

15780591565146028823576019055068.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rezervni ključ, pa od ovog napravit rezervu? (Slažem se da od njih treba novi ključ (ili bar kućište) dobiti, ali dotad - za nešto što stoji negdje nije neki problem dotad)

P.S. Naplaćuju bateriju 10€ i kod nas, a u dućanu kupiš istu Duracellku za 5-10kn. A zamjeniti je samo izvaditi ključ i skinut poklopac baterije tupim nožem... (I ja prvu platio pa onda shvatio da prodaju muda pod bubrege)

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Just now, morrak said:

Rezervni ključ, pa od ovog napravit rezervu? (Slažem se da od njih treba novi ključ (ili bar kućište) dobiti, ali dotad - za nešto što stoji negdje nije neki problem dotad)

P.S. Naplaćuju bateriju 10€ i kod nas, a u dućanu kupiš istu Duracellku za 5-10kn. A zamjeniti je samo izvaditi ključ i skinut poklopac baterije tupim nožem... (I ja prvu platio pa onda shvatio da prodaju muda pod bubrege)

Rezervni nemam, skinuo 1000 na cijeni kad sam kupovo auto, jbg. Ionak je u planu napravit jos jedan al nikak da odem.

Ma znam, samo nije mi se dalo i  u centar grada, trazit parking, pa dok se dosecem do ducana i sve to nazad, nije nikakva znanost zamjenit i zato sam i ljut. Sto da sam trebao ista kompleksnije odradit na autu, sta bi tek onda napravili 😡

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gerira said:

Osijek mi je malo daleko, ako znas nekog u okolici ZG...

Na klik je, al taj klik radi taj plasticni zub koji se zakvaci za poklopac kljuca i ne ispada

 

strgano je na kartici plastika, a ne na kljucu :/, da je bar tak jednostavno...

 

Kontaktirao sam Renault HR, kazu da oni tu ne mogu nista. Zvao sam njemacki ured za zastitu potrosaca, niko se ne javlja. Prijavio sam i tom nemom eu uredu za potrosace u HR, za savjet pa cekam.

Nazvao sam Renault DE, pricali, otvorili su slucaj i kazu da ce se javiti sljedeci tjedan. Sumnjam da ce bit ista od toga, ak neko ima neki savjet sto jos napraviti bilo bi super.

Ova siva plastika sa desne strane kljuca

15780591565146028823576019055068.jpg

A mozes jedino eletroniku prebacit u prazno kućište, dobijes ga u ovom sto sam ti poslao preko Aliexpresa, sad dali je to jednostavno ili ne neznam stvarno...

@morrak ja sam u RB auto na Samoborskoj platio izmjenu baterije 20-25 kn, ovlasteni servis su oni.... i to prije koji mjesec tak da ne dode 100 kn

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dizna said:

A mozes jedino eletroniku prebacit u prazno kućište, dobijes ga u ovom sto sam ti poslao preko Aliexpresa, sad dali je to jednostavno ili ne neznam stvarno...

@morrak ja sam u RB auto na Samoborskoj platio izmjenu baterije 20-25 kn, ovlasteni servis su oni.... i to prije koji mjesec tak da ne dode 100 kn

Narucio sam vec sa ebaya, pobrusit cu plastiku, odrezat sa zamjenskog kucista i zalijepit da drzi. Nije neka sila na tom komadicu pa bi trebalo drzat

Link to comment
Share on other sites

strgano je na kartici plastika, a ne na kljucu :/, da je bar tak jednostavno...
 
Kontaktirao sam Renault HR, kazu da oni tu ne mogu nista. Zvao sam njemacki ured za zastitu potrosaca, niko se ne javlja. Prijavio sam i tom nemom eu uredu za potrosace u HR, za savjet pa cekam.
Nazvao sam Renault DE, pricali, otvorili su slucaj i kazu da ce se javiti sljedeci tjedan. Sumnjam da ce bit ista od toga, ak neko ima neki savjet sto jos napraviti bilo bi super.
Ova siva plastika sa desne strane kljuca
15780591565146028823576019055068.thumb.jpg.3dd182ef3339c9856bd192f2b926eb5d.jpg
To su strgali pri otvaranju kartice koja je ljepljena. Taj zubic treba ostati na jednoj polovici kartice, ali cesto se na to ne pazi pa se odreze skalpelom.
Ja također imam sa Alija kućište u koje sam prebacio sve iz stare kartice, ima tutorijal na forumu. Novo kuciste je na klik, ne treba ga lijepiti.
Malko je deblje od originala i cvrsce sjeda u utor auta.
Rupa od baterije je takoder malo veca od originalne, ali zato sam stavio bateriju CR2032 umjesto 2025. Dakle "deblja" je 0,7 mm, bolje sjeda i ima veci kapacitet

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako su ti popravljali karticu morali su kuciste razdvojiti skalpelom po rubovima jer je ljepljeno.
Najcesce se odleme kontakti baterije na plocici, a to se ne moze prelemiti bez otvaranja kartice.
Pri tom otvaranju strada taj klinac za ključić ako se ne pazi.

Ako su samo mijenjali bateriju nije trebalo ništa razdvajati ni strgati

Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Aha, to nisam znao. Kod mene je bilo to okej, glupan je strgo jer nije dovoljno stisnuo taj gumbic sa strane i povlacio je dok nije puklo. Jos sam ga gledo, dal je munjen il sta mu je. Svadja skoro 2 sata, veselo...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam hoces li uspjet zalijepit ljepilom taj dio. Probaj lemilicom spojit ako ti je taj komad ostao.

Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ga uspio pronaci, zato uzimam zamjensko da sa njega odrezem. Samo se nadam da je isti tip plastike kao i sa originala... Dobra ideja za lemilicu, budem se poigrao kad stigne. A u medjuvremenu cu se svadjat sa Renault DE 🤣

Link to comment
Share on other sites

puno sreće s time. Na kraju će ti biti lakše malo izolir trake oko noža ključa :bigl:

imaš nešto ovdje o karticama:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ak sam na cliu uspio poklopac rezervoara zalijepit da drzi, valjda budem i ovo 😂😂

Za sad ga izolirka oko noza i drzi haha

Bacim oko na topic tnx

Link to comment
Share on other sites

Sličnu glupost meni tast napravio, uzeo karticu od scenica, kao jel znam ja da se ključ tu vadi van... I krene potezati ko manijak, ja vrištim staniiii! Čovjek vozio staru lagunu i megane 2, tamo se samo počupa, a na novim karticama se stisne gumbić. Uglavnom, sad mi se klima malo taj ključ na kartici, valjda je ipak uspio razmrdati malo plastiku unutra.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Alen said:

Sličnu glupost meni tast napravio, uzeo karticu od scenica, kao jel znam ja da se ključ tu vadi van... I krene potezati ko manijak, ja vrištim staniiii! Čovjek vozio staru lagunu i megane 2, tamo se samo počupa, a na novim karticama se stisne gumbić. Uglavnom, sad mi se klima malo taj ključ na kartici, valjda je ipak uspio razmrdati malo plastiku unutra.

Budi sretan, bar ne ispada :D

 

Renault DE me na finjaka odj*bao, cini se da cu se morati svadjati...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.