Jump to content

Megane 4 1.6 dci bose svjetla interijera problem


ShinyMarko

Recommended Posts

Pozdrav,novi sam vlasnik renault megane 2016,1.6dci 130ks,bose edition

Imam problem,al možda ga i nemam,naime ispod onog velikog ekrana/multimedije,one tipke mi ne svijetle,oni krugovi od temperature,pa one nize za odmrzavanje,eco itd...te one tipke na vozačkim vratima za podizanje i spuštanje prozora?

Da li je moguče da je to crklo?

Ili da jednostavno to nema pod opremom?

Hvala👍

Screenshot_20200126_211410.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ni meni ne svijetli... dok ne upalim svijetla 😁

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Po izgledu ograde i navigacije bih rekao da su ti naprijed upaljene samo pozicijske ledice.. upali kratka svjetla.. navigacija se baca u crno i pale se ta svjetla okolo.. tabla se takoder zatamnjuje za noćni režim..
To se mislim sve moze i podesiti u rlinku.. koliko jako svijetli zasebno danju i noću.. da li da uopće ima noćni mod i sl..

Rlink2 uputstva i deri ;)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, tomidix said:

Po izgledu ograde i navigacije bih rekao da su ti naprijed upaljene samo pozicijske ledice.. upali kratka svjetla.. navigacija se baca u crno i pale se ta svjetla okolo.. tabla se takoder zatamnjuje za noćni režim..
To se mislim sve moze i podesiti u rlinku.. koliko jako svijetli zasebno danju i noću.. da li da uopće ima noćni mod i sl..

Rlink2 uputstva i deri ;)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Prijatelju,hvala ti lijepo❤️

Jbg,nije žvaka za seljaka😂😂😂

 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

uh, i onda se ja čudim što ljudi u ponoć voze samo s dnevnim svjetlima. Pa kako i neće kad satovi svjetle i ljudi misle da su već upalili kratka svjetla

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako god, želim puno kilometara s 'novom' pilom, da služi bez problema i da se pritom lijepo zabaviš..

S Bose opremom siguran sam da imaš senzor za svjetla pa prema tome stavi ih na automatski i kako kaže @frenchkey ne budi jedan od onih što u ponoć voze samo s dnevnim svjetlima..
Potrebu za ručnim paljenjem svjetala imaš samo u slučaju da trebaš maglenke koje se neće upaliti ako nisu prvo upaljena kratka svjetla, što nekada senzor neće upaliti po magli jer disperzija svjetla kroz maglu ipak na senzor baca dovoljnu količinu.. Uglavnom, trudi se koristiti auto postavku ;)

@frenchkey jebiga moraju to staviti jer u suprotnom se display po danu ne bi uopće vidio kada sunce tuče u njega.. nema tu pomoći baš.. zapravo "auto" mod je gotovo idealan.. rekao bih samo da treba prebrikat da moš maglenke upalit i kada rade samo dnevna svjetla..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, frenchkey said:

uh, i onda se ja čudim što ljudi u ponoć voze samo s dnevnim svjetlima. Pa kako i neće kad satovi svjetle i ljudi misle da su već upalili kratka svjetla

Ma ne vozim se još nikako,auto tek stigao u dvorište...a bome nisam ni lud da se vozim po noči s dnevnim svjetlima😂😂😂 tek me čekaju vožnje,a nisam imao strpljenja pa sam išao malo čačkat po njemu😂

Eh da,još jedno pitanje,pošto čemo vozit taj automobil žena i ja...da li je moguče nekako spremit da kad ona otključa auto s njezinim ključem da se odma automatski postavi njen profil?

A ja kad sa svojim otključam da budem moj profil?

Edited by ShinyMarko
Prepravka
Link to comment
Share on other sites

Marko, oprosti na offtp al tko ovdje voli svjetla na Auto a da ne svijetli bar nesto pozadi?
Ne kuzim zasto to pod normalno ne pali straznju poziciju...

E sad.. ne kenjam bez veze nego sam takakav kakav jesam pa pratim sve oko sebe i hrpu puta sam izbjego situaciju da mi se majstor skoro uparkira u gepek jer me ne vidi i onda moram blicat s štopom jer ga vidim da mi dolijece i potencijano ce me pogodit?

Vozim i sluzbeni vw i ista stvar, probao sam miceka novog, L200, ista stvar, Toyota isto, opel, ma svi to izbjegavaju


Ne kuzim zakaj je problem proizvođacima popalit ta straznja svjetla.

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BorisL said:

Marko, oprosti na offtp al tko ovdje voli svjetla na Auto a da ne svijetli bar nesto pozadi?
Ne kuzim zasto to pod normalno ne pali straznju poziciju...

Tko kaže da ne svjetli?

Počevši od Talismana i MegIV (možda i još nešto stariji) redovno svijetle one dugačke led trake iza non-stop.. I kad su upaljena samo dnevna svjetla (DRL)..
To zašto to većina ne popali ostaje upitnik da.. To je jedna postavka (DRLwithTail) koja se upali i svijetli skupa s prednjim DRL-om.. Čak i neki noviji Meg3 to imaju, ovisno o ECU i verziji softwarea.

Vjerujem da je tako i kod ostalih proizvođača pa kada bi se vlasnici malo potrudili i napomenuli takve stvari servisu da upali.. vjerojatno bi manje morali paziti i izbjegavati uparkiravanje drugih u vlastito dupence... A što se Renaulta tiče moguće je upaliti i u kućnoj radinosti sa ddt4all ako sami auto podržava..

Edited by tomidix
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, BorisL said:

Ne kuzim zakaj je problem proizvođacima popalit ta straznja svjetla.
 

Pa na meganeu rade stražnja svjetla i dok su samo dnevna...

Link to comment
Share on other sites

Pa na meganeu rade stražnja svjetla i dok su samo dnevna...
Jel tebi radi na rs-u? Meni ne. Iskreno volio bih da radi

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Tko kaže da ne svjetli?
Počevši od Talismana i MegIV (možda i još nešto stariji) redovno svijetle one dugačke led trake iza non-stop.. I kad su upaljena samo dnevna svjetla (DRL)..
To zašto to većina ne popali ostaje upitnik da.. To je jedna postavka (DRLwithTail) koja se upali i svijetli skupa s prednjim DRL-om.. Čak i neki noviji Meg3 to imaju, ovisno o ECU i verziji softwarea.
Vjerujem da je tako i kod ostalih proizvođača pa kada bi se vlasnici malo potrudili i napomenuli takve stvari servisu da upali.. vjerojatno bi manje morali paziti i izbjegavati uparkiravanje drugih u vlastito dupence... A što se Renaulta tiče moguće je upaliti i u kućnoj radinosti sa ddt4all ako sami auto podržava..
Cuo sam da se moze upalit, cak je i netko pisao tu na forumu, bas nedavno ak se dobro sijecam, al eto kod mens ne rade, ok moje je edc pa je upadljiv kad stojis al u race modu, ne svijetle zadnje lampe ak je DRL i stojis negdje... po meni nije ne ka sreca... doleti netko i uparkira mi ne na suvozacevo[emoji1787]

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rade straznja svijetla na Megu s dnevnima...jbote rasprave

Ja sa čuo da i lete, ono...sorry, rokam tablete😂😂

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Akhm... Ne rade na svima meg 4... Recimo meni ne rade zadnja na poziciji.  Kolko sam shvatio ovi sa manje opreme svjetle. Recimo šogor ima zen opremu i njemu svjetli na bose ne svjetli. Može bit i do mjesta proizvodnje.

Edited by macan
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Hm,da li se moze to u ovlaštenom upalit..?

Te da li je moguče upalit cornering light?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ShinyMarko said:

Hm,da li se moze to u ovlaštenom upalit..?

Te da li je moguče upalit cornering light?

Da se može upalit može samo neznam dal u ovlaštenom. Nemaju ti ledice cornering light. To mora bit takav far sa dodatnim svjetlima.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, macan said:

Da se može upalit može samo neznam dal u ovlaštenom. Nemaju ti ledice cornering light. To mora bit takav far sa dodatnim svjetlima.

 cornering light ,zar to nije maglenka...znači kad smotaš volan npr u desno upali se desna...itd...

Gledam po netu,ekipa to upali preko ddt4all- evo link,ako neko zna il ima znanje i opremu,nebi bilo loše meni to napravit😂👍

 

Link to comment
Share on other sites

Akhm... Ne rade na svima meg 4... Recimo meni ne rade zadnja na poziciji.  Kolko sam shvatio ovi sa manje opreme svjetle. Recimo šogor ima zen opremu i njemu svjetli na bose ne svjetli. Može bit i do mjesta proizvodnje.
Prije da je do tržišta za koje je rađen.. kod mene je balkanac, gtline, svijetli tvornički.. Paljenje toga je 2 min..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Hm,da li se moze to u ovlaštenom upalit..?
Te da li je moguče upalit cornering light?
Na Meg3 su redovno htjeli upaliti DRL onima koji nisu imali.. na zahtjev.. ne vidim zašto ne bi ovo.. cornering light u vidu maglenke, kao VW je moguće upaliti..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomidix said:

Prije da je do tržišta za koje je rađen.. kod mene je balkanac, gtline, svijetli tvornički.. Paljenje toga je 2 min..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Na Meg3 su redovno htjeli upaliti DRL onima koji nisu imali.. na zahtjev.. ne vidim zašto ne bi ovo.. cornering light u vidu maglenke, kao VW je moguće upaliti..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Hmm,ima ko znanja mogučnosti i volje?😂😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

Kako god, želim puno kilometara s 'novom' pilom, da služi bez problema i da se pritom lijepo zabaviš..

S Bose opremom siguran sam da imaš senzor za svjetla pa prema tome stavi ih na automatski i kako kaže [mention=138]frenchkey[/mention] ne budi jedan od onih što u ponoć voze samo s dnevnim svjetlima..

Potrebu za ručnim paljenjem svjetala imaš samo u slučaju da trebaš maglenke koje se neće upaliti ako nisu prvo upaljena kratka svjetla, što nekada senzor neće upaliti po magli jer disperzija svjetla kroz maglu ipak na senzor baca dovoljnu količinu.. Uglavnom, trudi se koristiti auto postavku [emoji6]

[mention=138]frenchkey[/mention] jebiga moraju to staviti jer u suprotnom se display po danu ne bi uopće vidio kada sunce tuče u njega.. nema tu pomoći baš.. zapravo "auto" mod je gotovo idealan.. rekao bih samo da treba prebrikat da moš maglenke upalit i kada rade samo dnevna svjetla..

Ovo zadnje sta pises, da ne quotam, recimo na fauve transporteru dok radi drl takoder svijetle satovi, ali npr. ulaskom u tunel to osvjetljenje se ugasi, ostanu samo svjetliti crvene kazaljke pa skuzis da bi trebalo kratka upaliti. Tako naravno i u sumrak bude.

A ovo sto ne svjetle zadnja kad je drl upaljen smatralo se da nije potrebno u uvjetima normalne vidljivosti te da su stopovi puno uocljiviji ako ne gore zadnje pozicije.

 

Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, macan said:

Corner light nije maglenka... u pravom smislu...

Oprosti,mislio sam na maglenke kao cornering😂

Link to comment
Share on other sites

Jel zna netko odlicne led zarulje za maglenke (h16 19w su ja mislim ove obicne maglenke sto tvornicki dolaze) koji staviti umjesto tih obicni, jer sam aktivirao cornering lights, ali od ovih obicni sto dolaze s meganom 4 nema neke koristi

Edited by Laky
Link to comment
Share on other sites

Pogledaj od erfolg-(hr firma)-za megane 4 su oko 300kn s ugradnjom👍

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.