Jump to content

Problem s paljenjem


zeljko13

Recommended Posts

 

Pozdrav. Opet neki problem s paljenjem. Znači, iz čista mira prije 2 tjedna javio se problem s paljenjem, pogotovo iz jutra ili ako se auto nije palilo cca 5 sati. Vergla 4-5 sekundi i upali (upali svaki put) ali jedva.

Nakon što malo malo odradi nakon prvog paljenja, drugo paljenja je puno žveltije ali se isto pomuči malo, ali upali.

Provjerio sam akumulator, alternator i grijače, sve ispravno. Nisam primijetio da ima zraka u onim prozirnim gumama od goriva. Bar se ne vidi. Ima li tko ideju što bi moga biti uzrok?

Također ne javlja nikakvu grešku na odb-u.

 

Hvala unaprijed!

 

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kaže mi frend da je moguće da je alnaser pri kraju. Zna li tko jeli to moguće?


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moguce ali alnaser vecinom radi ili ne radi.
Ako vergla a ne moze sastaviti onda vjerojatno gorivo se vrati.
Jel to došlo odjednom ili nakon nekog servisa?

Link to comment
Share on other sites

240 000 km.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Evo jedna kratka snimka već zagrijanog motora.http://cloud.tapatalk.com/s/5e36da7d7c1d8/VID_20200202_151207.mp4

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Jutros sam udario lagano u alnaser čekićem i prvi put da je zaverglao par puta i nije upalilo (obično uvik upali). Drugim pokušajem je upalio ali jako teško.
I još jedna stvar. Prije tjedan dana kad sam provjeravao grijače, na svima sam mjerio oko 0.8 ohma. Jutros sam ponovio mjerenje i dva grijača su krepala, tj. na njima je otpor ogroman. Jeli moguće da ih je alnaser spržija?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

I kompjuter javlja grešku. Guglao sam i to su grijači. b7bce81d804f96be6062ebe9f6ac2acc.jpg

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S obzirom.na km moguce je da je alnaser.
Ne bi rekao da je alnaser spržio grijace vec pojacan rad zbog minusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mata73 said:

moguce je da je alnaser

Alnaser možeš odmah isključiti, nije 100%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja sumLjam na anlaser. A možda je i starter ili eventualno elektropokretač. 👀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A nije bilo minusa kod nas bar zadnjih 20ak dana. Ići ću sutra do majstora pa nek vidi u čemu je problem. Nadam se da je alnaser jer mi se to čini kao najjeftinija opcija. Hvala ti na pomoći!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo veselja. Upravo da ću ga upaliti i ona jedva zavergla. Upalio se injection fault i sad je skroz umra. Znači stisnem start i on ništa. Ni jedna lampica se ne upali. Mrtav mrtav. Čak je kazaljka od goriva ostala podignuta. molim vas ako ima tko bilo kakvu ideju

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo spojio akumulator od frenda i ništa. Skinija upravo ecu i osigurače. Osigurači svi dobri, a za ecu neman pojma. Jeli se slučajno može nekako testirati ecu?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Pitanje. Osim ovih osigurača i onih kraja volana nema drugih u autu?cea807861d1a13c892d1f80dbca3f2a4.jpg

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve struje u autu. Probao sam je spojiti ali ništa od nje.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Al-nasser je sigurno. To gamad arapska namjero radi da se pokvari.

 

Ali za svaki slucaj vozi auto elektricaru, da vidi kaj je. 

Malo si sad ovo konfuzno napsiao zadnje, sto se tocno dogodilo kad si spojio tudi ispravni akumulator?  Ne moze bit nista, nesto se mora dogoditi ako je ispravni akumulator.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci ništa. S mojim akumulatorom i akumulatorom od frenda ništa. Znači cijeli auto nema struje. Unutarnja svitla ne gore, ni jedna lampica se ne upali kad stisnem start (na displeju), portapak ne mogu otvoriti i kazaljka od goriva je ostala na pola. Znači ništa. Jedino mogu upaliti sva četri žmigavca (rade ali se ne prikazuje na displeju) i kad karticom otključan vrata, čujem da se otkljucava.
Zva sam jednog majstora i kaže da nikad nije čuo za sličan problem.
Alnaser sam izvadio i on je mrtav (četkice su gotove). Sutra nosim majstoru alnaser u nadi da će imati neki polovan. Nosim mu i ecu i onu plastiku di stoje osigurači ako može viditi jeli ecu umra.
Ne znam što se moglo dogoditi. Svi osigurači su dobri (bar ovi do koje sam došao, jer ne znam ima li ih još negdi).
Jedino me muči što se to dogodilo dok je bio spojen na OBD, pa da se tu nije nešto dogodilo. Možda ću sutra biti pametniji. [emoji24]

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ivane hvala ti do neba!!! Je, sad isa provjeriti taj osigurač i krepa je. Ima još dva manja do njega ali oni su dobri. Večeras ću ipak mirno spavati!! Hvala!!de12db28439159b216eb6633791d329c.jpg

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeli ga imati kupiti u bilo kom dućanu autodijelova?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je mega osigurac. Ja nisam imao srece trazeci zice od 10mm2 po zg a daa su za autoindustriju. Pogledaj mozda chipoteka, elmatis, cargo .. autodijelovi su slabo zastupljeni autoelektrikom. Ako ne nades pase ti sa bilokoje marke vozila rabljeni naravno iste spec.

Link to comment
Share on other sites

Uf. A proletiti ću sutra po dućanima pa vidim. Hvala vam na info!!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.