Jump to content

Zujanje dok je je hladan


Dtopal

Recommended Posts

Pozdrav,

imam problem taj da nakon paljenja u jutro (ili skroz hladan motor) nasumično se čuje neko piskutavo zujanje ispod haube na pola sekunde do sekund, najbliže bi opisao zvuk kao pumpica od brisača. Čuje se jedino na niskim okretajima (ispod 1.5k). Kad je u leru i kad lagano dodaješ gas ono sukladno tome mjenja zvuk.

Još jedna stvar, kada bude prvo paljenje i daš gas na 2k.2-5k okretaja u leru vraćanje rada motora kao da je u zastajkivanju, (neznam kako da drugačije objasnim) i nakon vožnje od 5 minuta probam isto, više se ne događa. Što se tiče vožnje samog auta nisam primijetio nikakve razlike. 

 

Link to comment
Share on other sites

Koji auto,motor, godina..
Zujanje je relativan pojam.
Najbolje da posnimis pa zakacis snimku.

Link to comment
Share on other sites

Laguna lll ph2 1.5 dci 2011

Mogu pokušat uhvatit na snimci ali čisto sumnjam da će kamera uspjeti uhvatit zvuk u kabini jer jedino možeš primjetiti kad je mrtva tišina

Link to comment
Share on other sites

E sada, problem sa tim zujanjem (na preporuku) koje sam imao zadnjih mjesec dana je nestalo sa dodavanjem aditiva DATACOL FUELDAT. Dva dana se ne čuje ništa. Da li je moguće da su se čuli injektori? Ostaje mi ovo vraćanje gasa koje zastaje i njega sam pokušao snimiti pa evo snimke.

 

Link to comment
Share on other sites

Za zujanje je tesko rec. Ali ako je injektor cleaner pomogao vjerojatno je problem bio s pumpom ili injektorima. Ovo za spustanje na ler gas moze bi vise toga. Pikiram na egr ventil . Dakle na dijagnostiku nekom tko zna malo vise od ocitavanja greski.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, twingokile said:

Gdje si kupio sredstvo i koja lova je u igri?

Kupio sam tu u jednoga lokalnog mehaničara. Mislim da je bilo 200kn i on savjetuje svakih 30k-40k km koristiti. 

 

9 hours ago, Lowlife said:

Za zujanje je tesko rec. Ali ako je injektor cleaner pomogao vjerojatno je problem bio s pumpom ili injektorima. Ovo za spustanje na ler gas moze bi vise toga. Pikiram na egr ventil . Dakle na dijagnostiku nekom tko zna malo vise od ocitavanja greski.

A ništa, ovih dana ću posjetit dijagnostiku pa vidit šta abakus kaže

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav,

evo uhvatio sam vremena za otići na dijagnostiku i javlja ove dvije greške.

Ako je imao netko iskustva sa ovim greškama ne bi bilo loše da se javi :)

Hvala

IMG_20200416_150758_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prva greška je posledica ove Df885 koja je vezana za pritisak u railu i ona je bitna u ovoj priči.Pred postavljam da je upitanju 1.5dCi u L3,imao sam slično iskustvo i u svojoj L3 neposredno po kupovini,rešeno zamenom filtera goriva i od tada bez problema.Inače 1.5dCi 81Kw nema pumpu niskog pritiska u rezervoaru kao npr. 2.0dCi, već sama pumpa visokog pritiska vuče direktno iz rezervoara preko filtera.Zato je i vazno menjati ga na vreme.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dalibor76 said:

Prva greška je posledica ove Df885 koja je vezana za pritisak u railu i ona je bitna u ovoj priči.Pred postavljam da je upitanju 1.5dCi u L3,imao sam slično iskustvo i u svojoj L3 neposredno po kupovini,rešeno zamenom filtera goriva i od tada bez problema.Inače 1.5dCi 81Kw nema pumpu niskog pritiska u rezervoaru kao npr. 2.0dCi, već sama pumpa visokog pritiska vuče direktno iz rezervoara preko filtera.Zato je i vazno menjati ga na vreme.

Hvala ti za info.

Da, uspio sam povezati guglajući da ovi tip greške dolazi u kompletu.

Meni očito to ne pomaže jer sam prije mjesec dana sve filtere i ulje mjenjao, uključujući i filter goriva ( prije cca 800km).

Edited by Dtopal
Link to comment
Share on other sites

Još nešto,u isto vreme kad sam zamenio filter moj dobar friend koji ima originalni CanClip mi je resetirao sve senzore na autu nešto tipa master resets.To kako kaže nije loše uraditi povremeno a može samo pomoći i pomoglo je evo od tada dve godine bez problema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.