Jump to content

Instrument tabla


Zvonimirtomic

Recommended Posts

Pozz svima, imam

 clio 1,5 dci iz 2002 i krepala rasvjeta na instrument tabli, u ovlastenom servisu mi kazu da su svjetla integrirana na tabli i da su izgorila i da treba promijeniti tablu. Sad posto oni kazu da nova kosta cca 5000 kn kupujem polovnu. Sad me zanima jel mogu ja sam ju promijeniti i koliko je to komplicirano ili morat cu vozit auto kod majstora da mi promijeni. Hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Možeš sam ako se imalo kužiš u šarafljenje. Najveći problem je rastaviti plastike oko instrument sata a da ti ne popucaju kopče.

Tabla je vjerojatno uhvaćena sa dva vijka i spojena sa dva ili više đekova.

Tabla se da rastaviti i onda na štampanoj ploči prelemiš led žaruljice. Možeš sam ako znaš ili odneseš nekome tko se bavi popravcima radija i televizija. 

Postoji opravdana sumnja da je na led žaruljicama došlo do hladnog lema koji treba samo prelemiti. 

U najgorem slučaju treba nabaviti nove led žaruljice i zamjeniti ih za one pregorene.

Renault servisu je najlakše reći da treba sve mjenjati jer se oni ne bave popravcima neko zamjenom sklopova.

Neznam koje led žaruljice idu na instrument tablu. Možda će netko od ekipe znati oznaku. Probaj malo pogledati na Google ili YouTubeu. Mogo bi se doći do tih informacija, a i uputa kako rastaviti sve.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Skidanje table:

 

PLCC2 su smd diode unutra,koliko sam uspio naci.

Svaki bolji  elektroničar ti to može zamjeniti.

Tabla se skine za pol sata.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, cudno malo, jedino ako nije u pitanju negdje hladan lem, trebalo bi probati prelemiti najprije.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.