Jump to content

CLIO 3 1.5 DCI CHECK INJECTION


Elpatrone

Recommended Posts

Pozdrav, 

Vlasnik sam vozila iz naslova, koji mi je počeo paliti grešku "check injection". Pojavi se navedeni natpis i uključi ključ, auto normalno vozi, bez gubljenja snage, trešnje i drugog. Jedina stvar koju sam primjetio je nekakvo lupkanje meni slično releja u lijevom gornjem uglu poviše volana, i vani u razini prednjeg lijevog kotača. Za vrijeme tuckanja okretaji budi mrvicu poviše, i čim se to lupkanje završi motor se primjetno smiri. Ugasim ga upalim greške više nema, te se ona pojavljuje u neobjašnjivim intervalima. Nekad 5 dana nekad 15 dana joj treba da se ponovo upali. Spajan na dijagnostiku i pokazuje ova dva koda grešaka: df 1005, i df060. Dali možda ima netko da je imao sličnan ili isti problem? Unaprijed zahvaljujem na pomoći. IMG_20200311_144523.thumb.jpg.990656b6a781b17d2d1524132e6a542f.jpg

IMG_20200227_172535.jpg

Link to comment
Share on other sites

bolju dijagnostiku trebas tj konkretniju.

Moze biti senzor usisne grane, mogu biti dizne , moze biti egr.

Ovaj senzor bi mogao biti, dizne mislim da bi drugacije simptome imale

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Prva greska je kvar na grijacu antifriza. Vjerojatno modul/elektronikA koja pali grijace. Blok s grijacima i modul su jedno pored drugog kod lijevog kotaca. Izmjeriti prvo grijace jel koji riknuo pa onda dalje na napone , modul, koroziju itd..

 

Druga df060 treba malo dublje prokopati da se vidi na sta se odnosi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očistio Egr, ispitao akumulator, promjenjen senzor usisne grane, poništena greška ( izbrisana) . Opet ista stvar. Još ostalo provjeriti grijače i relej grijača. Naručen u ovlašteni servis na dijagnostiku pa da vidim šta oni kažu. Hvala na savjetima

Edited by Elpatrone
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auto odvežen u ovlašteni servis, dijagnostika pokazala da negdje vuče falši zrak. Promjenjeno crijevo i senzor usisa (popucalo na spojevima) koje ide sa intercoolera na klapnu gasa. Auto već 5 dana nije upalio grešku, i nadam se da više neće. Hvala puno na savijetima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11. 03. 2020. at 20:02, hrvojexyz said:

bolju dijagnostiku trebas tj konkretniju.

Moze biti senzor usisne grane, mogu biti dizne , moze biti egr.

Ovaj senzor bi mogao biti, dizne mislim da bi drugacije simptome imale

👏

zapljescimo za HRvoja

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod dizni neće da upali od prve i trza motor dosta kad je hladan. A kad dizna propiša onda počne tresti kao lud, izbaci grešku injection fault. Kod mene su bili i grijači OK, promjenio sam senzor radilice, nije nigdje vuklo zraka...zezao me više od godine dok dizne nisu rekle svoje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav svima, 

Evo ja ponovo sa istim problemom, clio i dalje pali iste greške, i ima iste simptome. Danas bio u ovlaštenom servisu, ovo su greške na slici. Imali li neko sa istim problemom? Oni bi prvo prominili senzor temperature ispred turbine, ako to nije rješenje onda istraživat po instalaciji. I dalje se čuje lupkanje releja u predjelu volana kad se greška upali. Molim pomoć ako mu ima pomoći😁 hvala

IMG-20220202-WA0010.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.