Jump to content

1.5dci ,78kw ,2008g. Reparacija turbine info


Vox2

Recommended Posts

Bok.

Potrebno je reparirati turbo. Auto vozi normalno. Ali smrdi nafta/ ulje. I osjeti se smradu vozilu. 

Prvi smo vlasnici i ulje se mijenja svakih 10tkm.

Detektirano je od strane turba da slini vec neko vrijeme i tražim reparaciju iste dok je jos auto vozan. Tko to moze odraditi ,i koja bi bila cijena zahvata. Neke preporuke ? 

 

Vozilo ima 167tkm. 

Hvala!.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vox2 said:

Bok.

Potrebno je reparirati turbo. Auto vozi normalno. Ali smrdi nafta/ ulje. I osjeti se smradu vozilu. 

Prvi smo vlasnici i ulje se mijenja svakih 10tkm.

Detektirano je od strane turba da slini vec neko vrijeme i tražim reparaciju iste dok je jos auto vozan. Tko to moze odraditi ,i koja bi bila cijena zahvata. Neke preporuke ? 

 

Vozilo ima 167tkm. 

Hvala!.

 

bjezi od purica iz smba u svakom slucaju...meni je 3 puta popravljao i opet nije bilo dobro...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, direstraits said:

Jesi siguran da je turbo u pitanju?

Nisam. 

Treba netko jos tko se kuzi pregledati.

Smrdi kroz ventilaciju kada se vozi,tj stane na semaforu.  Ili s autoputa kada sesastane ona pusti miris u kabinu. Moze biti vise toga. Bio je u ovlastenom na pregledu i to su detektirali da slini i povuče miris .

Može biti i crijevo neko,injektori, itd...

Link to comment
Share on other sites

Inace, kad se pojavi miris u vozilu, obicno pukne limeno crijevo od povrata. Prvo to treba skinuti

Link to comment
Share on other sites

Provjeri rebrasto koljeno koje ide s EGR-a

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naspricaj malo kriticna mjesta koja su sumljivci sapunicom iz boce sa strcaljkom pa vidi gdje ce radit baloncice.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, grgaph2 said:

Provjeri rebrasto koljeno koje ide s EGR-a

Čest slučaj. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi nešto ispalo :)

na kraju odraden veliki servis. Zamijenjeni leteci ,i turbo . Vozimk dalje :)

posto imam doma 3dci-a ,ovaj stari turbo ide na reparaciju . Vec ce jednom zatrebati 🙈🙃🙌.

turbo je uzasno slinio sa zadnje strane. 

20200319_134050.jpg

20200319_134155.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi leteći izgledaju jako dobro...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.