Jump to content

Koje Bobine Scenic1.6 16v.?


Žac

Recommended Posts

Izgleda da je nakon 160000 km i meni došlo vrijeme zamjene pa mi sad nešto nije jasno pa ako netko zna koja je razlika između bobina Beru oznake ZS552 i Beru oznake ZS052. Nisam još skinuo sa auta pa ne znam točno što piše na bobini...

Na stranicama autokreše razlika za sve 4 je skoro 300 kn a i jedna i druga verzija odgovara originalnom kataloškom broju 8200568671 ?

Ne mogu naći nigdje razliku niti na stranim forumima niti na stranim web trgovinama svi nude oba modela sa istim opisima, a opet mora neka razlika postojati...?

https://www.autokreso.hr/?s=8200568671&post_type=product  

https://www.onlinecarparts.co.uk/beru-8216948.html

https://www.onlinecarparts.co.uk/beru-990726.html

 

Link to comment
Share on other sites

pitaj Anđelka, njegove Beru su u original Renault pakiranju 

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam jutros autokrešu na telefon te mi je prodavač po broju šasije naknadno javio da mogu uzeti ovu prvu jeftiniju varijantu no ni oni ne znaju u čemu je razlika? Pitam Anđelka vjerojatno on zna...

Link to comment
Share on other sites

Sve su ti te bobine su iste. Na 1.4, 1.6 i 2.0 atmosferskim motorima od 2003-2013.

Stavi bilo koju. Sve pasu. Andjelko ima oem (Beru) ali ducan je trenutno zatvoren.

Mislim da ima dostavu. I autokreso ima dostavu.

 

Renault Ignition Coil 8200568671 Various Models

 

Fits all 1.6 16v, 1.8 16v and 2.0 16v Renault Engines.

Renault Clio MK2 & MK3, Clio 197/200 MK3.

Megane MK2 & MK3. Includes Megane 225, Megane R26.

Scenic MK1 & MK2, Laguna MK2 & MK3.

 

 

 

I onda kad ja pitam u nekoj temi koji ducani autodijelova i gdje rade nadje se pametnjakovic koji kaze pusti sad dijelove, "ostani doma"

Da, ostat ce vecina ali ne mogu svi ostat doma.

 

 

 

Ima autokreso Beru

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/beru-svitak-za-paljenje-bobina-10201357/

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ivan.martinko said:

Sve su ti te bobine su iste. Na 1.4, 1.6 i 2.0 atmosferskim motorima od 2003-2013.

Stavi bilo koju. Sve pasu. Andjelko ima oem (Beru) ali ducan je trenutno zatvoren.

Mislim da ima dostavu. I autokreso ima dostavu.

 

Renault Ignition Coil 8200568671 Various Models

 

Fits all 1.6 16v, 1.8 16v and 2.0 16v Renault Engines.

Renault Clio MK2 & MK3, Clio 197/200 MK3.

Megane MK2 & MK3. Includes Megane 225, Megane R26.

Scenic MK1 & MK2, Laguna MK2 & MK3.

 

 

 

I onda kad ja pitam u nekoj temi koji ducani autodijelova i gdje rade nadje se pametnjakovic koji kaze pusti sad dijelove, "ostani doma"

Da, ostat ce vecina ali ne mogu svi ostat doma.

 

 

 

Ima autokreso Beru

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/beru-svitak-za-paljenje-bobina-10201357/

Slažem se da su gotovo sve iste, napisao sam u provm postu i naveo linkove na krešu i oba tipa BERU bobine koje nude. Razlika ipak mora biti jer su kataloški različiti modeli i cijena je drugačija pogledaj moj prvi post...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je Andelkova, ne znam jeli se podudaraju brojevi, ali original je i radi svoj posao.

Zasto je neka skuplja, jeftinija, koja je politika marzi, kakva je Kresi bila ulazna cijena jedne ili druge, hoces li sa skupljom dobiti 5 ks po cilindru ili ne pojma nemam44e2e6c0915beef2c154129771acc514.jpg

 

Tapatalk

 

 

41176f54ae2b737c885afe0c516b41da.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam tu sliku u postu no vjerojatno je ugrađena pa ne možeš vidjeti broj na njoj? Posalo sam Anđelku upit pa čekam da se javi...

Link to comment
Share on other sites

Svejedno koju stavis, iste su. Cesto se dogadja da isti dijelovi imaju razne kataloske brojeve ovisno o godini proizvodnje, modelu auta itd. Slicno je sa filterima zraka, kabine itd. Al sam proizvod je identican. Vidis i sam za koje je aute i koje oem brojeve mijenja:

7ad037bb6b55057fc0d81abbce46b5a6.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Žac said:

Vidio sam tu sliku u postu no vjerojatno je ugrađena pa ne možeš vidjeti broj na njoj? Posalo sam Anđelku upit pa čekam da se javi...

Renault 7700875000 BERU 0040100071 8200568671 Made in Germany, to je sve što piše, pogledao sam sad na mobitelu, možda ne vidiš dobro sa slike jer tapatalk smanji rezoluciju

Link to comment
Share on other sites

Evo javio se Anđelko sutra će odgovoriti po broju šasije valjda će znati razliku... 

Mislim da me krivo ne shvatite uzet ću bilo koje znam da pašu sve ali eto baš me zanima jebena razlika ZS552 i ZS052  kada su već cjenovno različite...:) 

Link to comment
Share on other sites

Godina proizvodnje auta..
Ovisno jel npr. megane ili scenic..
Ovisno jel 1.6 il 2.0 motor.

Sve su identicne i svaka ce raditi..

Link to comment
Share on other sites

prije par godina su bile dosta skuplje, pa sad ako je ostala iz te zalihe, au u međuvremenu došla pošiljka s jeftinijima....

 

uostalom probaj na Beru stranicama ako ima

Link to comment
Share on other sites

Pojeftinile se jer se ne ugradjuju u nove aute od 2014. Bar ne u eu, u ostatku svijeta se jos proizode renoi i dacije s tim motorima (brazil i slicne zemlje)

Link to comment
Share on other sites

On 24. 03. 2020. at 18:35, Žac said:

koja je razlika između bobina Beru oznake ZS552 i Beru oznake ZS052.

Ograničenje vezano za ciljano tržište. Može biti banalan razlog, recimo ambalaža, može biti razlika u materijalu, pakiranju (1/1 ili 1/4 ili 4/4), itd. Uglavnom, radit će i jedna i druga. 

ZS552 se ne prodaje na tržištu AT, CH, DE. Što ne znači da je faktički nema u ponudi na tim tržištima. 

Link to comment
Share on other sites

Isto ima za sporta. Beru ima 2 vrste. Razlike u cijeni ima a sad koja je razlika nznm. Oem je skuplja varijanta, a i kad sam ih jednom mjenjao opet je stavljena skuplja Beru samo bez Renault natpisa.

Link to comment
Share on other sites

Evo došlo je danas toplije vrijeme pa sam koliko sam stigao barem skinuo bobinu sa prvog cilindra za kojeg mi je dijagnostika javljala da nema dobro sagorijevanje (auto je povremeno trokirao manje više u svim režimima) 

E sad, imam što vidjeti pukla je guma pri dnu pa me zanima da li to može biti stvarno uzrok troksanja? Za probu sam oblijepio izolir trakom donji dio te se trokiranje smanjilo i dijagnostika nije više izbacivala greške pa pretpostavljam da je to problem te da tu probija...

Nisam stigao još svjećice skinuti (imaju cca oko 8000 km na plinu) da vidim kakve su no primijetio sam nešto pa molim savjet ako netko zna naime kada odmaknem bobinu od svjećice cca. 2-3 cm onda auto bolje radi, čujem prebacivanje iskre ali ne trokira, no kada vratim bobinu i stisnem ju na svjećicu počne više torikirati? Da li je to do možda do same bobine jer je onaj feder unutra je u redu ili može možda biti i svjećica u banani makar nekako sumnjam? 

Također sam našao na Aliexpressu gumice iznenadio sam se totalno da ima i to za kupit...

https://www.aliexpress.com/i/4000176077981.html?spm=2114.12057483.0.0.3f9839c9DeXVE1

Lud sam jer zbog cjelokupne situacije nemrem sad sve raskopat i vidjet nego ovako parcijalno kada stignem...

 

IMG_20200327_171556 (Small).jpg

IMG_20200327_182137 (Small).jpg

Link to comment
Share on other sites

Skini gumu, ocisti, ako ima hrdje itd. Ali vjerojatno je bobina probila.

Link to comment
Share on other sites

Čisto ko suza da li da kupim jednu ili dvije u paru ili sve četri?

IMG_20200327_193824 (Small).jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bi najprije svjećicu promjenio.
Meni se to dogodilo pred jedno 3 godine, trokirao, nije htio vuć, pucalo iz motora itd.
Svi su odmah rekli da je bobina jer im je to kao mana.
Prvi cilindar je bio problematičan i on nije radio.
Nisam kupovao druge svjećice nego sam samo zamjenio prvu i četvrtu. Nakon zamjene četvrti cilindar nije radio što je ukazivalo na neispravnu svjećicu.
Kupio nove svjećice, uzeo za plin neke bolje , promjenio i gas dalje.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moram nekako do ponedjeljka uhvatiti vremena  pa da skinem sve bobine i svjećice pa da vidim ipak detaljno što i u kakvom su stanju... Dodatno mi je prije neki dan akumulator ostao bez struje, sinoć sam ga napunio no danas kada sam verglao nekako mi brzo napon pada pa čekam sutra da se smiri jer vjerojatno ću i njega morati mijenjati pa da krenem prvo redom... Uglavnom nešto što se riješava vrlo brzo zbog ove situacije postaje jako komplicirano...(nažalost nemam garažu pa me susjedi malo čudno gledaju na parkingu u ova doba...) :)  

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zrmi RS said:

Evo ti moje 2 bobine za 200kn ak os. Imam dvije u rezervi Beru. Renault OEM

polovne?

Link to comment
Share on other sites

Raskopao sam i imam što vidjeti prva svjećica korodirala iz vana vjerojatno od prolaza vode... Zanimljivo da je guma od bobine bila relativno čista osim što je puknula... E sad skinuo sam ostale bobine i na barem još dvije sam našao pukotine no one su kao ispravne i rade na 2 i 3 cilindru? Na 4 cilindru se na bobini lagano rastegla gumica te i ona ima malu pukotinu? Zamjenio sam mjesta prve svjećice i bobine sa 4 svjećicom i bobinom te auto radi relativno mirno dok se ne zagrije a onda kreće lagano tu ti tamo tresuckat...

Mislim da su sve bobine malo došle svome kraju te zbog ovih sad pukotina na 3 komada mislim da ću morat uzeti sve 4 nove te naravno svjećice pa će valjda onda biti u redu...   

InkedIMG_20200328_131525_LI (Small).jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.