Jump to content

Koje Bobine Scenic1.6 16v.?


Žac

Recommended Posts

Probaj bobinu polovnu ispravnu pa ako nije onda svjecicu jednu pa drugu probavaj.. bar ces znat kaj je krepalo. ak su svjecice stare zamijeni ih ovak i onak..

 

 

Naravno, ako mozes - sve novo..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Probaj bobinu polovnu ispravnu pa ako nije onda svjecicu jednu pa drugu probavaj.. bar ces znat kaj je krepalo. ak su svjecice stare zamijeni ih ovak i onak..

 

 

Naravno, ako mozes - sve novo..

Ma tako je, naručio sam upravo svjećice kod Anđelka ima ih na stanju i nadam se da će doći do utorka pa onda dalje kemijam... :) 

Link to comment
Share on other sites

Konačno gotovo! Kao prvo bih se zahvalio Anđelku jer sam originalne svjećice imao dostavljene već u ponedjeljak stvarno se potrudio kao i svaki puta! Nisam dalje kemijao sa starim bobinama jer s obzirom da su 2 nacikle te da je na dvije pukla zaštitna guma nisam imao dalje volje te sam naručio kod Autokreše 4 komada novih Beru po 150 kn komad koje su stigle danas. Uzeo bih i bobine od Anđelka no imao je samo orginale po cijeni od 230 kn komad što je zasigurno odlična cijena za OEM no ipak ukupno 320 kn uštede je prevagnulo...

Sve sam pošerafio vratio nazad te sada auto radi konačno kao vura, a o tišini rada da ne spominjem pola čudnih zvukova je nestalo kada se sluša gornji dio motora... :)  Također je svaka bobina originalno imala namazanu bijelu mast sa unutarnje stane...

Ono što sam sazanao i što me je interesiralo vidio sam na pakiranju bobina. U nekom trenutku su preljepili deklaracije sa jednog broja na drugi tako da je vjerojatno riječ o nabavnim serijama i prodaju obje serije sa različitim cijenama pa ti sad vidi... Ukoliko će ove trajat barem pola kao stare Beru stvarno će vrijediti tih 150 kn...

Hvala svima na pomoći i odgovorima! 👍

 

IMG_20200401_123722 (Small).jpg

IMG_20200401_123833 (Small).jpg

IMG_20200401_124011 (Small).jpg

IMG_20200401_124258 (Small).jpg

IMG_20200401_123735 (Small).jpg

Edited by Žac
slika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel bobine slabe nakon par godina ili jednostavno samo riknu? Mislim moze li usljed njih biti pad snage ( ako podrazumijevamo da su ispravne) ?

Link to comment
Share on other sites

Nisam cuo da bobine oslabe.. to je unutra zavojnica. Ona se rastopi. Mozda moze davat isprekidanu struju ak je korodirana al to bi izbacilo gresku missfire..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.