Jump to content

Renault Scenic RX4


stanky069

Recommended Posts

 

Ima tko iskustva sa ovim autićem??

Naime,razmišljam o kupnji dotičnoga za vuču kamp prikolice. Već duže mi se vrmza po glavi ideja o kamp prikolici, sad imam mogućnost ispuniti ju, pa tražim neki jeftiniji 4x4 auto za vući ju,a i za povremeni izlet na makadam(ne u blato,već na makadam,žao mi Lagune za to) i gledajući malo oglase šta se nudi naletim na par Scenica RX4.

I kako imam već jednog Renoa s kojim je supruga prezadovoljna,tako počinjem razmišljati da ga uzmem...nekako mi je simpa izgledom.

 

Zanima me 1.9dci,2002/2003g.

Ne mislim sad obilaziti Europu s njim,već manji izleti sa djecom. Znam da je sa svojih 105KS ograničen,ali ni ne tražim neke performanse.

 

Mane,na što pripaziti?? Na što posebno obratiti pažnju prilikom kupnje?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz motor mana mu je i pogon, ja bi to zaobišao..

Link to comment
Share on other sites

Sa 1.9dci nemam iskustava... Imam u Laguni 1.5dci s kojim sm prezadovoljan pa sam nekako kontao da je to isti vrag,a očito sam krivo mislio.

 

Ovo za pogon me čudi,jer ipak je pogon razvio Steyr Puch,nekako mi je to ulijevalo povjerenje.

 

A nedaje mi se neka lova za drugi auto,jer praktički mi ne treba...mislio sam uzeti nešto jeftino 4x4 s kukom i minimum 1.9 motorom da imam za kamp prikolicu,običnu prikolicu i malo za izlete na makadam da ne kidam Lagunu.

Tako sam i naletio na par RX4,pa reko malo je love,a nekako ne bih baš imao različite marke u dvorištu.

 

Čitam i po stranim forumima, mišljenja su podijeljena,od totalno smeće do nikad nikakvih problema...pa sad ti budi pametan.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stanky069 said:

Sa 1.9dci nemam iskustava... Imam u Laguni 1.5dci s kojim sm prezadovoljan pa sam nekako kontao da je to isti vrag,a očito sam krivo mislio.

 

Ovo za pogon me čudi,jer ipak je pogon razvio Steyr Puch,nekako mi je to ulijevalo povjerenje.

 

A nedaje mi se neka lova za drugi auto,jer praktički mi ne treba...mislio sam uzeti nešto jeftino 4x4 s kukom i minimum 1.9 motorom da imam za kamp prikolicu,običnu prikolicu i malo za izlete na makadam da ne kidam Lagunu.

Tako sam i naletio na par RX4,pa reko malo je love,a nekako ne bih baš imao različite marke u dvorištu.

 

Čitam i po stranim forumima, mišljenja su podijeljena,od totalno smeće do nikad nikakvih problema...pa sad ti budi pametan.

 

 

 

 

 

 

 

Pogon je ok.Samo ljudi nisu naucili minjat sve 4 gume odjednom,I rotacija prednje zadnje svaki 6mjeseci...Jer se potrose prednje i kompjuter misli da proklizavaju prednji tockovi.Posto je razlika u opsegu I onda pocme silovat zadnju osovinu I desi se belaj....Sad u ovlastenom je preporuke za rotaciju I na Dacijama....

Edited by macak
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo me. Nadji nedje mij topic, 5-6 godina smo ga vozili. Nikad mi kardan nije crkao bez neka guma nazad koja kosta 23e kod Mercedesa...

Kao sto si rekao obavezne iste gume a amo pitas mene skini kardan. 

 

Nisam imao kvarova i dosta smo vukli prijolice sa njim bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skidanje kardana mi ne igra ulogu,jer bih baš uzeo ga zbog toga 4x4 da mu je lakše vući kampicu.

Čitam stalno sve info što mogu naći o njemu,pa ću sve sabrati razmisliti i otići g isprobati pa ćemo vidjeti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što sam čitao o njemu, svugdje piše Steyr Puch da ga je razvio za Reno.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.