Jump to content

POKLANJAM: prednji diskovi megane 3


ivan.martinko

Recommended Posts

Nisam bas siguran da je ovo neka prilika ali vidim da neki tokare diskove koji su poderali samo jedne plocice i voze ih jos toliko. Neki ni ne tokare. Ja sam zamijenio neki dan i diskove i plocice zapravo nepotrebno i ostali su mi OEM diskovi sa manje od 80000 km penzionerske voznje.

Prosjecna sirina je 22,5mm (novi su 24,0 mm a zamjena ide na 21,8 mislim. Uglavnom ako nekome trebaju, nema za nove a njegovi su mrtvi, slobodno nek dodje nek ih nosi.

Velim inace nebi ovak oglasavao to jer sam dvojio da ih vozim jos jedan set plocica a ni ove oem plocice nisu se potrosile do minimuma.

 

Nemaju riseve, ne tresu, sve ispravno..

 

402063140R

 

Megane3, fluence, scenic3, laguna 3, duster itd.. 280 mm, 5 rupa x 114,3.

 

Neznam koji je brend ali su original 89f94f4da42f0eadedf68f04e5b5cb06.jpgacfd77f472858813537d1b322efffcd7.plistbalansirani.. plocice su original i prednje i zadnje bile Ferodo tak da je moguce da su i diskovi, ne znam.

Zg.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma nisi trebao mjenjati ako su u limitu. Stavis set textara koji malo jace prasi a ne dere toliko disk i izgurao bi jos cca 50tkm s ovim.
Samo pazljivo sa novim trw diskovima. Znaju se iskrivit ja sam imao s njima dobrih ali i losih iskustava. U kombinaciji sa trw plocicama deru se jako brzo jer plocica je dobro tvrda a disk mekan. Ja sam vec dobio zub nakon 15tkm i to dobar. Naravno pazljiva voznja i uhodavanje kod njih je presudna prvih 300km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala, upoznat sam sa svim kaj si rekao. Pa radio sam par godina u autoservisu. Imao sam nove TRW i na meg 2. Slicni su skroz. Polako razradjivao blagim kocenjem da sjednu 100% i nebu vibriranja. Tak je sa svim diskovima, ne sano sa TRW.
A zamijenio sam ih jer sam imao novaca. I inace mijenjam sve prije nego treba, takav sam. Takav je i bivsi clan Zeko, ima jos takvih ljudi. Iako vecina mijenja bas na knap il cak kad se raspadne [emoji16]
Tko zna sto ce biti za godinu dana. Mozda budem imao samo za benzin..
Nikad neznas kaj bu sutra.

Link to comment
Share on other sites

svaka cast za inicijativu. Netko bi isao prodavati pod "moze to jos 100tisuca"  ,a netko bi jednostavno bacio "ko ga j**e, i ja sam moral kupit druge".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima cak u oglasniku i po otpadima rabljenih diskova.. tak da me to nist ne cudi. Mnogi pate na oem. Kod renoa mislim pogotovo novijih nema vise te kvalitete.
Mislim da je clan@wifi na capturu na 50000 km mijenjao diskove jer su bas otisli skroz. A plocice 2x.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam na megane mjenjao na oko 70 komplet i prednje i zadnje. Izorani od original plocica i skripalo sve.. Dobio ih besplatno od renaulta. Al taj novi renault set opet nakon te km nisu daleko za mjenjat. Izdrzat ce jos ove plocice pa na cca 150tkm opet sve nanovo. Znaci u 150tkm auto bi trebao 3 set diskova a vozi se normalno sto je totalno suludo. Na vw i opelu sam znao odvrtit po 200.000km sa oem prednjima. Na hyundai i30 sam napravio 180 k sa prednjima 280mm disk i 250k sa zadnjima. Kvaliteta originala je ocito ispod razine najnizih na trzistu. Lpr, kavo parts, tq i slicnih.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Reno nema neku kvalitetu kocnica.. neznam kak imaju ostale marke osim vw i renoa.
Na skodi 2.0 TDI diskovi su na 195000 km bili bez znacajnijeg ajnzeca.
Ali su bili i puno deblji i tezi. Pisalo je na njima Bosch.
Kolega, stariji profesor ima octaviju 2005, 1.9 tdi, prvi vlasnik, tvornicki diskovi i plocice 150000 km.
Ovisi i kak se vozis. penzionerski ili puno kocis ubrzavas itd..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ivan.martinko said:

Ima cak u oglasniku i po otpadima rabljenih diskova.. tak da me to nist ne cudi. Mnogi pate na oem. Kod renoa mislim pogotovo novijih nema vise te kvalitete.
Mislim da je clan@wifi na capturu na 50000 km mijenjao diskove jer su bas otisli skroz. A plocice 2x.

oh yeah... maslo najobicnije.... i diskovi i plocice... zalosno di nas moderna industrija vodi...

Link to comment
Share on other sites

A recimo ovi moji oem bi mogli jos 50000 km. Ovisi o sarzi. I nikakvoj kontroli proizvoda..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.